Zawodnik Deceuninck-Quick-Step Andrea Bagioli wygrał dziś etap podczas drugiego dnia wyścigu Settimana Coppi e Bartali. Włoch został, również liderem klasyfikacji generalnej wyścigu przejmując prowadzenie od swojego kolegi z ekipy, którym był Mikkel Frølich Honoré.

Drugi dzień rywalizacji w wyścigu, który odbywa się we włoskim regionie Emilia-Romania przyniósł kolarzom 166-kilometrów ścigania. Trasa dzisiejszego etapu była interwałowa i obfitowała w wiele krótkich, dynamicznych podjazdów. Meta znajdowała się na 3-kilometrowym wzniesieniu o średnim nachyleniu 6,4%, które było pokonywane na trasie aż czterokrotnie.

W odjeździe dnia znalazła się piątka kolarzy: Maurice Ballerstedt (Jumbo-Visma), Umberto Marengo (Vini Zabù KTM), Jon Irisarri (Caja Rural Seguros), Jesus Ezquerra (Burgos – BH) i Antonio Di Sante (Sangemini Trevigiani Mg.K. Vis). Uciekinierzy przy wjeździe na pierwszą z czterech rund mieli przewagę niecałych dwóch minut nad peletonem. 30-kilometrów przed metą akcja harcowników była już historią.

Ostatnie okrążenie stało pod znakiem wielu ataków, ale żaden z kolarzy nie mógł uzyskać większej przewagi. Podczas finałowej wspinaczki na atak zdecydował się Jefferson Alveiro Cepeda (Caja Rural). Niestety Ekwadorczyk został dogoniony przez grupę liderów zaledwie 800 metrów przed metą. Na finiszowych metrach najlepszy okazał się Włoch Andrea Bagioli. Kolarz „Watahy” tym samym objął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Drugie miejsce na etapie zajął Ekwadorczyk Jhonatan Narváez (INEOS Grenadiers), a trzeci był kolejny Włoch Nicola Conci (Trek – Segafredo).

Poprzedni artykułTour de France 2020: Wout van Aert wygrywa nużący etap
Następny artykułEsteban Chaves: „Tour jest dla mnie zaskakująco dobry”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.