fot. La Vuelta

Choć początkowo w wyścigu miał pojawić się Romain Bardet, ostatecznie ekipa AG2R La Mondiale postanowiła na tegorocznym Giro d’Italia powalczyć o etapowe zwycięstwa, wysyłając do walki ambitny i charakterny zespół.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, ekipa AG2R La Mondiale praktycznie zawsze była bardzo widoczna na trasie La Corsa Rosa. O wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej walczyli tacy kolarze jak Alexis Vuillermoz, Hubert Dupont czy w końcu John Gadret. Tym razem jednak na próżno będzie szukać białych koszulek w czołówce klasyfikacji generalnej. Włodarze teamu postanowili bowiem wysłać do Italii stosunkowo młody zespół, który zbierze dużo doświadczenia, jednocześnie walcząc o etapowe skalpy.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że największe szanse na sukces będą mieć Tony Gallopin i Andrea Vendrame, którzy dawali się już poznać szerszej publiczności jako bardzo ciekawe postaci. Na szczęście jednak cała siła ekipy nie będzie skupiona tylko na nich. Wiele par oczu będzie bowiem skupionych na młodych i gniewnych Aureliene Paret-Peintre i Jaakko Hanninenie. Swoje trzy grosze do rywalizacji z pewnością dorzucą też Ben Gastaurer i Larry Warbasse.

Skład AG2R La Mondiale na Giro d’Italia 2020: Tony Gallopin, Andrea Vendrame, Aurelien Paret-Peintre, Jaakko Hanninen, Ben Gastauer, Larry Warbasse, Francois Bidard, Geoffrey Bouchard.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments