fot. AG2R La Mondiale

Przez najbliższe trzy sezony francuska drużyna AG2R Citroën Team będzie jeździć na rowerach marki BMC Switzerland. Ekipa kierowana przez Vincenta Lavenu w ostatnich dwóch sezonach korzystała ze sprzętu produkowanego przez Eddy’ego Merckxa.

Z pewnością z takiego obrotu spraw cieszy się przyszła gwiazda francuskiego zespołu Greg Van Avermaet. Belg na rowerach marki BMC miał okazję jeździć w barwach BMC Racing Team w latach 2011-2018, gdy odnosił największe sukcesy w swojej karierze. Sam zainteresowany jest zachwycony możliwością ponownej współpracy ze szwajcarską firmą.

Jeżdżąc na rowerze BMC Teammachine SLR01 wygrałem Paryż-Roubaix, Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro i odnosiłem moje najważniejsze zwycięstwa. Bardzo dobrze wspominam czas spędzony na rowerach marki BMC. Projekt zespołu AG2R Citroën Team był dla mnie bardzo atrakcyjny z różnych powodów, a szansa ponownej jazdy na BMC sprawiła, że ​​moja decyzja o dołączeniu do zespołu była łatwa do podjęcia

– mówił Belg.

Zmiana dostawcy sprzętu przez ekipę AG2R najprawdopodniej nie będzie jedyną zmianą rowerów na poziomie drużyn UCI WorldTeams. Wiele mówi się o tym, że drużyna Jumbo-Visma zamieni piękne, turkusowe Bianchi na rowery Cervélo. Sprzęt Bianchi ma przejąć natomiast australijska ekipa Mitchelton-Scott, która obecnie ściga się na rowerach marki Scott, z którymi związać się na kolejne lata ma Team Sunweb.

Poprzedni artykułCotygodniowy Quiz Kolarski #8
Następny artykułŠkoda Enyaq iV – samochód który wozi dyrektora Tour de France
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments