Frederik Rodenberg zwycięzcą pierwszego etapu Bałtyk-Karkonosze Tour 2020. Kolarz jeżdżący dla norweskiego Uno-X Development Team został także liderem wyścigu.

Trasa pierwszego etapu Bałtyk-Karkonosze rozpoczynała się nie nad Morzem Bałtyckim, a w położonym w województwie lubuskim Babimoście. Po przejechaniu 118 kilometrów kolarze mieli wjechać do Zbąszynka, gdzie, z racji na niewielki poziom trudności trasy, można było spodziewać się finiszu sprinterskiego.

Rzeczywiście tak właśnie się stało. Po dogonieniu ucieczki doszło do finiszu najszybszych zawodników w peletonie, z której zwycięsko wyszedł Frederik Rodenberg. Duńczyk, który przed tym sezonem przeszedł z ColoQuick do norweskiego Uno-X na finiszu pokonał Alana Banaszka z grupy Mazowsze Serce Polski.

Choć 22-latek na początku tego roku, podczas torowych mistrzostw świata w Berlinie był częścią czwórki, która sięgnęła po tytuł w wyścigu drużynowym na dochodzenie, to na szosie nie ma aż tak spektakularnych sukcesów – w zeszłym roku wygrał młodzieżowe mistrzostwo Danii i Eschborn-Frankfurt u-23.

Pełne wyniki > TUTAJ

Poprzedni artykułTour de France 2020: Wout van Aert po raz drugi!
Następny artykułAlexander Vlasov łączony z INEOS Grenadiers
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.