fot. Mazowsze Serce Polski

Kolarze drużyny Mazowsze Serce Polski zdominowali rywalizację w tegorocznej edycji wyścigu Belgrad-Banjaluka (kat. 2.1). Sylwester Janiszewski wygrał ostatni etap, zaś Jakub Kaczmarek finiszował bezpiecznie w peletonie dowożąc tym samym do mety koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. 

Ostatniego dnia wyścigu z Belgradu do Banjaluki kolarze mieli do pokonania płaski etap o długości 158,3 km.

Przypomnijmy, że do ostatniego etapu jako lider klasyfikacji generalnej przystąpił Jakub Kaczmarek. Kolarzom drużyny Mazowsze Serce Polski udało się nie tylko obronić prowadzenie w ogólnym zestawieniu, ale dodatkowo po finiszu z peletonu ostatni etap padł łupem Sylwestra Janiszewskiego.

Jak czytamy w krótkiej relacji podopiecznych Dariusza Banaszka w mediach społecznościowych, Polacy chcieli powstrzymać niebezpieczne dla Kaczmarka ataki. Trzeba przyznać, że ten cel udało się zrealizować z nawiązką.

Kaczmarek wygrał drugi etap i założył po nim żółtą koszulkę.

Ponadto warto odnotować, że w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej zameldowali się jeszcze dwaj inni zawodnicy Mazowsza: czwarty jest Emanuel Piaskowy, a piąty Marek Rutkiewicz. Klasyfikację drużynową także zdobyli kolarze z Mazowsza.

Wyniki ostatniego etapu:

1 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 14 20 3:32:16
2 BRUSSENSKIY Gleb Vino – Astana Motors 5 12 ,,
3 SANZ Enrique Equipo Kern Pharma 3 7 ,,
4 AULAR Orluis Caja Rural – Seguros RGA 5 ,,
5 KALABA Dušan Serbia 4 ,,
6 ĐURIĆ Đorđe Serbia 3 ,,
7 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 2 ,,
8 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers 1 ,,
9 LOOIJ André SSOIS Miogee Cycling Team ,,
10 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
11 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski ,,
12 PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski ,,
13 CASTRILLO Jaime Equipo Kern Pharma ,,
14 GLUTH Martin Maloja Pushbikers ,,
15 ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica ,,
16 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors ,,
17 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
18 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
19 BERRADE Urko Equipo Kern Pharma ,,
20 MARQUEZ Marti Equipo Kern Pharma ,,
21 MURIAS Jakub Voster ATS Team ,,
22 MAIKIN Roman Cambodia Cycling Academy ,,
23 KLISURIĆ Stevan Serbia ,,
24 SEMENOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
25 KARIĆ Vedad Bosnia Herzegovina ,,
26 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
27 MEIJERS Jeroen SSOIS Miogee Cycling Team ,,
28 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors ,,
29 POLIVODA Oleksandr SSOIS Miogee Cycling Team ,,
30 FERRARI Fabricio SSOIS Miogee Cycling Team ,,
31 MENDEZ Daniel Alejandro Equipo Kern Pharma ,,
32 VENKOV Ventsislav Bulgaria ,,
33 PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski ,,
34 DAVIS Corey Maloja Pushbikers ,,
35 AURIGNAC Samy Cambodia Cycling Academy ,,
36 LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
37 MILLER Barry Cambodia Cycling Academy ,,
38 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
39 ADRIÀ Roger Equipo Kern Pharma ,,
40 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 0:08
41 MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA 0:10
42 STOSZ Patryk Voster ATS Team ,,
43 VESELINOVIĆ Dušan Serbia ,,
44 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 0:12
45 MULLER Gabriel Cambodia Cycling Academy 0:43
46 HEMING Mika Maloja Pushbikers 0:51
47 IBARGUREN Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
48 SÁEZ Héctor Caja Rural – Seguros RGA ,,
49 STEFANOVIĆ Stefan Serbia ,,
50 TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica ,,
51 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 1:17
52 SCHLACHTER Franz Maloja Pushbikers 1:56
53 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
54 ACHTERBERG Yannik Maloja Pushbikers 0:00
55 URBANO Carmelo Caja Rural – Seguros RGA 2:20
56 GALVÁN Francisco Equipo Kern Pharma ,,
57 NIETO Edgar Nohales SSOIS Miogee Cycling Team 2:42
58 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 3:00
59 KOLAŠINAC Admir Serbia 4:12
60 LUMPAROV Georgi Bulgaria 7:43
61 SELIMOVIC Husein Bosnia Herzegovina ,,
62 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski 7:46
DNF DANILOVIĆ Marko Serbia

Ostateczna klasyfikacja generalna:

1 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski 125 100 13:36:57
2 MARQUEZ Marti Equipo Kern Pharma 85 70 0:18
3 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors 70 50 0:25
4 PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski 60 36 0:30
5 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski 50 28 ,,
6 CASTRILLO Jaime Equipo Kern Pharma 40 24 ,,
7 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 35 20 0:43
8 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 30 18 0:59
9 DAVIS Corey Maloja Pushbikers 25 16 1:19
10 LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 20 14 ,,
11 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 15 12 1:22
12 MURIAS Jakub Voster ATS Team 10 10 1:27
13 SEMENOV Alexandr Vino – Astana Motors 5 8 1:30
14 POLIVODA Oleksandr SSOIS Miogee Cycling Team 5 7 1:31
15 MEIJERS Jeroen SSOIS Miogee Cycling Team 5 6 2:36
16 FERRARI Fabricio SSOIS Miogee Cycling Team 3 5 2:39
17 PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski 3 4 2:45
18 BERRADE Urko Equipo Kern Pharma 3 3 2:55
19 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 3 2 ,,
20 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors 3 1 ,,
21 ADRIÀ Roger Equipo Kern Pharma 3 ,,
22 MAIKIN Roman Cambodia Cycling Academy 3 3:03
23 GLUTH Martin Maloja Pushbikers 3 3:22
24 BRUSSENSKIY Gleb Vino – Astana Motors 3 3:32
25 AULAR Orluis Caja Rural – Seguros RGA 3 3:41
26 VESELINOVIĆ Dušan Serbia 3:43
27 ACHTERBERG Yannik Maloja Pushbikers 3:47
28 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 4:53
29 KARIĆ Vedad Bosnia Herzegovina 5:20
30 STOSZ Patryk Voster ATS Team 5:25
31 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 5:29
32 STEFANOVIĆ Stefan Serbia 5:34
33 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers 5:39
34 AURIGNAC Samy Cambodia Cycling Academy 5:40
35 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 5:42
36 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 6:06
37 MENDEZ Daniel Alejandro Equipo Kern Pharma 6:46
38 MILLER Barry Cambodia Cycling Academy 6:57
39 MULLER Gabriel Cambodia Cycling Academy 7:40
40 SANZ Enrique Equipo Kern Pharma 8:36
41 TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica 9:08
42 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 9:36
43 SÁEZ Héctor Caja Rural – Seguros RGA 9:41
44 ĐURIĆ Đorđe Serbia 10:01
45 KOLAŠINAC Admir Serbia 11:19
46 ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica 11:49
47 KALABA Dušan Serbia 12:25
48 SCHLACHTER Franz Maloja Pushbikers 12:26
49 NIETO Edgar Nohales SSOIS Miogee Cycling Team 12:45
50 MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA 12:56
51 KLISURIĆ Stevan Serbia 13:14
52 GALVÁN Francisco Equipo Kern Pharma 13:54
53 HEMING Mika Maloja Pushbikers 14:16
54 IBARGUREN Oier Caja Rural – Seguros RGA 14:52
55 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 15:06
56 VENKOV Ventsislav Bulgaria 16:24
57 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 17:02
58 LUMPAROV Georgi Bulgaria 17:07
59 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski 17:16
60 LOOIJ André SSOIS Miogee Cycling Team 17:24
61 URBANO Carmelo Caja Rural – Seguros RGA 17:50
62 SELIMOVIC Husein Bosnia Herzegovina 18:34