Foto: Getty Images

Grupa Alpecin-Fenix ogłosiła swój skład na Tirreno-Adriatico. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, na jej czele stanie Mathieu van der Poel.

Holender wraca na Półwysep Apeniński po krótkiej, trwającej niespełna miesiąc przerwie. Po wznowieniu sezonu wziął już udział w pięciu klasykach, a jego najlepsze wyniki to 3. miejsce w Gran Piemonte i 10. w Il Lombardia. Jego ostatnie wyniki pokazują, że choć do szczytowej formy jeszcze mu trochę brakuje, to jest w coraz lepszej dyspozycji.

Całego Tirreno-Adriatico pewnie nie wygra – zbyt trudny wydaje się dla niego choćby podjazd pod Sassotetto, ale na najdłuższym Tirreno-Adriatico od lat (po raz pierwszy od 2001 roku będzie się składało z ośmiu etapów) z pewnością znajdzie etapy, na których może powalczyć o zwycięstwo.

Choć jest szybkim zawodnikiem, który potrafi zafiniszować z większej grupy, to celować będzie raczej w pagórkowate etapy. Na tych bardziej płaskich belgijska ekipa liczyć będzie pewnie bardziej na Tima Merliera – zwycięzcę ostatniego Brussels Cycling Classic, gdzie pokonał m.in Pascala Ackermanna, Davide Balleriniego czy Jaspera Philipsena. We Włoszech stawka sprinterów będzie odrobinę lepsza – dojdą do niej m.in Fernando Gaviria czy Michael Matthews, ale i tak wydaje się, że stać go tam będzie na bardzo dobre wyniki.

Skład Alpecin-Fenix 2020

Mathieu van der Poel, Tim Merlier, Kristian Sbaragli, Dries De Bondt, Jonas Rickaert, Otto Vergaerde i Louis Vervaeke