fot. Amstel Gold Race

Dziś po południu organizatorzy 55. edycji wyścigu Amstel Gold Race zapowiedzieli, że nie będzie możliwa organizacja tego wydarzenia w 2020 roku. Powodem tej decyzji są nowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19, jakie obowiązują obecnie w Holandii.

Organizatorzy wyścigu Amstel Gold Race, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet planowanego na 10 października spotkali się dziś z władzami trzech gmin na terenie, których miał odbyć się wyścig na nowej 16,9-kilometrowej rundzie. Lokalne władze stwierdziły, że niemożliwe w obecnej sytuacji, jaka panuje w „Kraju Tulipanów” jest zorganizowanie wyścigu bez udziału kibiców. Dyrektor Amstel Gold Race Leo van Vliet w komunikacie prasowym przyznał, że był zmuszony do odwołania wyścigu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że  zorganizowanie klasyka, którego trasa prowadzi przez aż 10 gmin południowej Limburgii jest niewykonalna. Z tego powodu starannie opracowaliśmy 16,9 kilometrową rundę, na której miał odbyć się wyścig. Trasa oraz teren wokół rundy byłyby całkowicie zamknięte dla publiczności, aby uniknąć tłumów fanów i zagwarantować  przestrzeganie dystansu społecznego wynoszącego półtora metra. W poniedziałek byliśmy przygotowani do przekazania tej informacji opinii publicznej, ale nowe obostrzenia ogłoszone przez holenderski rząd oznaczały konieczność ponownej zmiany decyzji. Przy warunku „braku publiczności”  przy trasie wyścigu stało się to zadaniem niemalże niemożliwym. Ostatecznie lokalne władze stwierdziły, że nie można zagwarantować zapewnienia powyższego postulatu

– czytamy w oświadczeniu.

Tym samym na kolejną edycję wyścigu Amstel Gold Race będziemy musieli poczekać przynajmniej do 17 kwietnia 2021 roku. Miejmy nadzieję, że do tej pory sytuacja panująca w Holandii pozwoli, aby ten wyścig mógł dojść do skutku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments