Foto: Ronde de l'Isard

Sylvain Moniquet (Equipe continentale Groupama-FDJ) jest liderem po drugim dniu Ronde de l’Isard. Drużynową czasówkę wygrali kolarze Development Team Sunweb.

Po przedpołudniowym górskim etapie kolejną przeprawą dla młodzieżowców walczących o prymat we francuskim wyścigu była drużynowa jazda na czas. Każda z ekip miała do przejechania ponad 11 kilometrów po płaskiej trasie w Bagnères-de-Luchon.

Bardzo długo na prowadzeniu byli zawodnicy Jumbo-Visma Development Team – 12’51”, ale nie dane było im cieszyć się ze zwycięstwa. O dwie sekundy lepsi okazali się kolarze Development Team Sunweb.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Groupama-FDJ Continental. Liderem pozostał właśnie kolarz tej ekipy – Sylvain Moniquet.

Wyniki drużynowej czasówki:

1 Development Team Sunweb 12’49”
2 Jumbo-Visma Development Team 12’51”
3 Groupama-FDJ Continental 13’09”
4 Lotto-Soudal Development Team 13’11”
5 Chambéry Cyclisme Formation 13’19”
6 Trinity Racing Road 13’29”
7 Vendée U 13’34”
8 Seg Racing Academy 13’35”
9 VCP Loudéac 13’40”46
10 Swiss Racing Academy 13’40”77
11 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme 13’43”
12 Equipo Lizarte 13’53”
13 AVC Aix-en-Provence 13’55”
14 Team U Nantes Atlantique 13’59”
15 EC Saint-Etienne Loire 14’02”
16 SCO Dijon 14’04”
17 Gsc Blagnac Vélo Sport 31 14’18”
18 GM Recycling Team 14’19”
19 CC Etupes Pays de Montbéliard 14’21”
20 Occitane Cyclisme Formation 14’23”
21 Akros-Excelsior-Thömus 14’27”
22 Océane Top 16 14’37”
23 TaG Cycling-Canada 14’57”

Klasyfikacja generalna po drugim dniu:

1 MONIQUET Sylvain (BEL) CGF les 217,6 km 5h24’18” (moy. 40,259 km/h)
2 SINSCHEK Nils (NED) DSU à 26”
3 * VERVLOESEM Xandres (BEL) LOT à 43”
4 * HEINSCHKE Leon (GER) DSU à 58”
5 * BALMER Alexandre (SUI) CGF à 01’02”
6 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT à 01’06”
7 * RYAN Archie (IRL) JVD à 01’45”
8 * HAYTER Leo (GBR) DSU à 01’52”
9 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 01’59”
10 * CHAMPION Thomas (FRA) BBA à 02’25”
11 JOUSSEAUME Alan (FRA) VU à 02’27”
12 * GLOAG Thomas (GBR) TRR à 02’28”
13 * RICHARD Maxime (FRA) CCE à 02’47”
14 * LEEMREIZE Gijs (NED) JVD à 02’55”
15 * DEBESAY Yakob (ERI) CGF à 03’05”
16 VOISARD Yannis (SUI) SRA à 03’27”
17 * BOILEAU Alan (FRA) LOU à 03’36”
18 * BRAZ AFONSO Clément (FRA) CCE à 03’59”
19 * FRIGO Marco (ITA) SEG à 04’01”
20 MOBACH Jarno (NED) DSU à 04’16”
21 AGUT Maxime (FRA) GSC à 04’18”
22 * GILBERT Aurélien (FRA) LOU à 04’39”
23 * NONNEZ Théo (FRA) CGF à 04’43”
24 * JOALLAND Yael (FRA) CCE à 04’50”
25 * PARET PEINTRE Valentin (FRA) CCF à 05’14”
26 BONNET Thomas (FRA) VU à 05’17”
27 * DEBEIR Arno (BEL) GMR à 05’20”
28 DIDIER Clément (FRA) BBA à 05’24”
29 * MAIRE Adrien (FRA) AIX à 05’27”
30 * LECLAINCHE Gwen (FRA) CCE à 05’28”
31 BRENANS Emile (FRA) BBA à 05’30”
32 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue (ESP) LIZ à 05’56”
33 * JEGAT Jordan (FRA) NAN  ”
34 * LEBRETON Jacques (FRA) STE à 06’00”
35 * MARIS Elias (BEL) GMR à 06’01”
36 * GARCIA PIERNA Raul (ESP) LIZ à 06’52”
37 * RETEGI GOÑI Mikel (ESP) LIZ  ”
38 * BOSONI Victor (FRA) SCO à 06’59”
39 * NAVARRO Gauthier (FRA) SCO à 07’05”
40 * BONNEU Kamiel (BEL) GMR à 07’14”
41 * DELBOVE Joris (FRA) SCO à 07’16”
42 JARNET Maxime (FRA) STE à 07’18”
43 THIBAULT Jean-Denis (CAN) TAG à 07’42”
44 * DELCROS Clément (FRA) AIX à 08’07”
45 * VAN UDEN Casper (NED) DSU à 08’13”
46 * HEßMANN Michel (GER) JVD  ”
47 * FISHER-BLACK Finn (NZL) JVD à 08’17”
48 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) STE à 08’24”
49 * BÖGLI Jonathan (SUI) SRA à 08’31”
50 * GACHIGNARD Thomas (FRA) T16 à 08’38”
51 * ASKEY Lewis (GBR) CGF à 09’25”
52 SWEENY Harrison (AUS) LOT à 09’32”
53 * SAUVAGNARGUES Jacques (GBR) TRR à 10’02”
54 * BAUTERS Arne (BEL) GMR à 10’47”
55 SCHNEITER Joab (SUI) SRA à 10’55”
56 * BAREILLE Bastien (FRA) T16 à 11’17”
57 * WOOD Harrison (GBR) SEG à 11’22”
58 * LAURANCE Axel (FRA) LOU  ”
59 * LEIJNSE Enzo (NED) DSU à 11’25”
60 * HEALY Ben (IRL) TRR à 11’41”
61 * KNIGHT Oliver (GBR) AIX à 11’42”
62 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX  ”
63 JAVOUHEY Clément (FRA) SCO à 12’35”
64 * CULVERWELL Sam (GBR) TRR à 12’36”
65 MÜLLER Reto (SUI) SRA à 13’00”
66 * BALLERSTEDT Maurice (GER) JVD à 13’12”
67 * BOVEN Lars (NED) JVD à 13’26”
68 FROIDEVAUX Robin (SUI) AET à 14’50”
69 * PAGE Hugo (FRA) CGF à 15’00”
70 * REES Oliver (GBR) TRR à 15’01”
71 * KRUL Wessel (NED) SEG à 15’43”
72 * GRIGNARD Sébastien (BEL) LOT à 15’46”
73 LAGNET Gari (FRA) T16 à 16’05”
74 * BOUCHET Axel (FRA) GSC à 16’14”
75 * BENECH Pierre (FRA) LOU à 16’24”
76 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF à 17’05”
77 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA à 17’08”
78 * PHILLIPPON Elliot (FRA) GSC à 17’13”
79 * LE CAM Brendan (FRA) NAN à 17’45”
80 * PAULY Ethan (CAN) TAG à 17’47”
81 * TABELLION Valentin (FRA) VU à 18’07”
82 * BREUILLARD Nicolas (FRA) AIX à 18’26”
83 * JAMIN Leo Paul (FRA) NAN à 18’30”
84 * VANDEPITTE Nathan (FRA) OCF à 19’28”
85 * SANKMANN Joosep (EST) STE à 19’35”
86 DEBONS Antoine (SUI) AET  ”
87 * LIMOUSIN Maxime (FRA) LOU à 19’53”
88 * LEFAURE Paul (FRA) CCE à 20’05”
89 VOIGT Eric (USA) CCF à 20’06”
90 * HAINES Alex (GBR) GSC à 20’23”
91 * DU FOUR Jens (BEL) GMR à 20’34”
92 * VAN TRICHT Stan (BEL) SEG à 20’55”
93 * COBO CAYON Ivan (ESP) LIZ à 21’27”
94 * PAULUS Milan (BEL) SEG à 22’45”
95 JULLIEN Anthony (FRA) CCF à 23’00”
96 * CLAEYS Robbe (BEL) GMR à 23’30”
97 * DEVANNE Antoine (FRA) VU à 24’31”
98 * CAPRON Rémi (FRA) AET à 24’34”
99 * TANGUY Maxan (FRA) VU à 26’12”
100 * ROMEO Hugo (FRA) OCF à 26’18”
101 * LAPEIRA Paul (FRA) CCF à 27’30”
102 * SCHELLENBERG Thomas (CAN) TAG à 27’50”
103 * PATTYN Steven (BEL) LOT à 29’31”
104 * CASCARO Arnaud (FRA) OCF à 29’34”
105 * SALVATORI Thomas (FRA) STE à 32’55”
106 * LESAGE Corentin (FRA) BBA à 36’05”
107 * EGGENBERG Ruben (SUI) SRA à 36’24”