Fot. Assos Poland

Jak poinformował nas rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, osoby uprawiające sport nie muszą spełniać obowiązku zasłaniania ust i nosa. Od soboty 10 października na terenie całej Polski trzeba będzie nosić maseczki także na świeżym powietrzu. 

Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego, która odbyła się w czwartkowe popołudnie, ogłoszono nowe obostrzenia wprowadzane w celu walki z epidemią koronawirusa.

Już teraz w powiatach należących do tzw. strefy czerwonej należy zasłaniać usta i nos nawet na świeżym powietrzu, jednak nie dotyczy to osób uprawiających aktywność fizyczną, a więc m.in. rowerzystów. Jak poinformował nas Wojciech Andrusiewicz, nie trzeba będzie robić tego także w strefie żółtej, w której od soboty 10 października znajdzie się cała Polska (oczywiście z wyjątkiem “powiatów czerwonych”).

– Podczas uprawiania sportu nie trzeba zasłaniać ust i nosa

– napisał nam w wiadomości tekstowej Andrusiewicz.

Przypominamy, że maseczki w pomieszczeniach zamkniętych trzeba nosić w Polsce od kilku miesięcy. Od soboty trzeba będzie robić to także na świeżym powietrzu, z wyjątkiem sytuacji, w której uprawiamy sport. Warto się do tego nakazu dostosować, by zadbać o zdrowie nas wszystkich, a także uniknąć ponownej krajowej kwarantanny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments