Foto: Ronde de l'Isard

Henri Vandenabeele (Lotto-Soudal U-23) był pierwszy na szczycie Hospice de France. Nowym liderem Ronde de l’Isard został Sylvain Moniquet (Equipe continentale Groupama-FDJ). 

W drugim dniu młodzieżowej “etapówki” na kolarzy czekały dwa odcinki. Przed południem przemierzali trasę z Bagnères-de-Luchon do Hospice de France. Do przejechania mieli niespełna 80 kilometrów, a po drodze musieli się zmierzyć z Port de Balès i finałowym Hospice de France.

Po kilku nieudanych atakach przed peletonem ostatecznie znalazł się samotny Lewis ASKEY (Groupama-FDJ Continental). Po kilkunastu kilometrach dojechali do niego: Henri VANDENABEELE (Lotto-Soudal DT), Nils SINSCHEK (Development Team Sunweb) oraz Lars BOVEN (Jumbo-Visma Development Team).

Na początku podjazdu pod Port de Balès (19 km długości; średnie nachylenie 6,2 %) z czołówki zaatakował Vandenabelle. Belg szybko wypracował sobie dwie minuty przewagi nad konkurentami i jako pierwszy przejechał górską premię. Zgodnie z oczekiwaniami tempa dużej grupy nie wytrzymał lider wyścigu, Wessel KRUL (SEG Racing Academy).

Za Belgiem jechała mała grupka w składzie: Thomas CHAMPION, Clément DIDIER (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme), Clément BRAZ AFONSO (CC Etupes), Maxime AGUT (GSC Blagnac Vélo Sport 31), Alan JOUSSEAUME (Vendée U), Aurélien GILBERT, Alan BOILEAU (VC Pays de Loudéac), Maxim VAN GILS (Lotto-Soudal DT), Leon HEINSCHKE, Nils SINSCHEK, Leo HAYTER (Development Team Sunweb), Yannis VOISARD (Swiss Racing Academy), Sylvain MONIQUET, Yakob DEBESAY (Groupama-FDJ Continental), Thomas GLOAG (Trinity Racing), Archie RYAN (Jumbo-Visma Development Team).

Finałowy podjazd liczył niespełna 10 kilometrów o średnim nachyleniu 7,4 %. Vandenabelle jechał bardzo mocno, ale topniejąca grupka sukcesywnie się do niego zbliżała. Na metę dojechał samotnie, ale z przewagi zostały tylko 42 sekundy.

Drugi był Thomas Champion (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme), a trzeci Maxim Van Gils (Lotto – Soudal U23).

Nowym liderem został Sylvain Moniquet (Equipe continentale Groupama-FDJ).

Wyniki etapu 2.a:

1. VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23 02:20:37
2. CHAMPION Thomas BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 00:42
3. VAN GILS Maxim LOTTO SOUDAL U23 00:46
4. JOUSSEAUME Alan VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 00:49
5. MONIQUET Sylvain GROUPAMA FDJ 00:50
6. RYAN Archie JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 00:50
7. GLOAG Thomas TRINITY RACING ROAD 00:55
8. HAYTER Leo DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:59
9. VERVLOESEM Xandres LOTTO SOUDAL U23 01:31
10. BRAZ AFONSO Clément CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 01:34
11. VOISARD Yannis SWISS RACING ACADEMY 01:43
12. LEEMREIZE Gijs JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 01:45
13. BALMER Alexandre GROUPAMA FDJ 01:52
14. BOILEAU Alan VCP LOUDEAC 01:52
15. DEBESAY Yakob GROUPAMA FDJ 01:52
16. AGUT Maxime GSC BLAGNAC VS31 01:56
17. HEINSCHKE Leon DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 02:08
18. SINSCHEK Nils DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 02:08
19. RICHARD Maxime CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:25
20. JOALLAND Yael CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:25
21. GILBERT Aurélien VCP LOUDEAC 02:55
22. LECLAINCHE Gwen CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 03:03
23. NONNEZ Théo GROUPAMA FDJ 03:13
24. DIDIER Clément BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 03:37
25. BRENANS Emile BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 03:43
26. BONNET Thomas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 03:46
27. BOSONI Victor SCO DIJON MATERIEL.COM 03:49
28. PARET PEINTRE Valentin CHAMBERY CYCLISME FORMATION 03:51
29. JEGAT Jordan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 03:53
30. LEBRETON Jacques EC SAINT ETIENNE LOIRE 03:54
31. FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE 03:59
32. FRIGO Marco SEG RACING ACADEMY 04:25
33. MARIS Elias GM RECYCLING TEAM 04:35
34. THIBAULT Jean Denis TAG CYCLING | CANADA 04:41
35. BONNEU Kamiel GM RECYCLING TEAM 04:51
36. GARCIA PIERNA Raul EQUIPO LIZARTE 04:55
37. RETEGI GOÑI Mikel EQUIPO LIZARTE 04:55
38. NAVARRO Gauthier SCO DIJON MATERIEL.COM 04:57
39. DEBEIR Arno GM RECYCLING TEAM 05:00
40. DELBOVE Joris SCO DIJON MATERIEL.COM 05:08
41. JARNET Maxime EC SAINT ETIENNE LOIRE 05:19
42. MOBACH Jarno DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 05:27
43. MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE 05:31
44. BÖGLI Jonathan SWISS RACING ACADEMY 05:43
45. GACHIGNARD Thomas OCEANE TOP16 05:57
46. DELCROS Clément AVC AIX EN PROVENCE 06:08
47. GAGNAIRE Thibaut EC SAINT ETIENNE LOIRE 06:18
48. CAPRON Rémi AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 06:41
49. VAN UDEN Casper DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 07:20
50. HEßMANN Michel JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 07:20
51. FISHER-BLACK Finn JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 07:22
52. BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM 08:22
53. SAUVAGNARGUES Jacques TRINITY RACING ROAD 08:36
54. BAREILLE Bastien OCEANE TOP16 08:36
55. SCHELLENBERG Thomas TAG CYCLING | CANADA 09:27
56. CULVERWELL Sam TRINITY RACING ROAD 09:30
57. LAURANCE Axel VCP LOUDEAC 09:41
58. WOOD Harrison SEG RACING ACADEMY 09:43
59. KNIGHT Oliver AVC AIX EN PROVENCE 09:43
60. NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE 09:43
61. SCHNEITER Joab SWISS RACING ACADEMY 10:04
62. ASKEY Lewis GROUPAMA FDJ 10:15
63. SWEENY Harrison LOTTO SOUDAL U23 10:15
64. JAVOUHEY Clément SCO DIJON MATERIEL.COM 10:27
65. CLAEYS Robbe GM RECYCLING TEAM 10:42
66. LEIJNSE Enzo DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 12:35
67. LEFAURE Paul CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 12:37
68. BOVEN Lars JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 12:39
69. HEALY Ben TRINITY RACING ROAD 12:45
70. PHILLIPPON Elliot GSC BLAGNAC VS31 13:11
71. MÜLLER Reto SWISS RACING ACADEMY 13:19
72. GUILLOT Jocelyn BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 13:19
73. LAGNET Gari OCEANE TOP16 13:24
74. ROMEO Hugo OCCITANE CYCLISME FORMATION 13:26
75. REES Oliver TRINITY RACING ROAD 13:28
76. BENECH Pierre VCP LOUDEAC 13:42
77. BOUCHET Axel GSC BLAGNAC VS31 13:52
78. DEVANNE Antoine VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 14:17
79. BALLERSTEDT Maurice JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 14:20
80. FROIDEVAUX Robin AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 14:22
81. GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 14:31
82. PAULY Ethan TAG CYCLING | CANADA 14:46
83. LAPEIRA Paul CHAMBERY CYCLISME FORMATION 15:42
84. CHARRIN Aloïs CHAMBERY CYCLISME FORMATION 15:42
85. LE CAM Brendan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 15:42
86. PAGE Hugo GROUPAMA FDJ 16:26
87. JAMIN Leo Paul TEAM U NANTES ATLANTIQUE 16:27
88. TABELLION Valentin VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 16:29
89. DU FOUR Jens GM RECYCLING TEAM 16:29
90. PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 16:32
91. CASCARO Arnaud OCCITANE CYCLISME FORMATION 16:42
92. KRUL Wessel SEG RACING ACADEMY 16:44
93. VANDEPITTE Nathan OCCITANE CYCLISME FORMATION 16:45
94. VOIGT Eric CHAMBERY CYCLISME FORMATION 16:45
95. JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORMATION 16:47
96. LIMOUSIN Maxime VCP LOUDEAC 16:53
97. LESAGE Corentin BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 16:54
98. DEBONS Antoine AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 17:04
99. SANKMANN Joosep EC SAINT ETIENNE LOIRE 17:29
100. COBO CAYON Ivan EQUIPO LIZARTE 17:29
101. TANGUY Maxan VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 17:48
102. HAINES Alex GSC BLAGNAC VS31 18:01
103. VAN TRICHT Stan SEG RACING ACADEMY 18:57
104. PAULUS Milan SEG RACING ACADEMY 18:57
105. EGGENBERG Ruben SWISS RACING ACADEMY 19:18
106. SALVATORI Thomas EC SAINT ETIENNE LOIRE 20:11
107. WESTLEY Dylan EQUIPO LIZARTE 21:29
108. GROLIER Lucas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 21:39
109. RIDEL Damien TEAM U NANTES ATLANTIQUE 23:45
110. PROVOST Maximilien TEAM U NANTES ATLANTIQUE 23:45
111. SURIEUX Alexandre EC SAINT ETIENNE LOIRE 24:29

Klasyfikacja generalna po etapie 2.a:

1. MONIQUET Sylvain GROUPAMA FDJ 05:11:09
2. VERVLOESEM Xandres LOTTO SOUDAL U23 00:41
3. SINSCHEK Nils DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:46
4. BALMER Alexandre GROUPAMA FDJ 01:02
5. VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23 01:04
6. HEINSCHKE Leon DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 01:18
7. RICHARD Maxime CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 01:35
8. CHAMPION Thomas BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 01:51
9. VAN GILS Maxim LOTTO SOUDAL U23 01:57
10. JOUSSEAUME Alan VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 02:02
11. RYAN Archie JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:03
12. GLOAG Thomas TRINITY RACING ROAD 02:08
13. HAYTER Leo DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 02:12
14. BRAZ AFONSO Clément CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 02:47
15. VOISARD Yannis SWISS RACING ACADEMY 02:56
16. LEEMREIZE Gijs JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 02:58
17. DEBESAY Yakob GROUPAMA FDJ 03:05
18. BOILEAU Alan VCP LOUDEAC 03:05
19. AGUT Maxime GSC BLAGNAC VS31 03:09
20. FRIGO Marco SEG RACING ACADEMY 03:35
21. JOALLAND Yael CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 03:38
22. GILBERT Aurélien VCP LOUDEAC 04:08
23. DEBEIR Arno GM RECYCLING TEAM 04:10
24. LECLAINCHE Gwen CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 04:16
25. NONNEZ Théo GROUPAMA FDJ 04:26
26. MOBACH Jarno DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:34
27. MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE 04:41
28. DIDIER Clément BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 04:50
29. MARIS Elias GM RECYCLING TEAM 04:51
30. BONNET Thomas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 04:52
31. BRENANS Emile BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 04:56
32. BOSONI Victor SCO DIJON MATERIEL.COM 05:02
33. PARET PEINTRE Valentin CHAMBERY CYCLISME FORMATION 05:04
34. JEGAT Jordan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 05:06
35. LEBRETON Jacques EC SAINT ETIENNE LOIRE 05:07
36. FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE 05:12
37. THIBAULT Jean Denis TAG CYCLING | CANADA 05:54
38. BONNEU Kamiel GM RECYCLING TEAM 06:04
39. GARCIA PIERNA Raul EQUIPO LIZARTE 06:08
40. RETEGI GOÑI Mikel EQUIPO LIZARTE 06:08
41. NAVARRO Gauthier SCO DIJON MATERIEL.COM 06:10
42. DELBOVE Joris SCO DIJON MATERIEL.COM 06:21
43. JARNET Maxime EC SAINT ETIENNE LOIRE 06:25
44. BÖGLI Jonathan SWISS RACING ACADEMY 06:56
45. GACHIGNARD Thomas OCEANE TOP16 07:10
46. DELCROS Clément AVC AIX EN PROVENCE 07:21
47. GAGNAIRE Thibaut EC SAINT ETIENNE LOIRE 07:31
48. HEßMANN Michel JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 08:31
49. VAN UDEN Casper DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 08:33
50. FISHER-BLACK Finn JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 08:35
51. SCHNEITER Joab SWISS RACING ACADEMY 09:13
52. ASKEY Lewis GROUPAMA FDJ 09:25
53. SWEENY Harrison LOTTO SOUDAL U23 09:30
54. BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM 09:35
55. SAUVAGNARGUES Jacques TRINITY RACING ROAD 09:42
56. BAREILLE Bastien OCEANE TOP16 09:49
57. CULVERWELL Sam TRINITY RACING ROAD 10:43
58. LAURANCE Axel VCP LOUDEAC 10:54
59. KNIGHT Oliver AVC AIX EN PROVENCE 10:56
60. NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE 10:56
61. WOOD Harrison SEG RACING ACADEMY 10:56
62. HEALY Ben TRINITY RACING ROAD 11:21
63. JAVOUHEY Clément SCO DIJON MATERIEL.COM 11:40
64. LEIJNSE Enzo DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 11:45
65. MÜLLER Reto SWISS RACING ACADEMY 12:29
66. BALLERSTEDT Maurice JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 13:30
67. FROIDEVAUX Robin AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 13:32
68. BOVEN Lars JUMBO – VISMA DEVELOPMENT TEAM 13:44
69. PHILLIPPON Elliot GSC BLAGNAC VS31 14:24
70. GUILLOT Jocelyn BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 14:32
71. LAGNET Gari OCEANE TOP16 14:37
72. REES Oliver TRINITY RACING ROAD 14:41
73. BENECH Pierre VCP LOUDEAC 14:55
74. PAGE Hugo GROUPAMA FDJ 15:00
75. BOUCHET Axel GSC BLAGNAC VS31 15:05
76. KRUL Wessel SEG RACING ACADEMY 15:17
77. GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 15:44
78. PAULY Ethan TAG CYCLING | CANADA 15:59
79. CHARRIN Aloïs CHAMBERY CYCLISME FORMATION 16:55
80. LE CAM Brendan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 16:55
81. JAMIN Leo Paul TEAM U NANTES ATLANTIQUE 17:40
82. TABELLION Valentin VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 17:42
83. DU FOUR Jens GM RECYCLING TEAM 17:42
84. VANDEPITTE Nathan OCCITANE CYCLISME FORMATION 18:14
85. DEBONS Antoine AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 18:17
86. COBO CAYON Ivan EQUIPO LIZARTE 18:42
87. SANKMANN Joosep EC SAINT ETIENNE LOIRE 18:42
88. LEFAURE Paul CC ETUPES PAYS DE MONTBELLIARD 18:53
89. LIMOUSIN Maxime VCP LOUDEAC 19:12
90. HAINES Alex GSC BLAGNAC VS31 19:14
91. VOIGT Eric CHAMBERY CYCLISME FORMATION 19:56
92. VAN TRICHT Stan SEG RACING ACADEMY 20:10
93. PAULUS Milan SEG RACING ACADEMY 20:10
94. CLAEYS Robbe GM RECYCLING TEAM 22:20
95. JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORMATION 22:47
96. CAPRON Rémi AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 23:16
97. DEVANNE Antoine VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 23:43
98. TANGUY Maxan VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 24:04
99. ROMEO Hugo OCCITANE CYCLISME FORMATION 25:04
100. LOPEZ CARAVACA Jordi EQUIPO LIZARTE 25:11
101. SURIEUX Alexandre EC SAINT ETIENNE LOIRE 25:38
102. SCHELLENBERG Thomas TAG CYCLING | CANADA 26:02
103. PROVOST Maximilien TEAM U NANTES ATLANTIQUE 26:32
104. LAPEIRA Paul CHAMBERY CYCLISME FORMATION 27:20
105. AEBI Antoine AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS 28:02
106. PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 28:10
107. CASCARO Arnaud OCCITANE CYCLISME FORMATION 28:20
108. GROLIER Lucas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 31:05
109. SALVATORI Thomas EC SAINT ETIENNE LOIRE 31:49
110. LESAGE Corentin BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 33:29
111. GUENNEUGUES Erwann VCP LOUDEAC 34:02
112. RIDEL Damien TEAM U NANTES ATLANTIQUE 35:23
113. EGGENBERG Ruben SWISS RACING ACADEMY 35:53
114. FIEFVEZ Jordan OCEANE TOP16 41:57
115. WESTLEY Dylan EQUIPO LIZARTE 42:21