Foto: Astana Team

Rewelacja obecnego sezonu Alexander Vlasov ścigający się obecnie w zespole Astany wzbudza ogromne zainteresowanie ekipy INEOS Grenadiers. Według informacji La Gazzetta dello Sport zespół pod kierownictwem Sir Dave’a Brailsforda zagiął parol na usługi 24-latka.

Rosjanin tylko w tym roku triumfował w Giro dell’Emilia i Mont Ventoux Dénivelé Challenge. Stał na najniższym stopniu podium w Il Lombardia, Route d’Occitanie oraz był drugi w Tour de La Provence. Tak imponujące wyniki zwróciły uwagę największych ekip. Co prawda Vlasov ma obowiązujący kontrakt z kazachską Astaną na 2021 rok, ale jak pokazują takie sytuacje nie ma umowy nie do rozwiązania.

Jak podaje największy włoski dziennik sportowy La Gazzetta dello Sport na ten moment bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz taki, że Alexander Vlasov dołączy do ekipy “grenadierów” dopiero w sezonie 2022. Z czasem przekonamy się, czy powyższe plotki staną się rzeczywistością. Jedno jest pewne. Patrząc na politykę transferową ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda w ostatnich latach brytyjska drużyna coraz mocniej inwestuje w młodych i perspektywicznych kolarzy.