Arnaud Démare (Groupama – FDJ) ponownie najszybszy na etapie francuskiego wyścigu.

Drugi etap Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine liczył 186 kilometrów i prowadził z Royan do Échiré. Na dość płaskiej trasie kolarze mieli do pokonania jedną górską premię i trzy lotne finisze.

W ucieczkę zabrali się: Laurens DE VREESE (Astana), Damien GAUDIN (Total Direct Energie) oraz Alexis GOUGEARD (AG2R La Mondiale). Ich maksymalna przewaga wyniosła niespełna cztery minuty.

Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy do klasyfikacji generalnej “zgarnął” De Vreese, a drugą wygrał Gougeard. 30 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł zawodnik Astany, a pozostała dwójka miała już tylko minutę zapasu nad peletonem prowadzonym przez ekipę Groupama-FDJ.

Harcownicy zostali doścignięci tuż po ostatnim lotnym finiszu, który wygrał ponownie Gougeard. Podobnie jak wczoraj o zwycięstwie decydował sprinterski pojedynek.

Po raz siódmy w sezonie ręce w geście triumfu mógł unieść Arnaud Démare (Groupama – FDJ), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca zajęli Iván García Cortina (Bahrain – McLaren) i Alexander Krieger (Alpecin-Fenix).

Wyniki drugiego etapu:

1 DEMARE Arnaud GFC 04:07:43
2 GARCIA CORTINA Ivan TBM MT
3 KRIEGER Alexander AFC MT
4 *MOZZATO Luca BVC MT
5 VAN DER SANDE Tosh LTS MT
6 MANZIN Lorrenzo TDE MT
7 BOUDAT Thomas ARK MT
8 *BARBIER Pierre NDP MT
9 VERMEULEN Emiel NRL MT
10 MARTINELLI Davide AST MT
11 *MØRCH KONGSTAD Tobias RIW MT
12 *VIVIANI Attilio COF MT
13 DILLIER Silvan ALM MT
14 LISSON Christoffer RIW MT
15 VAKOC Petr AFC MT
16 *GODON Dorian ALM MT
17 REINDERS Elmar RIW MT
18 *RESELL Erik Nordsaeter UXT MT
19 *TULETT Ben AFC MT
20 ANGULO Antonio FOR MT
21 GUARNIERI Jacopo GFC MT
22 *SHAW James RIW MT
23 VAN LERBERGHE Bert DQT MT
24 DE TIER Floris AFC MT
25 VINJEBO Emil Nygaard RIW MT
26 VAN HOECKE Gijs CCC MT
27 *ZANONCELLO Enrico COF MT
28 NAVARDAUSKAS Ramunas NDP MT
29 *RODENBERG MADSEN Frederik UXT MT
30 *GARRISON Ian DQT MT
31 *WAERSTED Syver UXT MT
32 *DEWULF Stan LTS MT
33 CERNY Josef CCC MT
34 VAN KESSEL Corne CWG MT
35 *GUERNALEC Thibault ARK MT
36 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC MT
37 ROSSKOPF Joseph CCC MT
38 *JOHANSEN Julius UXT MT
39 VAN GOETHEM Brian LTS MT
40 BATTAGLIN Enrico TBM MT
41 THOMAS Benjamin GFC MT
42 *MAITRE Florian TDE MT
43 DE VREESE Laurens AST MT
44 OWSIAN Lukasz ARK MT
45 MORICE Julien BVC 12
46 BENFATTO Marco BCF MT
47 STEELS Stijn DQT MT
48 ARASHIRO Yukiya TBM MT
49 *HODEG CHAGUI Alvaro DQT MT
50 LEVASSEUR Jordan NRL 14
51 VAN NIEKERK Morne AUB MT
52 BOLE Grega TBM MT
53 BEPPU Fumiyuki NDP MT
54 HANSEN Lasse Norman AFC MT
55 *ZHYHUNOU Dzmitry FOR MT
56 *LEYSEN Senne AFC MT
57 PAILLOT Yoann AUB MT
58 JUARISTI Txomin FOR MT
59 BACKAERT Frederik BVC MT
60 BIDARD François ALM MT
61 SINKELDAM Ramon GFC MT
62 BIZHIGITOV Zhandos AST MT
63 LE ROUX Romain ARK MT
64 BAGUES KALPARSORO Aritz CJR MT
65 GOUGEARD Alexis ALM MT
66 *BARTA William CCC MT
67 IRIZAR LASKURAIN Julen FOR MT
68 GAUDIN Damien TDE MT
69 *WILSLY Jonas Gregaard AST MT
70 BOHORQUEZ Hernando AST MT
71 *LONARDI Giovanni BCF MT
72 JARRIER Benoît ARK MT
73 MALUCELLI Matteo CJR MT
74 SELLIER Simon TDE MT
75 CENTRONE Ivan NRL MT
76 HUREL Tony AUB MT
77 LEROUX Samuel NRL MT
78 LEVEAU Jérémy NRL MT
79 *MAZZUCCO Fabio BCF MT
80 PIBERNIK Luka TBM MT
81 *MARTIN GALAN Sergio Roman CJR MT
82 OKA Atsushi NDP MT
83 SCOTSON Miles GFC MT
84 DEGAND Thomas CWG MT
85 ITURRIA SEGUROLA Mikel FOR MT
86 MINALI Riccardo NDP MT

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 DEMARE Arnaud GFC 09:07:21
2 KRIEGER Alexander AFC 12
3 DILLIER Silvan ALM 15
4 ROSSKOPF Joseph CCC MT
5 DE VREESE Laurens AST 16
6 THOMAS Benjamin GFC 18
7 VAN DER SANDE Tosh LTS 20
8 *VIVIANI Attilio COF MT
9 MANZIN Lorrenzo TDE MT
10 BOUDAT Thomas ARK MT
11 *MOZZATO Luca BVC MT
12 *MØRCH KONGSTAD Tobias RIW MT
13 *GODON Dorian ALM MT
14 *TULETT Ben AFC MT
15 LISSON Christoffer RIW MT
16 *BARBIER Pierre NDP MT
17 VAKOC Petr AFC MT
18 *RESELL Erik Nordsaeter UXT MT
19 VAN HOECKE Gijs CCC MT
20 VAN LERBERGHE Bert DQT MT
21 DE TIER Floris AFC MT
22 BATTAGLIN Enrico TBM MT
23 REINDERS Elmar RIW MT
24 VINJEBO Emil Nygaard RIW MT
25 *GUERNALEC Thibault ARK MT
26 *MAITRE Florian TDE MT
27 VAN KESSEL Corne CWG MT
28 CERNY Josef CCC MT
29 *GARRISON Ian DQT MT
30 *DEWULF Stan LTS MT
31 NAVARDAUSKAS Ramunas NDP MT
32 *JOHANSEN Julius UXT MT
33 *WAERSTED Syver UXT MT
34 MARTINELLI Davide AST MT
35 VAN GOETHEM Brian LTS MT
36 *ZANONCELLO Enrico COF MT
37 *HODEG CHAGUI Alvaro DQT 26
38 GOUGEARD Alexis ALM 27
39 GAUDIN Damien TDE 28
40 BENFATTO Marco BCF 32
41 ARASHIRO Yukiya TBM MT
42 GUARNIERI Jacopo GFC MT
43 MORICE Julien BVC MT
44 BIZHIGITOV Zhandos AST 33
45 LEVASSEUR Jordan NRL 34
46 MALUCELLI Matteo CJR MT
47 HANSEN Lasse Norman AFC MT
48 MINALI Riccardo NDP MT
49 BACKAERT Frederik BVC MT
50 HUREL Tony AUB MT
51 BIDARD François ALM MT
52 PAILLOT Yoann AUB MT
53 BOHORQUEZ Hernando AST MT
54 BAGUES KALPARSORO Aritz CJR MT
55 *MAZZUCCO Fabio BCF MT
56 PIBERNIK Luka TBM MT
57 *BARTA William CCC MT
58 BOLE Grega TBM MT
59 LEVEAU Jérémy NRL MT
60 SCOTSON Miles GFC MT
61 *WILSLY Jonas Gregaard AST MT
62 CENTRONE Ivan NRL MT
63 DEGAND Thomas CWG MT
64 LE ROUX Romain ARK MT
65 LEROUX Samuel NRL MT
66 SELLIER Simon TDE MT
67 ITURRIA SEGUROLA Mikel FOR MT
68 *MARTIN GALAN Sergio Roman CJR MT
69 ANGULO Antonio FOR 56
70 SINKELDAM Ramon GFC 01:02
71 *SHAW James RIW 01:03
72 STEELS Stijn DQT 01:19
73 *RODENBERG MADSEN Frederik UXT 04:30
74 GARCIA CORTINA Ivan TBM 05:14
75 VERMEULEN Emiel NRL 05:20
76 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC MT
77 OWSIAN Lukasz ARK MT
78 BEPPU Fumiyuki NDP 05:34
79 *ZHYHUNOU Dzmitry FOR MT
80 *LONARDI Giovanni BCF MT
81 JARRIER Benoît ARK MT
82 *LEYSEN Senne AFC 06:26
83 JUARISTI Txomin FOR 09:26
84 IRIZAR LASKURAIN Julen FOR MT
85 OKA Atsushi NDP MT
86 VAN NIEKERK Morne AUB 13:30