fot. Giro

Arnaud Demaré (Groupama-FDJ) po finiszu ze zredukowanego peletonu wygrał szósty etap wyścigu Giro d’Italia z metą w miejscowości Matera. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step), zaś Rafał Majka (BORA-hansgrohe) przyjechał bezpiecznie w czołówce.

Szóstego dnia rywalizacji w wyścigu Giro d’Italia kolarze mieli do przejechania 188-kilometrowy odcinek z Castrovillari do Matery. Łączna liczba metrów przewyższenia wynosiła 2800 metrów, ale większość z nich kolarze “wyrobili” w pierwszej części rywalizacji, kiedy to do pokonania były dwa podjazdy niebędące premiami górskimi, o średnim nachyleniu około 4,5%. 30 km przed metą znajdował się szczyt premii górskiej trzeciej kategorii – Galleria Millota (4,7 km; 6,9%). Warto również wspomnieć, że na ostatnich 2 kilometrach znajdowało się sporo ciasnych zakrętów. Kolarze zobaczyli linię mety dopiero 300 metrów przed metą, a ponadto ostatni kilometr miał nachylenie 2,6%.

Ucieczkę dnia stworzyło czterech zawodników: Mattia Bais (Androni Giocattoli – Sidermec), Filippo Zana (Bardiani-CSF-Faizanè), James Whelan (EF Pro Cycling) oraz po raz trzeci dzień z rzędu Marco Frapporti (Vini Zabù – KTM).

Dość szybko przewaga prowadzącego kwartetu sięgnęła sześciu, a potem prawie dziewięciu minut. Po pierwszej, najtrudniejszej części dzisiejszego etapu, różnica między czołówką a peletonem wynosiła prawie dziesięć minut. Jednak na długim zjeździe prowadzącym w kierunku drugiej lotnej premii w miejscowości Craco-Peschiera zaczęła dość znacząco maleć. 75 kilometrów spadła do poniżej sześciu minut. Było to zasługą dwóch kolarzy drużyny BORA-hansgrohe – Patricka Gampera oraz Cesare Benedettiego delegowanych do pracy. Niemiecka ekipa chciała po pierwsze, uniemożliwić harcownikom dojechanie do mety, a po drugie, zmęczyć rywali Petera Sagana.

Warto również odnotować, że na tym długim zjeździe wydarzyła się niegroźna kraksa, w której uczestniczyli Tony Martin (Jumbo-Visma) oraz Joey Rosskopf (CCC Team). Martin musiał zmienić rower, ale poza tym żadnych poważnych konsekwencji.

Na drugiej lotnej premii na dzisiejszym etapie przewaga prowadzących zawodników wynosiła już tylko 2 minuty. Śmiało można powiedzieć, że przewagę zniwelowali Gamper i Benedetti. Za kolarzami BORA-hansgrohe ustawiła się drużyna lidera klasyfikacji generalnej Joao Almeidy, która obiecała zrobić wszystko, aby Portugalczyk obronił maglia rosa.

Niestety niecałe 40 kilometrów przed metą kraksę w peletonie miał Brandon McNulty (UAE Team Emirates), który wjechał w stojącego przy drodze i naprawiającego radio lidera wyścigu. W całe zamieszanie był zaangażowany również Rafał Majka, który musiał dochodzić do peletonu. Kolarze BORA-hansgrohe otrzymawszy informację o tych wydarzeniach zwolnili, aby do peletonu mógł dołączyć zarówno lider, jak i ich kolega walczący w klasyfikacji generalnej.

Premię górską trzeciej kategorii wygrał James Wheelan, który miał w tym momencie 45 sekund przewagi nad peletonem. Kolarz EF Pro Cycling był tym, który uciekał najdłużej – ostatecznie został doścignięty 14 kilometrów przed metą. Tempa peletonu na tym podjeździe nie wytrzymywał m.in. Elia Viviani (Cofidis).

Na dojeździe do ostatnich 2 kilometrów tempo w peletonie znacząco wzrosło i trwała zażarta walka o pozycje. Na czele peletonu pracował zwycięzca dwóch etapów tegorocznej edycji i lider klasyfikacji górskiej po pięciu etapach Filippo Ganna. Na flamme rouge dla Petera Sagana wypruwał siły Matteo Fabbro, a także przez chwilę nawet Rafał Majka, który dzięki temu dojechał do mety bezpiecznie i wysoko – na 17. miejscu.

Na finiszu najszybszy o dobrych kilka długości roweru okazał się Arnaud Demare, który jeszcze na premii górskiej trzeciej kategorii jechał gdzieś z tyłu peletonu i dał z siebie wszystko, by na wypłaszczeniu dojechać do czoła. Po znakomitym, pełnym mocy i imponującego przyspieszenia finiszu zostawił za sobą między innymi Michaela Matthewsa (Team Sunweb) oraz Fabio Felline (Astana). Peter Sagan, dla którego tak wiele pracy wykonała BORA finiszował na ósmym miejscu, a w dodatku stracił koszulkę lidera klasyfikacji punktowej na rzecz mistrza Francji.

Wyniki szóstego etapu:

1 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 100 80 4:54:38
2 MATTHEWS Michael Team Sunweb 40 50 ,,
3 FELLINE Fabio Astana Pro Team 20 35 ,,
4 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 12 25 ,,
5 CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation 4 18 ,,
6 VENDRAME Andrea AG2R La Mondiale 15 ,,
7 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 12 ,,
8 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 10 ,,
9 BATTAGLIN Enrico Bahrain – McLaren 8 ,,
10 NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 6 ,,
11 BALLERINI Davide Deceuninck – Quick Step 5 ,,
12 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 4 ,,
13 CLARKE Simon EF Pro Cycling 3 ,,
14 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 2 ,,
15 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 1 ,,
16 ULISSI Diego UAE-Team Emirates ,,
17 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
18 OOMEN Sam Team Sunweb ,,
19 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe ,,
20 CONSONNI Simone Cofidis, Solutions Crédits ,,
21 GUERREIRO Ruben EF Pro Cycling ,,
22 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
23 BILBAO Pello Bahrain – McLaren ,,
24 HINDLEY Jai Team Sunweb ,,
25 ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step ,,
26 NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo ,,
27 POZZOVIVO Domenico NTT Pro Cycling ,,
28 KELDERMAN Wilco Team Sunweb ,,
29 VALTER Attila CCC Team ,,
30 MASNADA Fausto Deceuninck – Quick Step ,,
31 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
32 KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma ,,
33 SAMITIER Sergio Movistar Team ,,
34 YATES Simon Mitchelton-Scott ,,
35 MCNULTY Brandon UAE-Team Emirates ,,
36 KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
37 ZAKARIN Ilnur CCC Team ,,
38 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma ,,
39 PERNSTEINER Hermann Bahrain – McLaren ,,
40 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
41 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
42 HARPER Chris Team Jumbo-Visma ,,
43 GEOGHEGAN HART Tao INEOS Grenadiers ,,
44 ROMANO Francesco Bardiani-CSF-Faizanè ,,
45 DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates ,,
46 CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers ,,
47 SWIFT Ben INEOS Grenadiers ,,
48 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
49 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits ,,
50 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe ,,
51 BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
52 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
53 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale ,,
54 TRATNIK Jan Bahrain – McLaren ,,
55 HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal ,,
56 HOWSON Damien Mitchelton-Scott ,,
57 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
58 GUGLIELMI Simon Groupama – FDJ ,,
59 HÄNNINEN Jaakko AG2R La Mondiale ,,
60 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 0:20
61 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
62 OLDANI Stefano Lotto Soudal ,,
63 BENNETT Sean EF Pro Cycling 0:23
64 KOCHETKOV Pavel CCC Team ,,
65 CAICEDO Jonathan Klever EF Pro Cycling 0:25
66 CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
67 GHEBREIGZABHIER Amanuel NTT Pro Cycling 0:34
68 VILLELLA Davide Movistar Team 0:37
69 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
70 VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM 0:42
71 MAŁECKI Kamil CCC Team ,,
72 RUBIO Einer Augusto Movistar Team 0:44
73 ZARDINI Edoardo Vini Zabù – KTM 0:46
74 BIDARD François AG2R La Mondiale ,,
75 NAVARRO Daniel Israel Start-Up Nation 1:07
76 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott 1:21
77 ROSSKOPF Joey CCC Team ,,
78 WYSS Danilo NTT Pro Cycling ,,
79 ARMÉE Sander Lotto Soudal 1:32
80 ARASHIRO Yukiya Bahrain – McLaren ,,
81 FRANKINY Kilian Groupama – FDJ ,,
82 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step ,,
83 DE LA PARTE Víctor CCC Team ,,
84 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
85 TONELLI Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè 1:46
86 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
87 NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,,
88 DE GENDT Thomas Lotto Soudal ,,
89 VAN EMPEL Etienne Vini Zabù – KTM ,,
90 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 1:57
91 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
92 CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
93 HANSEN Jesper Cofidis, Solutions Crédits ,,
94 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
95 CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 2:12
96 CAMPENAERTS Victor NTT Pro Cycling ,,
97 PELLAUD Simon Androni Giocattoli – Sidermec 2:16
98 RODRÍGUEZ Óscar Astana Pro Team 2:23
99 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 2:24
100 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
101 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
102 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma ,,
103 PADUN Mark Bahrain – McLaren 2:27
104 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
105 BOARO Manuele Astana Pro Team 2:33
106 CAPECCHI Eros Bahrain – McLaren 2:35
107 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates ,,
108 CATALDO Dario Movistar Team ,,
109 ČERNÝ Josef CCC Team ,,
110 SOBRERO Matteo NTT Pro Cycling ,,
111 GREGAARD Jonas Astana Pro Team 2:42
112 HAGA Chad Team Sunweb ,,
113 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 2:46
114 GANNA Filippo INEOS Grenadiers ,,
115 BOUCHARD Geoffrey AG2R La Mondiale ,,
116 CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
117 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,,
118 FOSS Tobias Team Jumbo-Visma ,,
119 HAIG Jack Mitchelton-Scott ,,
120 CONTRERAS Rodrigo Astana Pro Team ,,
121 O’CONNOR Ben NTT Pro Cycling ,,
122 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
123 RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec 3:30
124 HAAS Nathan Cofidis, Solutions Crédits ,,
125 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
126 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma ,,
127 CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
128 AFFINI Edoardo Mitchelton-Scott ,,
129 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 3:32
130 CATAFORD Alexander Israel Start-Up Nation 3:41
131 HANSEN Adam Lotto Soudal 3:52
132 DENZ Nico Team Sunweb 4:00
133 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
134 GRADEK Kamil CCC Team ,,
135 RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 4:07
136 SUNDERLAND Dylan NTT Pro Cycling 4:19
137 MAZZUCCO Fabio Bardiani-CSF-Faizanè 4:26
138 KANGERT Tanel EF Pro Cycling 4:31
139 PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 4:47
140 CARRETERO Héctor Movistar Team 5:02
141 CRADDOCK Lawson EF Pro Cycling 5:03
142 BJERG Mikkel UAE-Team Emirates ,,
143 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
144 DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation 5:05
145 HOLMES Matthew Lotto Soudal ,,
146 MEINTJES Louis NTT Pro Cycling ,,
147 TORRES Albert Movistar Team 7:11
148 WHELAN James EF Pro Cycling 7:28
149 BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 10:32
150 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 11:37
151 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits ,,
152 RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,
153 MORTON Lachlan EF Pro Cycling ,,
154 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step ,,
155 NOVAK Domen Bahrain – McLaren ,,
156 SPREAFICO Matteo Vini Zabù – KTM ,,
157 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
158 FRAPPORTI Marco Vini Zabù – KTM ,,
159 ROTA Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
160 VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits ,,
161 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
162 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
163 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
164 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation ,,
165 DIBBEN Jonathan Lotto Soudal ,,
166 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM ,,
167 GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
168 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation ,,
DNS BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott

Klasyfikacja generalna:

1 1 ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 22:01:01
2 2 BILBAO Pello Bahrain – McLaren 0:43
3 3 KELDERMAN Wilco Team Sunweb 0:48
4 4 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 0:59
5 5 NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo 1:01
6 6 POZZOVIVO Domenico NTT Pro Cycling 1:05
7 7 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 1:19
8 8 KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma 1:21
9 9 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe 1:26
10 10 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 1:32
11 11 HINDLEY Jai Team Sunweb 1:33
12 12 MASNADA Fausto Deceuninck – Quick Step 1:38
13 13 ZAKARIN Ilnur CCC Team 1:44
14 14 PERNSTEINER Hermann Bahrain – McLaren 1:48
15 16 ▲1 SAMITIER Sergio Movistar Team 2:12
16 15 ▼1 PEDRERO Antonio Movistar Team 2:33
17 17 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 2:47
18 18 MCNULTY Brandon UAE-Team Emirates 2:57
19 19 GEOGHEGAN HART Tao INEOS Grenadiers 3:18
20 20 KNOX James Deceuninck – Quick Step 3:26
21 21 YATES Simon Mitchelton-Scott 3:52
22 22 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale 4:31
23 23 HARPER Chris Team Jumbo-Visma 4:57
24 24 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 5:17
25 26 ▲1 CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers 6:49
26 27 ▲1 DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 7:15
27 28 ▲1 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 7:33
28 29 ▲1 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 7:38
29 30 ▲1 OOMEN Sam Team Sunweb 8:12
30 32 ▲2 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 9:00
31 33 ▲2 VALTER Attila CCC Team 9:07
32 34 ▲2 TUSVELD Martijn Team Sunweb 10:09
33 25 ▼8 KANGERT Tanel EF Pro Cycling 10:10
34 35 ▲1 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 10:55
35 31 ▼4 HAIG Jack Mitchelton-Scott 11:21
36 36 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 11:24
37 37 NAVARRO Daniel Israel Start-Up Nation 15:40
38 38 HÄNNINEN Jaakko AG2R La Mondiale 16:03
39 42 ▲3 FELLINE Fabio Astana Pro Team 16:26
40 39 ▼1 CAICEDO Jonathan Klever EF Pro Cycling 16:31
41 46 ▲5 GUERREIRO Ruben EF Pro Cycling 17:34
42 44 ▲2 VILLELLA Davide Movistar Team 17:42
43 40 ▼3 RODRÍGUEZ Óscar Astana Pro Team 18:41
44 43 ▼1 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 18:43
45 45 NIBALI Antonio Trek – Segafredo 18:56
46 41 ▼5 FOSS Tobias Team Jumbo-Visma 19:15
47 48 ▲1 GHEBREIGZABHIER Amanuel NTT Pro Cycling 20:09
48 49 ▲1 RUBIO Einer Augusto Movistar Team 20:24
49 47 ▼2 GANNA Filippo INEOS Grenadiers 20:30
50 51 ▲1 KOCHETKOV Pavel CCC Team 21:39
51 50 ▼1 DE LA PARTE Víctor CCC Team 22:22
52 53 ▲1 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 22:24
53 52 ▼1 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 24:19
54 57 ▲3 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 24:25
55 55 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 24:47
56 61 ▲5 HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal 25:14
57 54 ▼3 CATALDO Dario Movistar Team 25:17
58 64 ▲6 SWIFT Ben INEOS Grenadiers 26:17
59 65 ▲6 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 26:22
60 66 ▲6 TRATNIK Jan Bahrain – McLaren 26:24
61 60 ▼1 ARMÉE Sander Lotto Soudal 26:29
62 56 ▼6 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 26:35
63 62 ▼1 VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM 26:44
64 58 ▼6 PADUN Mark Bahrain – McLaren 27:15
65 59 ▼6 GREGAARD Jonas Astana Pro Team 27:30
66 67 ▲1 HOWSON Damien Mitchelton-Scott 27:46
67 69 ▲2 ZARDINI Edoardo Vini Zabù – KTM 28:57
68 63 ▼5 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 29:38
69 68 ▼1 BERNARD Julien Trek – Segafredo 30:02
70 73 ▲3 BIDARD François AG2R La Mondiale 30:31
71 71 HANSEN Jesper Cofidis, Solutions Crédits 30:56
72 75 ▲3 BATTAGLIN Enrico Bahrain – McLaren ,,
73 76 ▲3 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 31:28
74 70 ▼4 BOUCHARD Geoffrey AG2R La Mondiale 31:33
75 79 ▲4 CONCI Nicola Trek – Segafredo 32:10
76 78 ▲2 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 33:08
77 82 ▲5 ROSSKOPF Joey CCC Team 34:10
78 72 ▼6 PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 34:30
79 74 ▼5 MEINTJES Louis NTT Pro Cycling 35:23
80 83 ▲3 HAGA Chad Team Sunweb 35:44
81 81 HAMILTON Chris Team Sunweb 36:09
82 87 ▲5 VENDRAME Andrea AG2R La Mondiale 36:34
83 80 ▼3 CARRETERO Héctor Movistar Team 36:47
84 84 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team 38:05
85 89 ▲4 ROMANO Francesco Bardiani-CSF-Faizanè 38:17
86 85 ▼1 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 38:29
87 86 ▼1 O’CONNOR Ben NTT Pro Cycling 39:19
88 94 ▲6 NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 39:43
89 90 ▲1 TONELLI Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè 40:31
90 92 ▲2 FRANKINY Kilian Groupama – FDJ 40:47
91 88 ▼3 CAPECCHI Eros Bahrain – McLaren 40:49
92 98 ▲6 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 42:12
93 95 ▲2 SOBRERO Matteo NTT Pro Cycling 42:27
94 91 ▼3 RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec 42:41
95 77 ▼18 ROTA Lorenzo Vini Zabù – KTM 42:49
96 96 CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec ,,
97 101 ▲4 CLARKE Simon EF Pro Cycling 44:17
98 97 ▼1 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 44:23
99 93 ▼6 HOLMES Matthew Lotto Soudal 44:37
100 100 WYSS Danilo NTT Pro Cycling 45:10
101 99 ▼2 CATAFORD Alexander Israel Start-Up Nation 47:01
102 105 ▲3 MATTHEWS Michael Team Sunweb ,,
103 104 ▲1 ARASHIRO Yukiya Bahrain – McLaren 48:11
104 107 ▲3 BALLERINI Davide Deceuninck – Quick Step 48:48
105 103 ▼2 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 49:14
106 106 BOARO Manuele Astana Pro Team 50:30
107 102 ▼5 BJERG Mikkel UAE-Team Emirates 50:39
108 111 ▲3 OLDANI Stefano Lotto Soudal 50:57
109 114 ▲5 BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec 51:07
110 112 ▲2 BENNETT Sean EF Pro Cycling 51:09
111 108 ▼3 PELLAUD Simon Androni Giocattoli – Sidermec 51:16
112 115 ▲3 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 51:27
113 113 MAŁECKI Kamil CCC Team 51:29
114 120 ▲6 MEYER Cameron Mitchelton-Scott 53:49
115 116 ▲1 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 54:41
116 121 ▲5 ČERNÝ Josef CCC Team 54:53
117 118 ▲1 CONTRERAS Rodrigo Astana Pro Team 54:58
118 119 ▲1 CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec 55:45
119 124 ▲5 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 56:21
120 132 ▲12 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 57:45
121 129 ▲8 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 57:46
122 123 ▲1 SUNDERLAND Dylan NTT Pro Cycling 58:14
123 126 ▲3 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 58:23
124 125 ▲1 CRADDOCK Lawson EF Pro Cycling 59:54
125 133 ▲8 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 1:00:29
126 136 ▲10 CONSONNI Simone Cofidis, Solutions Crédits 1:00:34
127 109 ▼18 BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 1:00:53
128 131 ▲3 GRADEK Kamil CCC Team 1:01:21
129 134 ▲5 CAMPENAERTS Victor NTT Pro Cycling 1:01:22
130 110 ▼20 RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec 1:02:05
131 140 ▲9 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 1:02:32
132 117 ▼15 FRAPPORTI Marco Vini Zabù – KTM 1:03:43
133 122 ▼11 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 1:04:09
134 137 ▲3 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
135 139 ▲4 HAAS Nathan Cofidis, Solutions Crédits 1:06:04
136 156 ▲20 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 1:06:25
137 144 ▲7 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 1:06:27
138 149 ▲11 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott 1:06:41
139 158 ▲19 CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation 1:06:44
140 127 ▼13 MORTON Lachlan EF Pro Cycling 1:06:47
141 159 ▲18 GUGLIELMI Simon Groupama – FDJ 1:06:54
142 128 ▼14 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 1:07:14
143 151 ▲8 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 1:07:25
144 135 ▼9 WHELAN James EF Pro Cycling 1:07:44
145 155 ▲10 VAN EMPEL Etienne Vini Zabù – KTM 1:08:09
146 145 ▼1 DENZ Nico Team Sunweb 1:08:23
147 130 ▼17 NOVAK Domen Bahrain – McLaren 1:08:28
148 152 ▲4 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 1:08:36
149 146 ▼3 MAZZUCCO Fabio Bardiani-CSF-Faizanè 1:08:51
150 153 ▲3 AFFINI Edoardo Mitchelton-Scott 1:09:44
151 164 ▲13 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 1:10:08
152 160 ▲8 HANSEN Adam Lotto Soudal 1:10:53
153 157 ▲4 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 1:11:41
154 150 ▼4 TORRES Albert Movistar Team 1:12:36
155 161 ▲6 DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation 1:12:41
156 138 ▼18 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM 1:13:34
157 165 ▲8 RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 1:14:19
158 141 ▼17 GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 1:14:20
159 142 ▼17 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 1:15:06
160 143 ▼17 VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits 1:15:24
161 147 ▼14 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 1:16:41
162 148 ▼14 SPREAFICO Matteo Vini Zabù – KTM 1:16:50
163 154 ▼9 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits 1:17:56
164 162 ▼2 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 1:19:18
165 163 ▼2 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 1:20:18
166 166 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation 1:27:04
167 167 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation 1:28:18
168 168 DIBBEN Jonathan Lotto Soudal 1:28:25