fot. Mitchelton-Scott / Getty Images

Australijczyk Jack Haig, który od sierpnia 2015 roku był częścią zespołu Mitchelton-Scott kolejne trzy lata spędzi w drużynie Bahrain-McLaren.

Pomimo zapowiedzi wycofania się koncernu McLarena z kolarstwa zespół kierowany przez Roda Ellingwortha podpisał kontrakt z 26-letnim góralem. W trakcie swojej zawodowej kariery Haig wygrywał tylko dwukrotnie, jednak w wielu wyścigach był on przede wszystkim wartościowym pomocnikiem dla swoich liderów. Jak przyznaje sam zawodnik jest on bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu z ekipą Bahrain-McLaren, co przyznał w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego pracodawcy.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączę do zespołu Bahrain-McLaren w 2021 roku. Ludzie w drużynie posiadają niezwykły talent i wiedzę, które sprawiają, że jest to ekscytująca okazja, aby być częścią tego projektu. Po pięciu wspaniałych latach w Mitchelton-Scott jestem gotowy na nowe wyzwania

– powiedział Australijczyk.

Na pewno Jack Haig będzie poważnym wzmocnieniem zespołu z Księstwa Bahrajnu szczególnie w wyścigach wieloetapowych. Zanim, jednak 26-latek dołączy do nowej drużyny zmierzy się on, jeszcze w tym sezonie z wyścigiem Giro d’Italia, gdzie będzie kluczowym pomocnikiem dla Simona Yatesa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments