Foto: Pressesports / Bernard Papon

Wout van Aert (Jumbo-Visma) wygrał po finiszu z peletonu piąty etap Tour de France. Koszulkę lidera stracił Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step).

Po wczorajszym teście dla górali dziś na kolarzy walczących o prymat w “Wielkiej Pętli” czekał trochę łatwiejszy etap. Start ze znanego Gap, a po 183 kilometrach finisz w Privas. W drugiej części odcinka organizatorzy przygotowali dwie górskie premie, a sprint na metę też do najłatwiejszych nie należał.

Dość nieoczekiwanie nie zawiązała się żadna ucieczka na początku etapu. Peleton jechał wolniej niż zakładany scenariusz. Dopiero walkę mieliśmy na lotnej premii w L’Épine. Najszybszy okazał się Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), a dopiero czwarte miejsce zajął jadący w zielonej koszulce Peter Sagan (BORA-hansgrohe).

Kolarz jadący w dużej grupie sporo sobie “śmieszkowali” w trakcie etapu, a liderował w tym Lukas Pöstlberger (BORA – hansgrohe).

 

Szybko okazało się, że niektórzy kolarze są znużeni sytuacją.

Na pierwszej górskie premii (Col de Serre Colon – 5 km długości; średnie nachylenie 3,4 %) bez walki punkt zdobył lider tej klasyfikacji, czyli Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale).

41 kilometrów przed metą zaczęło mocniej wiać i w peletonie zrobiło się trochę nerwowo. Upadek zaliczył Sepp Kuss (Team Jumbo-Visma). Amerykanin kilka minut gonił grupę, ale ostatecznie zdołał do niej dołączyć.

22 kilometry przed metą defekt miał Richard Carapaz (INEOS Grenadiers), ale także Ekwadorczyk dojechał do peletonu. Druga górska premia (Côte de Saint-Vincent-de-Barrès – 3,5 km długości; średnie nachylenie 3,4 %) “padła łupem” Benoita Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Także i tym razem żadnej walki nie było…

Na osiem kilometrów przed metą mocniejsze tempo na wietrze spowodowało, że peleton mocno się naciągnął i podzielił. Takie zamieszanie wprowadziła ekipa Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers).

Kiedy droga na metę zaczęła się wznosić na czele grupki był oczywiście “Kwiato”, a na kole miał Carapaza i Bernala. Michał zszedł z prowadzenia na początku strefy ochronnej (3 kilometry przed metą). 2000 metrów przed metą na solową akcję zdecydował się Michael Schär (CCC Team), ale szybko został doścignięty.

Wymęczający finisz pod górkę najlepiej rozegrał Wout van Aert (Jumbo-Visma), dla którego to drugi triumf w karierze na Tour de France. Kolejne miejsca zajęli Cees Bol (Sunweb) i Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step). Irlandczyk został nowym liderem klasyfikacji punktowej.

Już po etapie okazało się, że koszulkę lidera stracił Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step)! Francuz pobrał bidon z samochodu w zabronionej strefie i dostał 20 sekund kary. Nowym liderem jest Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Wyniki piątego etapu:

1 WOUT VAN AERT (TEAM JUMBO – VISMA) 4:21:22
2 CEES BOL (TEAM SUNWEB) 0:00:00
3 SAM BENNETT (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
4 PETER SAGAN (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
5 JASPER STUYVEN (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
6 LUKA MEZGEC (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
7 BRYAN COQUARD (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:00:00
8 CALEB EWAN (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
9 CLÉMENT VENTURINI (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
10 HUGO HOFSTETTER (ISRAEL START-UP NATION) 0:00:00
11 GIACOMO NIZZOLO (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
12 CHRISTOPHE LAPORTE (COFIDIS) 0:00:00
13 CASPER PHILLIP PEDERSEN (TEAM SUNWEB) 0:00:00
14 ALEXANDER KRISTOFF (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
15 HUGO HOULE (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
16 JULIAN ALAPHILIPPE (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
17 ADAM YATES (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
18 EGAN BERNAL (INEOS GRENADIERS) 0:00:00
19 MIGUEL ANGEL LOPEZ (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
20 GREG VAN AVERMAET (CCC TEAM) 0:00:00
21 GUILLAUME MARTIN (COFIDIS) 0:00:00
22 ROMAIN BARDET (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
23 NAIRO QUINTANA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:00
24 RICHARD CARAPAZ (INEOS GRENADIERS) 0:00:00
25 TADEJ POGACAR (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
26 TOM DUMOULIN (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:00
27 ESTEBAN CHAVES (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
28 DANIEL OSS (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
29 MIKAEL CHEREL (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
30 PRIMOŽ ROGLIC (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:00
31 THIBAUT PINOT (GROUPAMA – FDJ) 0:00:00
32 EMANUEL BUCHMANN (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
33 RIGOBERTO URAN (EF PRO CYCLING) 0:00:00
34 ANTHONY TURGIS (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:00:00
35 PIERRE ROLLAND (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:00:00
36 SIMONE CONSONNI (COFIDIS) 0:00:00
37 MARC SOLER (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
38 MATTEO TRENTIN (CCC TEAM) 0:00:00
39 DAVIDE FORMOLO (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
40 ALEJANDRO VALVERDE (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
41 MIKEL LANDA (BAHRAIN – MCLAREN) 0:00:00
42 DAMIANO CARUSO (BAHRAIN – MCLAREN) 0:00:00
43 BAUKE MOLLEMA (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
44 LUIS LEÓN SANCHEZ (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
45 FABIO ARU (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
46 RICHIE PORTE (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
47 ENRIC MAS (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
48 NICCOLÒ BONIFAZIO (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:00:00
49 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
50 JONAS KOCH (CCC TEAM) 0:00:00
51 SERGIO ANDRES HIGUITA (EF PRO CYCLING) 0:00:00
52 HUGH JOHN CARTHY (EF PRO CYCLING) 0:00:00
53 JAN POLANC (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
54 GREGOR MÜHLBERGER (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
55 NIKIAS ARNDT (TEAM SUNWEB) 0:00:00
56 ALEXIS VUILLERMOZ (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
57 WARREN BARGUIL (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:00
58 DOMENICO POZZOVIVO (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
59 RUDY MOLARD (GROUPAMA – FDJ) 0:00:00
60 JENS KEUKELEIRE (EF PRO CYCLING) 0:00:00
61 STEFAN KÜNG (GROUPAMA – FDJ) 0:00:00
62 DANIEL FELIPE MARTINEZ (EF PRO CYCLING) 0:00:00
63 MATEJ MOHORIC (BAHRAIN – MCLAREN) 0:00:00
64 ROMAIN SICARD (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:00:00
65 KASPER ASGREEN (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:00
66 NELSON OLIVEIRA (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
67 DARYL IMPEY (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
68 PELLO BILBAO (BAHRAIN – MCLAREN) 0:00:00
69 JORIS NIEUWENHUIS (TEAM SUNWEB) 0:00:00
70 MARCO MARCATO (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
71 JASPER DE BUYST (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
72 TOM VAN ASBROECK (ISRAEL START-UP NATION) 0:00:17
73 CYRIL GAUTIER (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:00:30
74 KÉVIN REZA (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:00:30
75 EDVALD BOASSON HAGEN (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:00:35
76 JACK BAUER (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:35
77 SØREN KRAGH ANDERSEN (TEAM SUNWEB) 0:00:46
78 MATTHIEU LADAGNOUS (GROUPAMA – FDJ) 0:01:05
79 GEOFFREY SOUPE (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:01:07
80 IMANOL ERVITI (MOVISTAR TEAM) 0:01:09
81 JOSÉ ROJAS (MOVISTAR TEAM) 0:01:09
82 EDWARD THEUNS (TREK – SEGAFREDO) 0:01:09
83 DARIO CATALDO (MOVISTAR TEAM) 0:01:09
84 MICHAEL SCHÄR (CCC TEAM) 0:01:13
85 SIMON GESCHKE (CCC TEAM) 0:01:13
86 MAXIMILIAN WALSCHEID (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:01:13
87 JENS DEBUSSCHERE (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:01:16
88 MICHAEL MØRKØV (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:01:25
89 DRIES DEVENYNS (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:01:25
90 ALBERTO BETTIOL (EF PRO CYCLING) 0:01:25
91 VEGARD STAKE LAENGEN (UAE TEAM EMIRATES) 0:01:30
92 MICHAEL HUNDAHL VALGREN (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:01:43
93 CYRIL BARTHE (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:01:49
94 ION IZAGUIRRE INSAUSTI (ASTANA PRO TEAM) 0:01:58
95 MADS PEDERSEN (TREK – SEGAFREDO) 0:02:01
96 LUKAS PÖSTLBERGER (BORA – HANSGROHE) 0:02:01
97 ELIA VIVIANI (COFIDIS) 0:02:01
98 MICHAEL GOGL (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:02:08
99 KÉVIN LEDANOIS (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:02:33
100 PIERRE LATOUR (AG2R LA MONDIALE) 0:02:33
101 ALEXEY LUTSENKO (ASTANA PRO TEAM) 0:02:33
102 TOMS SKUJINS (TREK – SEGAFREDO) 0:02:45
103 ANDRÉ GREIPEL (ISRAEL START-UP NATION) 0:03:06
104 TIESJ BENOOT (TEAM SUNWEB) 0:03:06
105 ROMAN KREUZIGER (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:03:11
106 ALESSANDRO DE MARCHI (CCC TEAM) 0:03:11
107 OLIVER NAESEN (AG2R LA MONDIALE) 0:03:29
108 STEFF CRAS (LOTTO SOUDAL) 0:03:29
109 BOB JUNGELS (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:03:29
110 RÉMI CAVAGNA (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:03:29
111 MARC HIRSCHI (TEAM SUNWEB) 0:03:29
112 RYAN GIBBONS (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:03:29
113 MAXIME CHEVALIER (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:03:29
114 MICHAŁ KWIATKOWSKI (INEOS GRENADIERS) 0:03:34
115 DYLAN VAN BAARLE (INEOS GRENADIERS) 0:03:34
116 FREDERIK FRISON (LOTTO SOUDAL) 0:03:49
117 ROGER KLUGE (LOTTO SOUDAL) 0:03:49
118 MAXIMILIAN SCHACHMANN (BORA – HANSGROHE) 0:04:07
119 SONNY COLBRELLI (BAHRAIN – MCLAREN) 0:04:07
120 MARCO HALLER (BAHRAIN – MCLAREN) 0:04:07
121 DAVID GAUDU (GROUPAMA – FDJ) 0:04:50
122 NICOLAS EDET (COFIDIS) 0:04:50
123 WINNER ANACONA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:04:50
124 DIEGO ROSA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:04:50
125 VALENTIN MADOUAS (GROUPAMA – FDJ) 0:04:50
126 NILS POLITT (ISRAEL START-UP NATION) 0:04:50
127 WILLIAM BONNET (GROUPAMA – FDJ) 0:04:50
128 QUENTIN PACHER (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:04:50
129 SÉBASTIEN REICHENBACH (GROUPAMA – FDJ) 0:04:50
130 THOMAS DE GENDT (LOTTO SOUDAL) 0:04:50
131 BEN HERMANS (ISRAEL START-UP NATION) 0:04:50
132 MATHIEU BURGAUDEAU (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:04:50
133 CLÉMENT RUSSO (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:04:50
134 DAYER QUINTANA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:04:50
135 CONNOR SWIFT (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:04:50
136 LUKE ROWE (INEOS GRENADIERS) 0:04:50
137 DANIEL MARTIN (ISRAEL START-UP NATION) 0:04:50
138 TEJAY VAN GARDEREN (EF PRO CYCLING) 0:04:50
139 AMUND GRØNDAHL JANSEN (TEAM JUMBO – VISMA) 0:04:50
140 TIM DECLERCQ (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:04:50
141 JESUS HERRADA (COFIDIS) 0:04:50
142 ANDREY AMADOR (INEOS GRENADIERS) 0:04:50
143 GEORGE BENNETT (TEAM JUMBO – VISMA) 0:04:50
144 SAMUEL BEWLEY (MITCHELTON – SCOTT) 0:04:50
145 GUY NIV (ISRAEL START-UP NATION) 0:04:50
146 ROBERT GESINK (TEAM JUMBO – VISMA) 0:04:50
147 TONY MARTIN (TEAM JUMBO – VISMA) 0:04:50
148 ILNUR ZAKARIN (CCC TEAM) 0:04:50
149 NIKLAS EG (TREK – SEGAFREDO) 0:04:50
150 SEPP KUSS (TEAM JUMBO – VISMA) 0:04:50
151 KENNY ELISSONDE (TREK – SEGAFREDO) 0:04:50
152 MIKEL NIEVE (MITCHELTON – SCOTT) 0:04:50
153 LENNARD KÄMNA (BORA – HANSGROHE) 0:04:50
154 FELIX GROSSSCHARTNER (BORA – HANSGROHE) 0:04:50
155 LILIAN CALMEJANE (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:04:50
156 PAVEL SIVAKOV (INEOS GRENADIERS) 0:04:50
157 JÉRÔME COUSIN (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:04:50
158 KRISTS NEILANDS (ISRAEL START-UP NATION) 0:04:50
159 FABIEN GRELLIER (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:04:50
160 NEILSON POWLESS (EF PRO CYCLING) 0:04:50
161 NANS PETERS (AG2R LA MONDIALE) 0:04:50
162 JAN HIRT (CCC TEAM) 0:04:50
163 DAVID DE LA CRUZ (UAE TEAM EMIRATES) 0:04:50
164 BENOIT COSNEFROY (AG2R LA MONDIALE) 0:04:50
165 CARLOS VERONA (MOVISTAR TEAM) 0:04:50
166 PIERRE LUC PERICHON (COFIDIS) 0:04:50
167 CHRISTOPHER JUUL JENSEN (MITCHELTON – SCOTT) 0:04:50
168 WOUTER POELS (BAHRAIN – MCLAREN) 0:07:04
169 NICOLAS ROCHE (TEAM SUNWEB) 0:07:04
170 HAROLD TEJADA (ASTANA PRO TEAM) 0:07:04
171 OMAR FRAILE (ASTANA PRO TEAM) 0:09:05
172 JONATHAN CASTROVIEJO (INEOS GRENADIERS) 0:09:05

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 ADAM YATES (MITCHELTON – SCOTT) 22:28:30
2 PRIMOŽ ROGLIC (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:03
3 TADEJ POGACAR (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:07
4 GUILLAUME MARTIN (COFIDIS) 0:00:09
5 EGAN BERNAL (INEOS GRENADIERS) 0:00:13
6 TOM DUMOULIN (TEAM JUMBO – VISMA) 0:00:13
7 NAIRO QUINTANA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:00:13
8 ESTEBAN CHAVES (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:13
9 MIGUEL ANGEL LOPEZ (ASTANA PRO TEAM) 0:00:13
10 ROMAIN BARDET (AG2R LA MONDIALE) 0:00:13
11 BAUKE MOLLEMA (TREK – SEGAFREDO) 0:00:13
12 MIKEL LANDA (BAHRAIN – MCLAREN) 0:00:13
13 THIBAUT PINOT (GROUPAMA – FDJ) 0:00:13
14 RIGOBERTO URAN (EF PRO CYCLING) 0:00:13
15 RICHIE PORTE (TREK – SEGAFREDO) 0:00:13
16 JULIAN ALAPHILIPPE (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:00:16
17 EMANUEL BUCHMANN (BORA – HANSGROHE) 0:00:22
18 ENRIC MAS (MOVISTAR TEAM) 0:00:22
19 ALEJANDRO VALVERDE (MOVISTAR TEAM) 0:00:34
20 RICHARD CARAPAZ (INEOS GRENADIERS) 0:00:41
21 SERGIO ANDRES HIGUITA (EF PRO CYCLING) 0:00:41
22 DAMIANO CARUSO (BAHRAIN – MCLAREN) 0:00:41
23 DAVIDE FORMOLO (UAE TEAM EMIRATES) 0:01:10
24 PIERRE ROLLAND (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:01:10
25 PELLO BILBAO (BAHRAIN – MCLAREN) 0:02:19
26 MARC SOLER (MOVISTAR TEAM) 0:02:40
27 DOMENICO POZZOVIVO (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:02:42
28 GREG VAN AVERMAET (CCC TEAM) 0:03:17
29 LUIS LEÓN SANCHEZ (ASTANA PRO TEAM) 0:03:35
30 FABIO ARU (UAE TEAM EMIRATES) 0:03:37
31 PIERRE LATOUR (AG2R LA MONDIALE) 0:03:51
32 HUGH JOHN CARTHY (EF PRO CYCLING) 0:04:04
33 MARC HIRSCHI (TEAM SUNWEB) 0:04:10
34 DANIEL FELIPE MARTINEZ (EF PRO CYCLING) 0:04:17
35 RUDY MOLARD (GROUPAMA – FDJ) 0:05:24
36 WARREN BARGUIL (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:05:35
37 ALEXEY LUTSENKO (ASTANA PRO TEAM) 0:05:50
38 JESUS HERRADA (COFIDIS) 0:06:13
39 ROMAIN SICARD (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:06:14
40 KENNY ELISSONDE (TREK – SEGAFREDO) 0:06:18
41 SEPP KUSS (TEAM JUMBO – VISMA) 0:07:19
42 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI (ASTANA PRO TEAM) 0:07:36
43 MAXIMILIAN SCHACHMANN (BORA – HANSGROHE) 0:07:42
44 NICOLAS ROCHE (TEAM SUNWEB) 0:07:45
45 ION IZAGUIRRE INSAUSTI (ASTANA PRO TEAM) 0:08:00
46 GEORGE BENNETT (TEAM JUMBO – VISMA) 0:09:21
47 WOUT VAN AERT (TEAM JUMBO – VISMA) 0:09:33
48 SÉBASTIEN REICHENBACH (GROUPAMA – FDJ) 0:10:26
49 MIKEL NIEVE (MITCHELTON – SCOTT) 0:12:30
50 ILNUR ZAKARIN (CCC TEAM) 0:12:48
51 MICHAŁ KWIATKOWSKI (INEOS GRENADIERS) 0:12:54
52 JAN POLANC (UAE TEAM EMIRATES) 0:14:07
53 NICOLAS EDET (COFIDIS) 0:14:19
54 GREGOR MÜHLBERGER (BORA – HANSGROHE) 0:14:29
55 ALBERTO BETTIOL (EF PRO CYCLING) 0:14:32
56 MIKAEL CHEREL (AG2R LA MONDIALE) 0:14:41
57 HAROLD TEJADA (ASTANA PRO TEAM) 0:15:02
58 BOB JUNGELS (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:15:54
59 ALEXIS VUILLERMOZ (AG2R LA MONDIALE) 0:16:16
60 NIKLAS EG (TREK – SEGAFREDO) 0:17:04
61 CYRIL GAUTIER (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:17:15
62 NELSON OLIVEIRA (MOVISTAR TEAM) 0:17:40
63 JONATHAN CASTROVIEJO (INEOS GRENADIERS) 0:17:44
64 ROBERT GESINK (TEAM JUMBO – VISMA) 0:18:03
65 SØREN KRAGH ANDERSEN (TEAM SUNWEB) 0:18:57
66 WINNER ANACONA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:19:07
67 LENNARD KÄMNA (BORA – HANSGROHE) 0:19:19
68 DARIO CATALDO (MOVISTAR TEAM) 0:20:52
69 FELIX GROSSSCHARTNER (BORA – HANSGROHE) 0:21:15
70 JASPER STUYVEN (TREK – SEGAFREDO) 0:21:55
71 DIEGO ROSA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:22:02
72 NEILSON POWLESS (EF PRO CYCLING) 0:22:52
73 KRISTS NEILANDS (ISRAEL START-UP NATION) 0:23:42
74 STEFAN KÜNG (GROUPAMA – FDJ) 0:24:02
75 TOMS SKUJINS (TREK – SEGAFREDO) 0:24:54
76 MICHAEL SCHÄR (CCC TEAM) 0:25:15
77 CLÉMENT VENTURINI (AG2R LA MONDIALE) 0:25:22
78 SIMON GESCHKE (CCC TEAM) 0:25:35
79 DAVID GAUDU (GROUPAMA – FDJ) 0:25:46
80 DANIEL MARTIN (ISRAEL START-UP NATION) 0:25:55
81 DRIES DEVENYNS (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:25:58
82 BEN HERMANS (ISRAEL START-UP NATION) 0:26:11
83 VALENTIN MADOUAS (GROUPAMA – FDJ) 0:27:23
84 DYLAN VAN BAARLE (INEOS GRENADIERS) 0:27:25
85 TEJAY VAN GARDEREN (EF PRO CYCLING) 0:29:52
86 JOSÉ ROJAS (MOVISTAR TEAM) 0:30:44
87 HUGO HOULE (ASTANA PRO TEAM) 0:31:02
88 ALESSANDRO DE MARCHI (CCC TEAM) 0:31:55
89 CARLOS VERONA (MOVISTAR TEAM) 0:33:17
90 MATEJ MOHORIC (BAHRAIN – MCLAREN) 0:33:24
91 JENS KEUKELEIRE (EF PRO CYCLING) 0:33:47
92 JACK BAUER (MITCHELTON – SCOTT) 0:33:59
93 PETER SAGAN (BORA – HANSGROHE) 0:34:05
94 JONAS KOCH (CCC TEAM) 0:34:05
95 DANIEL OSS (BORA – HANSGROHE) 0:34:05
96 EDVALD BOASSON HAGEN (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:34:40
97 QUENTIN PACHER (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:35:13
98 OLIVER NAESEN (AG2R LA MONDIALE) 0:35:25
99 MATTHIEU LADAGNOUS (GROUPAMA – FDJ) 0:35:25
100 MICHAEL HUNDAHL VALGREN (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:35:44
101 AMUND GRØNDAHL JANSEN (TEAM JUMBO – VISMA) 0:35:54
102 MICHAEL GOGL (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:36:02
103 TOM VAN ASBROECK (ISRAEL START-UP NATION) 0:36:06
104 KASPER ASGREEN (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:36:44
105 DAYER QUINTANA (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:36:45
106 OMAR FRAILE (ASTANA PRO TEAM) 0:36:51
107 NANS PETERS (AG2R LA MONDIALE) 0:36:52
108 IMANOL ERVITI (MOVISTAR TEAM) 0:36:58
109 DARYL IMPEY (MITCHELTON – SCOTT) 0:37:02
110 TIESJ BENOOT (TEAM SUNWEB) 0:37:11
111 JORIS NIEUWENHUIS (TEAM SUNWEB) 0:37:58
112 SONNY COLBRELLI (BAHRAIN – MCLAREN) 0:38:12
113 ANDREY AMADOR (INEOS GRENADIERS) 0:39:11
114 TONY MARTIN (TEAM JUMBO – VISMA) 0:39:36
115 CHRISTOPHER JUUL JENSEN (MITCHELTON – SCOTT) 0:39:37
116 CYRIL BARTHE (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:39:47
117 EDWARD THEUNS (TREK – SEGAFREDO) 0:41:01
118 MATTEO TRENTIN (CCC TEAM) 0:41:06
119 NILS POLITT (ISRAEL START-UP NATION) 0:41:29
120 CASPER PHILLIP PEDERSEN (TEAM SUNWEB) 0:41:34
121 TIM DECLERCQ (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:41:45
122 JAN HIRT (CCC TEAM) 0:41:51
123 VEGARD STAKE LAENGEN (UAE TEAM EMIRATES) 0:42:27
124 CONNOR SWIFT (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:42:59
125 MARCO MARCATO (UAE TEAM EMIRATES) 0:43:03
126 ROMAN KREUZIGER (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:44:27
127 PIERRE LUC PERICHON (COFIDIS) 0:44:31
128 ANTHONY TURGIS (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:44:35
129 LUKAS PÖSTLBERGER (BORA – HANSGROHE) 0:46:17
130 THOMAS DE GENDT (LOTTO SOUDAL) 0:46:53
131 GUY NIV (ISRAEL START-UP NATION) 0:47:06
132 LUKA MEZGEC (MITCHELTON – SCOTT) 0:47:14
133 MAXIME CHEVALIER (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:48:04
134 BENOIT COSNEFROY (AG2R LA MONDIALE) 0:48:10
135 ALEXANDER KRISTOFF (UAE TEAM EMIRATES) 0:48:29
136 HUGO HOFSTETTER (ISRAEL START-UP NATION) 0:48:39
137 RYAN GIBBONS (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:48:44
138 BRYAN COQUARD (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:49:19
139 GIACOMO NIZZOLO (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:49:32
140 CEES BOL (TEAM SUNWEB) 0:49:37
141 KÉVIN REZA (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:49:49
142 CALEB EWAN (LOTTO SOUDAL) 0:49:53
143 JENS DEBUSSCHERE (B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM) 0:49:55
144 CHRISTOPHE LAPORTE (COFIDIS) 0:49:56
145 JASPER DE BUYST (LOTTO SOUDAL) 0:50:03
146 MICHAEL MØRKØV (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:50:04
147 LILIAN CALMEJANE (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:50:08
148 MADS PEDERSEN (TREK – SEGAFREDO) 0:50:34
149 MAXIMILIAN WALSCHEID (NTT PRO CYCLING TEAM) 0:50:49
150 SAM BENNETT (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:50:52
151 ELIA VIVIANI (COFIDIS) 0:50:57
152 SIMONE CONSONNI (COFIDIS) 0:51:04
153 LUKE ROWE (INEOS GRENADIERS) 0:51:54
154 ANDRÉ GREIPEL (ISRAEL START-UP NATION) 0:52:25
155 GEOFFREY SOUPE (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:52:36
156 MARCO HALLER (BAHRAIN – MCLAREN) 0:52:46
157 CLÉMENT RUSSO (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:54:09
158 SAMUEL BEWLEY (MITCHELTON – SCOTT) 0:54:09
159 FREDERIK FRISON (LOTTO SOUDAL) 0:55:58
160 NIKIAS ARNDT (TEAM SUNWEB) 0:56:19
161 ROGER KLUGE (LOTTO SOUDAL) 0:56:26
162 KÉVIN LEDANOIS (TEAM ARKEA – SAMSIC) 0:56:43
163 FABIEN GRELLIER (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:56:59
164 DAVID DE LA CRUZ (UAE TEAM EMIRATES) 0:56:59
165 WILLIAM BONNET (GROUPAMA – FDJ) 0:56:59
166 RÉMI CAVAGNA (DECEUNINCK – QUICK – STEP) 0:57:19
167 MATHIEU BURGAUDEAU (TOTAL DIRECT ENERGIE) 0:58:11
168 WOUTER POELS (BAHRAIN – MCLAREN) 0:58:26
169 NICCOLÒ BONIFAZIO (TOTAL DIRECT ENERGIE) 1:01:32
170 STEFF CRAS (LOTTO SOUDAL) 1:05:52
171 JÉRÔME COUSIN (TOTAL DIRECT ENERGIE) 1:10:24
172 PAVEL SIVAKOV (INEOS GRENADIERS) 1:11:44