fot. Getty Images Sport/CCC Team/Twitter

Kolarz CCC Team chwilę temu wycofał się z Tour de France. Jest to spowodowane złamaniem żebra, do którego doszło na wczorajszym etapie wyścigu.

W neutralnej strefie, tuż po starcie środowego odcinka, Zakarin wraz z Alexey’em Lutsenko (Astana Pro Team) i Cyrilem Gautier (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM) ucierpiał w niegroźnie wyglądającej kraksie. Pomimo bólu żeber, dojechał do mety w Poitiers. Po etapie został zabrany na prześwietlenie, które wykazało złamanie jednego z nich. Zakarin wystartował w dzisiejszym etapie, lecz po niespełna stu kilometrach jazdy zszedł z trasy.

Absencja Rosjanina na kolejnych, w większości górskich etapach będzie dużą stratą dla CCC Team, tym bardziej, że zapowiadał on już wcześniej walkę na niektórych z nich. Przypomnijmy, że Zakarin był bliski zwycięstwa na ósmym odcinku tegorocznej „Wielkiej Pętli”, gdzie zajął czwartą pozycję ulegając jedynie Nansowi Petersowi (AG2R La Mondiale), Tomsowi Skujinsowi (Trek – Segafredo) i Carlosowi Veronie (Movistar Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments