fot. Tour de Hongrie

Karuzela transferowa w kolarskim peletonie trwa. Trzech zawodników ścigających się obecnie w zespole CCC Team w przyszłym sezonie będzie mieć nowych pracodawców. Węgier Attila Valter dołącza do drużyny Groupama-FDJ, natomiast Jan Hirt i Georg Zimmermann najprawdopodobniej podpiszą kontrakty z Circus-Wanty Gobert.

22-letni Valter do ekipy CCC Team trafił przed obecnym sezonem z młodzieżowej filii „Pomarańczowych” CCC Development Team. Tam Węgier był jednym z wyróżniających się kolarzy, więc nikogo nie mógł dziwić jego awans do kolarskiej elity. W 2020 roku Attila Valter udowodnił, że zasługuje na miejsce w drużynie z grona WorldTeams, gdy został triumfatorem wyścigu Tour de Hongrie oraz był dziesiąty w Gran Piemonte i Tour du Var. Z pewnością między innymi wspomniane wyżej wyniki otworzyły mu drogę do zespołu Groupama-FDJ. W ekipie kierowanej przez Marca Madiota węgierski „góral” spędzi kolejne dwa lata.

Po przejęciu licencji CCC Team przez Circus-Wanty Gobert zastanawiano się, jak będzie wyglądać sytuacja zawodników, którzy mieli podpisane kontrakty z ekipą Jima Ochowicza do końca 2021 roku. Do grona, takich kolarzy należą miedzy innymi Jan Hirt i Georg Zimmermann. Według walońskich mediów, zarówno Czech, jak i Niemiec wzmocnią zespół Circus-Wanty Gobert w przyszłym sezonie. Szef tej ekipy Jean-François Bourlart zapowiedział, że planuje wzmocnienia i jest zainteresowany zawodnikami dobrze prezentującymi się na górskich, trudnych odcinkach wyścigów. Wydaje się,  że pozyskanie Zimmermanna i Hirta będzie logicznym ruchem kierownictwa belgijskiej drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments