fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Dziś w Ciechanowie odbyły się kolejne wyścigi wchodzące w skład trzydniowych Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym. W elicie zmagania po raz kolejny zdominowali zawodnicy Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Zwyciężył Marek Rutkiewicz, a za nim uplasowali się Michał Podlaski i Adrian Banaszek.

Kolarze walczyli dziś na 2-kilometrowej rundzie w Ciechanowie. Zawodnicy elity i orlicy pokonywali 20 okrążeń, natomiast juniorzy ścigali się na piętnastu pętlach.

Już na trzeciej rundzie od peletonu oderwało się dwóch kolarzy Mazowsze Serce Polski Cycling Team – Marek Rutkiewicz i Michał Podlaski. Przez kolejne kilka okrążeń utrzymywali się przed główną grupą. Po kilku minutach dołączył do nich Tobiasz Pawlak, także z ekipy Dariusza Banaszka. Trójka zawodników przez kolejne rundy dzieliła punkty między sobą.

Mniej więcej w połowie wyścigu z peletonu zaatakował kolejny kolarz w czerwonym stroju, Adrian Banaszek. Przez chwilę „wisiał” między grupami, ale na kilka okrążeń do mety dojechał do czołówki. Kilka minut po Adrianie, tę sztukę powtórzył Jakub Kaczmarek (również z ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team).

W elicie triumfował Marek Rutkiewicz. Drugie miejsce zajął Michał Podlaski, a trzeci był Adrian Banaszek. W klasyfikacji mężczyzn do lat 23. zwyciężył Jakub Soszka (GKS „Cartusia” Kartuzy) przed Dawidem Burczakiem (WMKS Olsztyn/Folta Silvant) i Arturem Małkowskim (Dar Bud Team). W elicie kobiet zostały sklasyfikowane dwie zawodniczki. Wygrała Anna Wiese (Warszawski Klub Kolarski), a drugie miejsce zajęła Magdalena Chmielewska (Mazowsze Serce Polski). W orliczkach triumfowała Antonina Białek z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Wyścig juniorów zdominowali kolarze Warszawskiego Klubu Kolarskiego, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Najlepszy był Michał Pomorski, a za nim uplasowali się Tadeusz Kaźmierczak i Maksymilian Radosz. W juniorkach zwyciężyła Aleksandra Jankowska z zespołu Świt Mazowsze Serce Polski.

Pełne wyniki zawodów

Jutro w Długosiodle odbędą się ostatnie wyścigi zaliczane do Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments