Belg z Intermarché – Wanty wygrał jazdę indywidualną na czas i został liderem ZLM Tour. To jego pierwszy triumf po prawie dwóch latach.

35. edycja holenderskiego wyścigu rozpoczęła się od „czasówki” na dystansie niespełna 15 kilometrów. Trasa w Westkapelle była płaska, ale dość techniczna.

Najlepszy czas wykręcił Rune Herregodts (Intermarché – Wanty) – 17’16”. Gorszy o ponad 11 sekund od Belga okazał się Tim van Dijke (Team Visma | Lease a Bike). Trzecie miejsce wywalczył Gleb Syritsa (Astana Qazaqstan Team), który przejechał trasę w 17 minut i 34 sekundy.

Na liście startowej wyścigu mamy dwóch Polaków. Marceli Bogusławski (Alpecin-Deceuninck) stracił do zwycięzcy 1 minutę i 8 sekund. Natomiast Hubert Grygowski (Arkéa – B&B Hôtels Continentale) na mecie zameldował się po 18 minutach i 51 sekundach.