Foto: Pressesports/Bernard Papon

Wout van Aert (Jumbo-Visma) wygrał po finiszu z małej grupy siódmy odcinek Tour de France. Liderem pozostał Adam Yates (Mitchelton-Scott). Straty ponieśli między innymi Richard Carapaz, Tadej Pogačar i Mikel Landa. 

Siódmy etap “Wielkiej Pętli” liczył 168 kilometrów i prowadził z Millau do Lavaur. Na trasie były trzy łatwe podjazdy oraz jedna lotna premia. Główną trudnością miał być mocno wiejący wiatr pod koniec odcinka.

Jako pierwszy z peletonu skoczył lider klasyfikacji górskiej Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Francuz zdobył dwa punkty na Côte de Luzençon (2,9 km długości; średnie nachylenie 6,1 %), ale nie była to łatwa sprawa.

W dużej grupie mocne tempo podyktowała ekipa BORA-hansgrohe i z tyłu została większość sprinterów. Widać było, że niemiecka drużyna bardzo chciała postarać się od dobre warunki dla Petera Sagana.

BORA nie zwalniała tempa i ostatecznie o walce na etapie dzisiaj mogli zapomnieć między innymi: Sam Bennett, Alexander Kristoff, Caleb Ewan, Elia Viviani, Giacomo Nizzolo. Na jedynej lotnej premii wygrał Matteo Trentin (CCC Team), a finiszujący na drugim miejscu Peter Sagan został wirtualnym posiadaczem zielonej koszulki.

Z peletonu postanowił zaatakować w swoim stylu Thomas de Gendt (Lotto Soudal). Belg jechał ambitnie, ale duża grupa nie pozwoliła mu na wiele i już na 40 kilometrów przed metą wszystko się zjechało. Zdołał po drodze wygrać górskie premie na Col de Peyronnenc i Côte de Paulhe.

Kiedy mocne tempo podyktował Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), a na dodatek powiało pierwsza grupa szybko się podzieliła! Okazało się, że z tylu zostali między innymi Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates), Bauke Mollema i Richie Porte (obaj Trek-Segafredo) oraz Mikel Landa (Bahrain-McLaren).

Jak to wyglądało z perspektywy liczb “Kwiato” podała oficjalna strona wyścigu:

20 kilometrów przed metą przewaga pierwszej grupki nad drugą wynosiła niespełna minutę, ale kolarze Astany, Ineos, Groupama-FDJ i Jumbo-Visma cały czas kręcili bardzo mocno. Trzy kilometry dalej defekt miał Richard Carapaz (Ineos Grenadiers). Do pomocy został mu Jonathan Castroviejo, ale ta dwójka został doścignięta przez kolejną grupę.

W walce o etapowe zwycięstwo po długim przeciąganiu liny zostało niespełna 40 kolarzy! Rywalizacja dziś była bardziej emocjonująca niż chociażby wczorajszy górski odcinek. Finisz w Lavaur wcześniej w historii wygrywali Mark Cavendish i Rik Verbrugghe.

Na krętej końcówce najlepiej odnalazł się Wout van Aert (Jumbo-Visma), który wygrał swój drugi etap w tegorocznej “Wielkiej Pętli”! Drugi był Edvald Boasson Hagen (NTT Pro Cycling), a trzeci Bryan Coquard (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM).

Wyniki siódmego etapu:

1 WOUT VAN AERT TEAM JUMBO-VISMA les 168 km en 3h32’03” (B : 10”)
2 EDVALD BOASSON HAGEN NTT PRO CYCLING TEAM (B : 6”)
3 BRYAN COQUARD B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM (B : 4”)
4 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS
5 JASPER STUYVEN TREK-SEGAFREDO
6 CLÉMENT VENTURINI AG2R LA MONDIALE
7 HUGO HOFSTETTER ISRAEL START-UP NATION
8 EGAN BERNAL INEOS GRENADIERS
9 ADAM YATES MITCHELTON-SCOTT
10 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM
11 HUGO HOULE ASTANA PRO TEAM
12 JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK-QUICK-STEP
13 PETER SAGAN BORA-HANSGROHE
14 WARREN BARGUIL TEAM ARKEA-SAMSIC
15 MIKAEL CHEREL AG2R LA MONDIALE
16 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE
17 SERGIO ANDRES HIGUITA EF PRO CYCLING
18 THIBAUT PINOT GROUPAMA-FDJ
19 EMANUEL BUCHMANN BORA-HANSGROHE
20 GUILLAUME MARTIN COFIDIS
21 ALBERTO BETTIOL EF PRO CYCLING
22 MIGUEL ANGEL LOPEZ ASTANA PRO TEAM
23 ALEXEY LUTSENKO ASTANA PRO TEAM
24 LUIS LEÓN SANCHEZ ASTANA PRO TEAM
25 TOM DUMOULIN TEAM JUMBO-VISMA
26 MICHAEL GOGL NTT PRO CYCLING TEAM
27 PRIMOŽ ROGLIC TEAM JUMBO-VISMA
28 NAIRO QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC
29 ENRIC MAS MOVISTAR TEAM
30 MARC SOLER MOVISTAR TEAM
31 RIGOBERTO URAN EF PRO CYCLING
32 CYRIL GAUTIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM
33 VALENTIN MADOUAS GROUPAMA-FDJ
34 RUDY MOLARD GROUPAMA-FDJ
35 ION IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM
36 GEORGE BENNETT TEAM JUMBO-VISMA
37 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM
38 OMAR FRAILE ASTANA PRO TEAM
39 MATTHIEU LADAGNOUS GROUPAMA-FDJ
40 SEPP KUSS TEAM JUMBO-VISMA
41 STEFAN KÜNG GROUPAMA-FDJ
42 MICHAŁ KWIATKOWSKI INEOS GRENADIERS 00’15”
43 TADEJ POGACAR UAE TEAM EMIRATES 01’21”
44 SONNY COLBRELLI BAHRAIN-MCLAREN 01’21”
45 MATTEO TRENTIN CCC TEAM 01’21”
46 MIKEL LANDA BAHRAIN-MCLAREN 01’21”
47 JOSÉ ROJAS MOVISTAR TEAM 01’21”
48 CARLOS VERONA MOVISTAR TEAM 01’21”
49 NELSON OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 01’21”
50 DARIO CATALDO MOVISTAR TEAM 01’21”
51 RICHARD CARAPAZ INEOS GRENADIERS 01’21”
52 GREG VAN AVERMAET CCC TEAM 01’21”
53 FABIO ARU UAE TEAM EMIRATES 01’21”
54 DAMIANO CARUSO BAHRAIN-MCLAREN 01’21”
55 FELIX GROSSSCHARTNER BORA-HANSGROHE 01’21”
56 ROMAN KREUZIGER NTT PRO CYCLING TEAM 01’21”
57 LUKA MEZGEC MITCHELTON-SCOTT 01’21”
58 ESTEBAN CHAVES MITCHELTON-SCOTT 01’21”
59 BAUKE MOLLEMA TREK-SEGAFREDO 01’21”
60 PIERRE ROLLAND B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01’21”
61 DANIEL OSS BORA-HANSGROHE 01’21”
62 RICHIE PORTE TREK-SEGAFREDO 01’21”
63 GREGOR MÜHLBERGER BORA-HANSGROHE 01’21”
64 HUGH JOHN CARTHY EF PRO CYCLING 01’21”
65 KRISTS NEILANDS ISRAEL START-UP NATION 01’21”
66 NILS POLITT ISRAEL START-UP NATION 01’21”
67 TOMS SKUJINS TREK-SEGAFREDO 01’21”
68 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 01’21”
69 JAN POLANC UAE TEAM EMIRATES 01’21”
70 LENNARD KÄMNA BORA-HANSGROHE 01’21”
71 ROBERT GESINK TEAM JUMBO-VISMA 01’21”
72 DANIEL MARTIN ISRAEL START-UP NATION 01’21”
73 DAVID GAUDU GROUPAMA-FDJ 01’21”
74 SÉBASTIEN REICHENBACH GROUPAMA-FDJ 01’21”
75 MICHAEL HUNDAHL VALGREN NTT PRO CYCLING TEAM 01’21”
76 CONNOR SWIFT TEAM ARKEA-SAMSIC 01’21”
77 DYLAN VAN BAARLE INEOS GRENADIERS 01’21”
78 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 01’31”
79 DAVIDE FORMOLO UAE TEAM EMIRATES 01’37”
80 ROMAIN SICARD TOTAL DIRECT ENERGIE 01’21”
81 PELLO BILBAO BAHRAIN-MCLAREN 01’58”
82 VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 02’00”
83 PIERRE LUC PERICHON COFIDIS 02’12”
84 DRIES DEVENYNS DECEUNINCK-QUICK-STEP 02’21”
85 MATEJ MOHORIC BAHRAIN-MCLAREN 02’26”
86 CHRISTOPHER JUUL JENSEN MITCHELTON-SCOTT 02’44”
87 MAXIMILIAN SCHACHMANN BORA-HANSGROHE 03’04”
88 JONATHAN CASTROVIEJO INEOS GRENADIERS 03’04”
89 ILNUR ZAKARIN CCC TEAM 03’43”
90 KÉVIN LEDANOIS TEAM ARKEA-SAMSIC 04’16”
91 ANDREY AMADOR INEOS GRENADIERS 10’19”
92 QUENTIN PACHER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 12’36”
93 TOM VAN ASBROECK ISRAEL START-UP NATION 14’32”
94 EDWARD THEUNS TREK-SEGAFREDO 14’32”
95 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 14’32”
96 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 14’32”
97 BOB JUNGELS DECEUNINCK-QUICK-STEP 14’32”
98 TIM DECLERCQ DECEUNINCK-QUICK-STEP 14’32”
99 GUY NIV ISRAEL START-UP NATION 14’32”
100 BEN HERMANS ISRAEL START-UP NATION 14’32”
101 TONY MARTIN TEAM JUMBO-VISMA 14’32”
102 NEILSON POWLESS EF PRO CYCLING 14’32”
103 JESUS HERRADA COFIDIS 14’32”
104 NICOLAS EDET COFIDIS 14’32”
105 WINNER ANACONA TEAM ARKEA-SAMSIC 14’32”
106 DOMENICO POZZOVIVO NTT PRO CYCLING TEAM 14’32”
107 FABIEN GRELLIER TOTAL DIRECT ENERGIE 14’32”
108 ANTHONY TURGIS TOTAL DIRECT ENERGIE 14’32”
109 DARYL IMPEY MITCHELTON-SCOTT 14’32”
110 LUKE ROWE INEOS GRENADIERS 14’32”
111 KASPER ASGREEN DECEUNINCK-QUICK-STEP 14’32”
112 SIMON GESCHKE CCC TEAM 14’32”
113 ALEXIS VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 14’32”
114 SAM BENNETT DECEUNINCK-QUICK-STEP 14’32”
115 LUKAS PÖSTLBERGER BORA-HANSGROHE 14’32”
116 PIERRE LATOUR AG2R LA MONDIALE 14’32”
117 MAXIME CHEVALIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 14’32”
118 CYRIL BARTHE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 14’32”
119 JACK BAUER MITCHELTON-SCOTT 14’32”
120 NANS PETERS AG2R LA MONDIALE 14’32”
121 NIKLAS EG TREK-SEGAFREDO 14’32”
122 TEJAY VAN GARDEREN EF PRO CYCLING 14’32”
123 DANIEL FELIPE MARTINEZ EF PRO CYCLING 14’32”
124 HAROLD TEJADA ASTANA PRO TEAM 14’32”
125 ALESSANDRO DE MARCHI CCC TEAM 14’32”
126 BENOIT COSNEFROY AG2R LA MONDIALE 14’32”
127 MIKEL NIEVE MITCHELTON-SCOTT 14’32”
128 NICCOLÒ BONIFAZIO TOTAL DIRECT ENERGIE 14’32”
129 DAVID DE LA CRUZ UAE TEAM EMIRATES 14’32”
130 DAYER QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 14’32”
131 MARC HIRSCHI TEAM SUNWEB 15’54”
132 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 15’54”
133 ANDRÉ GREIPEL ISRAEL START-UP NATION 15’54”
134 JORIS NIEUWENHUIS TEAM SUNWEB 15’54”
135 CASPER PHILLIP PEDERSEN TEAM SUNWEB 15’54”
136 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM JUMBO-VISMA 15’54”
137 TIESJ BENOOT TEAM SUNWEB 15’54”
138 RYAN GIBBONS NTT PRO CYCLING TEAM 15’54”
139 SAMUEL BEWLEY MITCHELTON-SCOTT 15’54”
140 DIEGO ROSA TEAM ARKEA-SAMSIC 15’54”
141 PAVEL SIVAKOV INEOS GRENADIERS 15’54”
142 MARCO HALLER BAHRAIN-MCLAREN 15’54”
143 JONAS KOCH CCC TEAM 15’54”
144 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 15’54”
145 JENS DEBUSSCHERE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 15’54”
146 KÉVIN REZA B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 15’54”
147 MAXIMILIAN WALSCHEID NTT PRO CYCLING TEAM 15’54”
148 WILLIAM BONNET GROUPAMA-FDJ 15’54”
149 MICHAEL SCHÄR CCC TEAM 15’54”
150 STEFF CRAS LOTTO SOUDAL 15’54”
151 FREDERIK FRISON LOTTO SOUDAL 15’54”
152 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 15’54”
153 GEOFFREY SOUPE TOTAL DIRECT ENERGIE 15’54”
154 NICOLAS ROCHE TEAM SUNWEB 15’54”
155 KENNY ELISSONDE TREK-SEGAFREDO 15’54”
156 MATHIEU BURGAUDEAU TOTAL DIRECT ENERGIE 15’54”
157 WOUTER POELS BAHRAIN-MCLAREN 15’54”
158 ROGER KLUGE LOTTO SOUDAL 15’54”
159 CEES BOL TEAM SUNWEB 15’54”
160 JÉRÔME COUSIN TOTAL DIRECT ENERGIE 15’54”
161 LILIAN CALMEJANE TOTAL DIRECT ENERGIE 15’54”
162 CLÉMENT RUSSO TEAM ARKEA-SAMSIC 15’54”
163 CALEB EWAN LOTTO SOUDAL 15’54”
164 GIACOMO NIZZOLO NTT PRO CYCLING TEAM 15’54”
165 ELIA VIVIANI COFIDIS 15’54”
166 RÉMI CAVAGNA DECEUNINCK-QUICK-STEP 15’54”
167 JENS KEUKELEIRE EF PRO CYCLING 15’54”
168 SIMONE CONSONNI COFIDIS 15’54”
169 MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK-QUICK-STEP 15’54”
170 MADS PEDERSEN TREK-SEGAFREDO 15’54”
171 JAN HIRT CCC TEAM 15’54”
172 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 15’54”

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie:

1 ADAM YATES MITCHELTON-SCOTT les 1241,5 km en 30h36’00”
2 PRIMOŽ ROGLIC TEAM JUMBO-VISMA 00’03”
3 GUILLAUME MARTIN COFIDIS 00’09”
4 EGAN BERNAL INEOS GRENADIERS 00’13”
5 TOM DUMOULIN TEAM JUMBO-VISMA 00’13”
6 NAIRO QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 00’13”
7 ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE 00’13”
8 MIGUEL ANGEL LOPEZ ASTANA PRO TEAM 00’13”
9 THIBAUT PINOT GROUPAMA-FDJ 00’13”
10 RIGOBERTO URAN EF PRO CYCLING 00’13”
11 JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK-QUICK-STEP 00’15”
12 EMANUEL BUCHMANN BORA-HANSGROHE 00’22”
13 ENRIC MAS MOVISTAR TEAM 00’22”
14 ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM 00’34”
15 SERGIO ANDRES HIGUITA EF PRO CYCLING 00’41”
16 TADEJ POGACAR UAE TEAM EMIRATES 01’28”
17 ESTEBAN CHAVES MITCHELTON-SCOTT 01’34”
18 BAUKE MOLLEMA TREK-SEGAFREDO 01’34”
19 MIKEL LANDA BAHRAIN-MCLAREN 01’34”
20 RICHIE PORTE TREK-SEGAFREDO 01’34”
21 RICHARD CARAPAZ INEOS GRENADIERS 02’02”
22 DAMIANO CARUSO BAHRAIN-MCLAREN 02’02”
23 PIERRE ROLLAND B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 02’31”
24 ALEXEY LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 02’39”
25 MARC SOLER MOVISTAR TEAM 02’40”
26 GREG VAN AVERMAET CCC TEAM 03’54”
27 PELLO BILBAO BAHRAIN-MCLAREN 04’30”
28 FABIO ARU UAE TEAM EMIRATES 05’06”
29 RUDY MOLARD GROUPAMA-FDJ 05’43”
30 HUGH JOHN CARTHY EF PRO CYCLING 05’45”
31 WARREN BARGUIL TEAM ARKEA-SAMSIC 05’48”
32 ROMAIN SICARD TOTAL DIRECT ENERGIE 07’48”
33 SEPP KUSS TEAM JUMBO-VISMA 07’52”
34 ION IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM 08’46”
35 LUIS LEÓN SANCHEZ ASTANA PRO TEAM 09’51”
36 GEORGE BENNETT TEAM JUMBO-VISMA 10’07”
37 DAVIDE FORMOLO UAE TEAM EMIRATES 10’42”
38 MAXIMILIAN SCHACHMANN BORA-HANSGROHE 10’46”
39 SÉBASTIEN REICHENBACH GROUPAMA-FDJ 11’47”
40 MICHAŁ KWIATKOWSKI INEOS GRENADIERS 13’09”
41 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM 13’24”
42 MIKAEL CHEREL AG2R LA MONDIALE 14’56”
43 JAN POLANC UAE TEAM EMIRATES 15’47”
44 ILNUR ZAKARIN CCC TEAM 16’39”
45 DOMENICO POZZOVIVO NTT PRO CYCLING TEAM 17’14”
46 JESUS HERRADA COFIDIS 18’36”
47 DANIEL FELIPE MARTINEZ EF PRO CYCLING 18’57”
48 ROBERT GESINK TEAM JUMBO-VISMA 19’52”
49 JONATHAN CASTROVIEJO INEOS GRENADIERS 22’02”
50 WOUT VAN AERT TEAM JUMBO-VISMA 22’12”
51 KENNY ELISSONDE TREK-SEGAFREDO 22’20”
52 NELSON OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 26’46”
53 VALENTIN MADOUAS GROUPAMA-FDJ 27’31”
54 NICOLAS ROCHE TEAM SUNWEB 27’53”
55 MIKEL NIEVE MITCHELTON-SCOTT 28’33”
56 HAROLD TEJADA ASTANA PRO TEAM 30’27”
57 BOB JUNGELS DECEUNINCK-QUICK-STEP 30’45”
58 ALEXIS VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 30’56”
59 GREGOR MÜHLBERGER BORA-HANSGROHE 31’13”
60 CYRIL GAUTIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 33’07”
61 PIERRE LATOUR AG2R LA MONDIALE 34’15”
62 WINNER ANACONA TEAM ARKEA-SAMSIC 34’29”
63 DAVID GAUDU GROUPAMA-FDJ 34’52”
64 LENNARD KÄMNA BORA-HANSGROHE 36’32”
65 FELIX GROSSSCHARTNER BORA-HANSGROHE 36’42”
66 NEILSON POWLESS EF PRO CYCLING 36’48”
67 HUGO HOULE ASTANA PRO TEAM 37’18”
68 DARIO CATALDO MOVISTAR TEAM 38’05”
69 ALBERTO BETTIOL EF PRO CYCLING 38’26”
70 STEFAN KÜNG GROUPAMA-FDJ 39’54”
71 BEN HERMANS ISRAEL START-UP NATION 41’02”
72 DANIEL MARTIN ISRAEL START-UP NATION 41’10”
73 NICOLAS EDET COFIDIS 41’40”
74 TOMS SKUJINS TREK-SEGAFREDO 42’07”
75 DYLAN VAN BAARLE INEOS GRENADIERS 42’52”
76 MARC HIRSCHI TEAM SUNWEB 43’58”
77 JASPER STUYVEN TREK-SEGAFREDO 44’03”
78 DRIES DEVENYNS DECEUNINCK-QUICK-STEP 44’11”
79 NIKLAS EG TREK-SEGAFREDO 45’17”
80 JOSÉ ROJAS MOVISTAR TEAM 47’57”
81 SIMON GESCHKE CCC TEAM 48’07”
82 KRISTS NEILANDS ISRAEL START-UP NATION 48’57”
83 EDVALD BOASSON HAGEN NTT PRO CYCLING TEAM 49’57”
84 CARLOS VERONA MOVISTAR TEAM 50’30”
85 DIEGO ROSA TEAM ARKEA-SAMSIC 50’45”
86 OMAR FRAILE ASTANA PRO TEAM 52’43”
87 MICHAEL HUNDAHL VALGREN NTT PRO CYCLING TEAM 52’57”
88 CLÉMENT VENTURINI AG2R LA MONDIALE 53’38”
89 DANIEL OSS BORA-HANSGROHE 54’00”
90 THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL 54’30”
91 MATTHIEU LADAGNOUS GROUPAMA-FDJ 57’33”
92 MATEJ MOHORIC BAHRAIN-MCLAREN 57’58”
93 PETER SAGAN BORA-HANSGROHE 57’59”
94 SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB 58’50”
95 MICHAEL GOGL NTT PRO CYCLING TEAM 59’56”
96 MICHAEL SCHÄR CCC TEAM 01h01’14”
97 ALESSANDRO DE MARCHI CCC TEAM 01h02’24”
98 SONNY COLBRELLI BAHRAIN-MCLAREN 01h03’27”
99 QUENTIN PACHER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h03’41”
100 TEJAY VAN GARDEREN EF PRO CYCLING 01h04’29”
101 JENS KEUKELEIRE EF PRO CYCLING 01h05’04”
102 JAN HIRT CCC TEAM 01h05’40”
103 TOM VAN ASBROECK ISRAEL START-UP NATION 01h06’01”
104 VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 01h06’35”
105 MARCO MARCATO UAE TEAM EMIRATES 01h08’28”
106 ROMAN KREUZIGER NTT PRO CYCLING TEAM 01h09’42”
107 PIERRE LUC PERICHON COFIDIS 01h10’37”
108 CHRISTOPHER JUUL JENSEN MITCHELTON-SCOTT 01h10’37”
109 MATTEO TRENTIN CCC TEAM 01h10’43”
110 NILS POLITT ISRAEL START-UP NATION 01h11’06”
111 NANS PETERS AG2R LA MONDIALE 01h11’29”
112 ANDREY AMADOR INEOS GRENADIERS 01h11’38”
113 OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE 01h12’05”
114 HUGO HOFSTETTER ISRAEL START-UP NATION 01h12’33”
115 CONNOR SWIFT TEAM ARKEA-SAMSIC 01h12’36”
116 KASPER ASGREEN DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h13’24”
117 IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM 01h13’38”
118 CYRIL BARTHE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h14’24”
119 JACK BAUER MITCHELTON-SCOTT 01h16’47”
120 LUKA MEZGEC MITCHELTON-SCOTT 01h16’51”
121 TIESJ BENOOT TEAM SUNWEB 01h16’59”
122 BRYAN COQUARD B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h17’31”
123 CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS 01h18’12”
124 JONAS KOCH CCC TEAM 01h18’15”
125 TIM DECLERCQ DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h18’25”
126 EDWARD THEUNS TREK-SEGAFREDO 01h19’27”
127 DAYER QUINTANA TEAM ARKEA-SAMSIC 01h19’33”
128 RÉMI CAVAGNA DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h19’33”
129 DARYL IMPEY MITCHELTON-SCOTT 01h19’50”
130 AMUND GRØNDAHL JANSEN TEAM JUMBO-VISMA 01h20’04”
131 CASPER PHILLIP PEDERSEN TEAM SUNWEB 01h21’22”
132 JORIS NIEUWENHUIS TEAM SUNWEB 01h22’08”
133 TONY MARTIN TEAM JUMBO-VISMA 01h22’24”
134 KÉVIN LEDANOIS TEAM ARKEA-SAMSIC 01h23’07”
135 LUKAS PÖSTLBERGER BORA-HANSGROHE 01h24’43”
136 ANTHONY TURGIS TOTAL DIRECT ENERGIE 01h27’23”
137 MATHIEU BURGAUDEAU TOTAL DIRECT ENERGIE 01h29’28”
138 GUY NIV ISRAEL START-UP NATION 01h29’54”
139 ELIA VIVIANI COFIDIS 01h30’45”
140 MAXIME CHEVALIER B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h30’52”
141 BENOIT COSNEFROY AG2R LA MONDIALE 01h30’58”
142 ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES 01h32’39”
143 RYAN GIBBONS NTT PRO CYCLING TEAM 01h32’54”
144 FABIEN GRELLIER TOTAL DIRECT ENERGIE 01h33’39”
145 SAM BENNETT DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h33’40”
146 GIACOMO NIZZOLO NTT PRO CYCLING TEAM 01h33’42”
147 CEES BOL TEAM SUNWEB 01h33’47”
148 CLÉMENT RUSSO TEAM ARKEA-SAMSIC 01h33’57”
149 KÉVIN REZA B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h33’59”
150 CALEB EWAN LOTTO SOUDAL 01h34’03”
151 JENS DEBUSSCHERE B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 01h34’05”
152 JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL 01h34’13”
153 MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK-QUICK-STEP 01h34’14”
154 LILIAN CALMEJANE TOTAL DIRECT ENERGIE 01h34’18”
155 LUKE ROWE INEOS GRENADIERS 01h34’42”
156 MADS PEDERSEN TREK-SEGAFREDO 01h34’44”
157 MAXIMILIAN WALSCHEID NTT PRO CYCLING TEAM 01h34’59”
158 SIMONE CONSONNI COFIDIS 01h35’14”
159 ANDRÉ GREIPEL ISRAEL START-UP NATION 01h36’35”
160 GEOFFREY SOUPE TOTAL DIRECT ENERGIE 01h36’46”
161 MARCO HALLER BAHRAIN-MCLAREN 01h36’56”
162 SAMUEL BEWLEY MITCHELTON-SCOTT 01h38’19”
163 DAVID DE LA CRUZ UAE TEAM EMIRATES 01h39’47”
164 FREDERIK FRISON LOTTO SOUDAL 01h40’08”
165 NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB 01h40’29”
166 ROGER KLUGE LOTTO SOUDAL 01h40’36”
167 WILLIAM BONNET GROUPAMA-FDJ 01h41’09”
168 WOUTER POELS BAHRAIN-MCLAREN 01h42’36”
169 NICCOLÒ BONIFAZIO TOTAL DIRECT ENERGIE 01h44’20”
170 STEFF CRAS LOTTO SOUDAL 01h50’02”
171 JÉRÔME COUSIN TOTAL DIRECT ENERGIE 01h54’34”
172 PAVEL SIVAKOV INEOS GRENADIERS 01h55’54”