W stolicy województwa opolskiego właśnie powstał most pieszo-rowerowy imienia Joachima Halupczoka. Symboliczne otwarcie już w niedzielę 20 września o godzinie 11:00 podczas I Opolskiego Rajdu Rowerowego.

Most pieszo-rowerowy imienia popularnego “Achima” ma 250 metrów długości i 7 metrów szerokości. Łączy on Zaodrze wraz z centrum stolicy województwa opolskiego. Jest to przeprawa przez Kanał Ulgi, która łączy ulicę Bolkowską z Parkiem 800-lecia. Z pewnością wspomniana wyżej inwestycja będzie służyć wszystkim rowerzystom, spacerowiczom i mieszkańcom Opola.

Joachim Halupczok był świetnie zapowiadającym się zawodnikiem. W wieku zaledwie 20 lat został srebrnym medalistą w drużynowej jeździe na czas na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Rok później został mistrzem świata amatorów we francuskim Chambéry. Niestety problemy z arytmią serca przedwcześnie zakończyły rozpoczętą w 1991 roku zawodową karierę. Joachim Halupczok zmarł bardzo wcześnie w wieku 26 lat. “Achim” zasłabł podczas rozgrzewki w trakcie turnieju piłkarskiego w Opolu. Zmarł w karetce nie odzyskując przytomności 5 lutego 1994 roku. Pochowany został na cmentarzu w Osowcu.

Źródło: sportoweopole.pl