fot. Lotto Soudal

Dwaj młodzi belgijscy zawodnicy – Sylvain Moniquet i Xanders Vervloesem – w przyszłym sezonie zasilą ekipę Lotto Soudal. Obaj podpisali z nią dwuletnie kontrakty,

22-letni Sylvain Moniquet w tym roku bronił barw kontynentalnej ekipy Groupama – FDJ. Do jego największych sukcesów należą ósme miejsce w Tour de Savoie Mont Blanc (2.2), czwarta pozycja w Tour du Jura Cicliste (2.2) czy szósta lokata w młodzieżowym Wyścigu Pokoju, gdzie wyprzedzili go tylko tacy kolarze jak Andreas Leknessund, Stefan Bissegger, Clement Champoussin, Ilan Van Wilder i Mauri Vansevenant. W niedawno zakończonym Ronde de l’Isard (2.2U), Moniquet zajął siódme miejsce.

We francuskim wyścigu triumfował natomiast drugi z nowych nabytków Lotto Soudal – Xandres Vervloesem. Dla 20-letniego Belga był to pierwszy znaczący sukces w kategorii do lat 23. W juniorze zajmował on miejsca w czołówkach takich imprez jak Giro della Lunigiana, Oberösterreich-Juniorenrundfahrt czy GP General Patton.

Zanurzyliśmy się w naszym własnym rynku, by podpisać kontrakty z utalentowanymi młodymi kolarzami. To świadomy wybór, by odmłodzić zespół i skupić się nie tylko na klasykach, ale także na wyścigach etapowych. Potrzebowaliśmy więcej górali. Wraz z Harmem Vanhoucke, Viktorem Verschaeve, Filippo Concą, Sylvainem Montiquet i Xandresem Vervloesemem dążymy do osiągnięcia rezultatów w perspektywie średnioterminowej. Wcześniej zatrudniliśmy również Sébastiena Grignarda. Miło jest widzieć, że Lotto Soudal Development Team prowadzony przez Kurta Van de Wouwera funkcjonuje bardzo dobrze. Teraz delektujemy się owocami jego ciężkiej pracy.

– mówił John Lelangue – dyrektor Lotto Soudal.

Na obecną chwilę, w składzie belgijskiej formacji na rok 2021 znalazło się 11. kolarzy poniżej 23. roku życia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments