Hiszpan Xavier Cañellas (Caja Rural – Seguros RGA) wygrywa pierwszy etap wyścigu Belgrade Banjaluka (2.1) i zostaje liderem klasyfikacji generalnej. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli Polacy. Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) był drugi, a Jakub Murias (Voster ATS Team) zajął trzecią lokatę.

Pierwszy etap wyścigu prowadził ze stolicy Serbii Belgradu do Bijeljina. Kolarze mieli do przejechania 134-kilometry płaskiej trasy na, której znalazł się jeden niewielki podjazd. Na liście startowej znalazły się dwie polskie ekipy kontynentalne: Voster ATS Team oraz Mazowsze Serce Polski.

Od początku ścigania ucieczka dnia miała duże trudności, aby w ogóle się zawiązać. Przez pierwszą godzinę jazdy kolarze pokonali aż 50-kilometrów. Po wielu próbach na czele w końcu wykrystalizował się liczny, 17-osobowy odjazd. 44-kilometry przed metą peleton tracił do tej grupy około minutę.

We wspomnianej grupie, która została zredukowana do 14 zawodników znaleźli się kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski: Jakub Kaczmarek, Emanuel Piaskowy, Marek Rutkiewicz oraz Michał Podlaski. Ciągle do mety pozostawało 25-kilometrów. Peleton tracił minutę i 20 sekund, a pościg prowadziła druga polska ekipa Voster ATS Team.

Uciekinierom udało się dotrzeć do mety przed grupą zasadniczą. W finałowym sprincie najlepszy „na kresce” był Xavier Cañellas (Caja Rural – Seguros RGA). Drugie miejsce zajął Jakub Kaczmarek z ekipy Mazowsze Serce Polski. Na ostatniej lokacie na podium zameldował się kolarz drużyny Voster ATS Team Jakub Murias.

Poprzedni artykułGiro Ciclistico d’Italia 2020: Pidcock królem Montespluga
Następny artykułTour de France 2020: Wout van Aert po raz drugi!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.