fot. Mazowsze Serce Polski

Frederik Rodenberg zwycięzcą pierwszego etapu Bałtyk-Karkonosze Tour 2020. Kolarz jeżdżący dla norweskiego Uno-X Development Team został także liderem wyścigu.

Trasa pierwszego etapu Bałtyk-Karkonosze rozpoczynała się nie nad Morzem Bałtyckim, a w położonym w województwie lubuskim Babimoście. Po przejechaniu 118 kilometrów kolarze mieli wjechać do Zbąszynka, gdzie, z racji na niewielki poziom trudności trasy, można było spodziewać się finiszu sprinterskiego.

Rzeczywiście tak właśnie się stało. Po dogonieniu ucieczki doszło do finiszu najszybszych zawodników w peletonie, z której zwycięsko wyszedł Frederik Rodenberg. Duńczyk, który przed tym sezonem przeszedł z ColoQuick do norweskiego Uno-X na finiszu pokonał Alana Banaszka z grupy Mazowsze Serce Polski.

Choć 22-latek na początku tego roku, podczas torowych mistrzostw świata w Berlinie był częścią czwórki, która sięgnęła po tytuł w wyścigu drużynowym na dochodzenie, to na szosie nie ma aż tak spektakularnych sukcesów – w zeszłym roku wygrał młodzieżowe mistrzostwo Danii i Eschborn-Frankfurt u-23.

Pełne wyniki > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments