fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto

Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) otworzył rywalizację w tegorocznej edycji wyścigu Tirreno-Adriatico, rozgrywanej z powodu pandemii koronawirusa o wiele później niż zwykle. Na czwartym miejscu finiszował Szymon Sajnok (CCC Team). 

Pierwszy etap wyścigu Tirreno-Adriatico wokół Lido di Camaiore (133 km) został zaplanowany tak, aby kolarze zainteresowani klasyfikacją górską mogli powalczyć o pierwsze punkty, a następnie dojazd do sprinterskiego finiszu był na tyle długi, aby drużyny posiadające w swoich szeregach najszybszych kolarzy w peletonie mogły powalczyć o odpowiednie pozycje i rozprowadzenie.

Największym faworytem do etapowego zwycięstwa oraz maglia azzurra był Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), a poza nim także m.in. Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), Tim Merlier (Alpecin-Fenix), Davide Ballerini (Deceuninck-Quick Step) oraz Michael Matthews (Team Sunweb).

 

Początkowo ucieczka dnia liczyła sześciu zawodników: Simon Pellaud (Androni Giocattoli – Sidermec), Paul Martens (Jumbo-Visma), Nathan Haas (Cofidis), Daniel Savini (Bardiani-CSF-Faizané), Julien Simon (Direct Energie) oraz Velijko Stojnić (Vini Zabu – KTM).

Następnie, na drugim podjeździe pod Pitoro swoich współtowarzyszy z ucieczki zostawili Pellaud oraz Martens, którzy w drugiej części etapu okazali się jedynymi harcownikami na czele wyścigu.

Szwajcarsko-niemiecki duet nie miał jednak szans w pojedynku z peletonem przygotowującym się do masowego sprintu. Pellaud i Martens zostali doścignięci na początku ostatniej rundy, czyli 18 kilometrów przed metą.

W drużynie BORA-hansgrohe pracę na rzecz Pascala Ackermanna wykonywali Polacy: znany ostatnio z roli napędzającego peleton na płaskich odcinkach Paweł Poljański oraz Maciej Bodnar. Z kolei wcześniej dużą rolę w doścignięciu uciekinierów odegrała drużyna Sunweb. Generalnie nie tylko drużyny rangi World Tour były zainteresowane jak najlepszym rozprowadzeniem swoich najszybszych kolarzy.

Niestety półtora kilometra przed metą w środku peletonu miała miejsce kraksa, w której wydaje się, że najpoważniej ucierpiał jeden z faworytów do etapowego zwycięstwa – mistrz Belgii Tim Merlier. Kraksa spowodowała przerwanie peletonu i w rezultacie zaburzenie klasycznego rozprowadzenia. W tej sytuacji bardzo dobrze odnalazł się Szymon Sajnok z CCC Team, który ostatecznie zajął czwarte miejsce i objął prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej.

Etapowym zwycięzcą jest Pascal Ackermann, który popisał się niesamowitą mocą i prędkością. Bezcenna była na mecie mina Fernando Gavirii, który nie mógł uwierzyć, że Niemiec w ostatniej chwili wyszedł mu z koła. Trzeci był Magnus Cort (EF Pro Cycling).

Wyniki pierwszego etapu: 

1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 2:57:55
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
3 Magnus Cort Nielsen (Den) EF Pro Cycling
4 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team
5 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
6 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale
7 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
8 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
9 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
10 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
11 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
12 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma
13 Silvan Dillier (Swi) AG2R la Mondiale
14 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
15 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep
16 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-Quickstep
17 Imerio Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
18 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie
19 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
20 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
21 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling
22 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling
23 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation
24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
26 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
27 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation
28 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
29 Georg Zimmermann (Ger) CCC Team
30 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM
31 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
32 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates
33 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’
34 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling
35 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ KTM
36 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
37 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:11
38 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:00:14
39 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie
40 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:00:21
41 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
42 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:30
43 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM
44 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling 0:00:32
45 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep
46 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:38
47 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM
48 Dylan Teuns (Bel) Bahrain McLaren
49 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
50 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren
51 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
52 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-Quickstep
53 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
54 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling
55 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale
56 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
57 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
58 Mathias Frank (Swi) AG2R la Mondiale
59 Samuele Battistella (Ita) NTT Pro Cycling
60 Davide Gabburo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
61 William Barta (USA) CCC Team
62 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team
63 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
64 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale
65 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
66 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
67 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
68 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
69 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
70 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
71 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
72 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
73 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain McLaren
74 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana Pro Team
75 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
76 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
77 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
78 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
79 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
80 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
81 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
82 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
83 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
84 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
85 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
86 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
87 Simone Velasco (Ita) Gazprom-Rusvelo
88 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott
89 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
90 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
91 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
92 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation
93 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
94 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team
95 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
96 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
97 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF Faizane’
98 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
99 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
100 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep
101 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team
102 Nicola Bagioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
103 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale
104 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
105 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie
106 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
107 Davide Villella (Ita) Movistar Team
108 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
109 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
110 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie
111 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
112 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation
113 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team
114 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
115 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie
116 Enrico Gasparotto (Swi) NTT Pro Cycling
117 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling
118 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
119 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation
120 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
121 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
122 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
123 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie
124 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma
125 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo
126 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma
127 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
128 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
129 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-Quickstep
130 Edward Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers
131 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
132 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
133 James Mitri (NZl) Vini Zabu’ KTM
134 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team
135 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
136 Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling
137 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
138 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
139 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
140 Julien Vermote (Bel) Cofidis 0:00:47
141 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation
142 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:00:50
143 Chris Froome (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:54
144 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:00:57
145 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
146 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:01:15
147 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’
148 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
149 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
150 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers
151 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
152 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
153 Veljko Stojnic (Srb) Vini Zabu’ KTM
154 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie
155 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
156 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
157 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
158 Carlos Barbero (Spa) NTT Pro Cycling
159 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
160 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:01:30
161 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren 0:02:13
162 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain McLaren
163 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:02:20
164 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:37
165 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix
166 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
167 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling
168 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal
169 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep 0:02:54
170 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 0:04:12
171 Marco Canola (Ita) Gazprom-Rusvelo
172 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:04:48
173 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren 0:05:18
174 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain McLaren
DNF Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie: 

1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 2:57:45
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:04
3 Magnus Cort Nielsen (Den) EF Pro Cycling 0:00:06
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:09
5 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:00:10
6 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
7 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale
8 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
9 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
10 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
11 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
12 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
13 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma
14 Silvan Dillier (Swi) AG2R la Mondiale
15 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep
16 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-Quickstep
17 Imerio Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
18 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie
19 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
20 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
21 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling
22 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling
23 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation
24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
26 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
27 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation
28 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
29 Georg Zimmermann (Ger) CCC Team
30 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM
31 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
32 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates
33 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’
34 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling
35 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ KTM
36 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
37 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:21
38 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:00:24
39 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie
40 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:00:31
41 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
42 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:40
43 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM
44 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling 0:00:42
45 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep
46 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma 0:00:45
47 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:46
48 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:48
49 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM
50 Dylan Teuns (Bel) Bahrain McLaren
51 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
52 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren
53 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
54 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-Quickstep
55 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
56 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling
57 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale
58 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
59 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
60 Mathias Frank (Swi) AG2R la Mondiale
61 Samuele Battistella (Ita) NTT Pro Cycling
62 Davide Gabburo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
63 William Barta (USA) CCC Team
64 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team
65 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
66 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale
67 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
68 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
69 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
70 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
71 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
72 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
73 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
74 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
75 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain McLaren
76 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana Pro Team
77 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
78 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
79 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
80 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
81 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
82 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
83 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
84 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
85 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
86 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
87 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
88 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
89 Simone Velasco (Ita) Gazprom-Rusvelo
90 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott
91 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
92 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
93 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation
94 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
95 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team
96 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
97 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
98 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF Faizane’
99 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
100 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
101 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep
102 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team
103 Nicola Bagioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
104 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale
105 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
106 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie
107 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
108 Davide Villella (Ita) Movistar Team
109 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
110 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
111 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie
112 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
113 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation
114 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team
115 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
116 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie
117 Enrico Gasparotto (Swi) NTT Pro Cycling
118 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling
119 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
120 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation
121 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
122 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
123 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
124 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie
125 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma
126 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo
127 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
128 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
129 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-Quickstep
130 Edward Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers
131 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
132 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
133 James Mitri (NZl) Vini Zabu’ KTM
134 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team
135 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
136 Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling
137 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
138 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
139 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
140 Julien Vermote (Bel) Cofidis 0:00:57
141 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation
142 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:01:00
143 Chris Froome (GBr) Ineos Grenadiers 0:01:04
144 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:01:07
145 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
146 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:01:25
147 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’
148 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
149 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
150 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers
151 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
152 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
153 Veljko Stojnic (Srb) Vini Zabu’ KTM
154 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie
155 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
156 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
157 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
158 Carlos Barbero (Spa) NTT Pro Cycling
159 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
160 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:01:40
161 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren 0:02:23
162 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain McLaren
163 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:02:30
164 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:47
165 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix
166 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix