Foto: Tour Poitou-Charentes en Nouvelle-Aquitaine

Arnaud Demare wygrał pierwszy etap Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. Dla Francuza jest to już 6. zwycięstwo w tym miesiącu.

W cieniu tego, co dzieje się obecnie w Plouay, nieco na południe od kojarzącego się z kolarstwem miasteczka, rozpoczął się dziś Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. W wyścigu startuje kilka grup worldtourowych, w tym CCC Team, w którego składzie znalazł się jeden z dwóch Polaków na trasie – Szymon Sajnok (drugim jest Łukasz Owsian).

Można było się spodziewać, że zawodnik ekipy sponsorowanej przez Dariusza Miłka będzie walczył dziś o wysoką pozycję. Wprawdzie dzisiejszą trasę ciężko było nazwać płaską jak stół – znalazło się na niej wiele pagórków, ale mimo wszystko nie wyglądała na zdecydowanie trudniejszą niż ta w Kazimierzy Wielkiej, gdzie były rozgrywane mistrzostwa Polski, w których Sajnok sięgnął po srebrny medal. Tyle że większe szanse trzeba było dawać innym kolarzom, takim jak Pierre Barbier, Alvaro Hodeg czy przede wszystkim Arnaud Demare.

Zanim do gry wkroczyli najszybsi zawodnicy, swoich sił, jak zwykle, próbowali harcownicy. Ostatecznie w ucieczkę dnia załapała się trójka w składzie:  Harm Vanhoucke (Lotto-Soudal), Hector Saez (Caja Rural-Seguros RGA) i Diego Lopez (Euskaltel-Euskadi). Trójka długo jechała zgodnie, ale w końcu Lopez i Vanhoucke osłabli, a z przodu pozostał jedynie Saez.

Jeszcze na 20 kilometrów przed metą zawodnik Caja Rural prowadził z przewagą minuty i 35 sekund, ale później jego przewaga topniała coraz szybciej i w końcu dzielny śmiałek został wchłonięty przez główną grupę.

Z przodu zaczęły ustawiać się pociągi, próbujące wyprowadzić swoich sprinterów na jak najlepszą pozycję wyjściową przed finiszem. Pracę kolegów najlepiej wykorzystali Demare i Hodeg, którzy niemal w tym samym momencie przekroczyli linię mety. Do rozstrzygnięcia tego, kto jest dzisiejszym zwycięzcą potrzebny był fotofinisz. Okazało się, że minimalnie szybszy był Francuz, który tym samym zapewnił sobie 6. zwycięstwo w tym miesiącu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 DEMARE Arnaud (FRA) GROUPAMA – FDJ 4:59:58
2 HODEG CHAGUI Alvaro Jose (COL) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:00:00
3 KRIEGER Alexander (GER) ALPECIN – FENIX 0:00:00
4 VIVIANI Attilio (ITA) COFIDIS 0:00:00
5 VENDRAME Andrea (ITA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
6 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:00
7 LEVASSEUR Jordan (FRA) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:00
8 MALUCELLI Matteo (ITA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
9 DEVRIENDT Tom (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:00:00
10 MINALI Riccardo (ITA) NIPPO DELKO PROVENCE 0:00:00
11 BOUDAT Thomas (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:00:00
12 MANZIN Lorrenzo (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:00:00
13 BENFATTO Marco (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:00:00
14 SAJNOK Szymon (POL) CCC TEAM 0:00:00
15 AULAR SANABRIA Orluis Alberto (VEN) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
16 ARISTI GARDOKI Mikel (ESP) EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
17 MØRCH KONGSTAD Tobias (DEN) RIWAL SECURITAS CYCLING TEAM 0:00:00
18 MOZZATO Luca (ITA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:00:00
19 DILLIER Silvan (SUI) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
20 TULETT Ben (GBR) ALPECIN – FENIX 0:00:00
21 GODON Dorian (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
22 BATTAGLIN Enrico (ITA) BAHRAIN – MCLAREN 0:00:00
23 DE VREESE Laurens (BEL) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
24 MAITRE Florian (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:00:00
25 HUREL Tony (FRA) ST MICHEL – AUBER 93 0:00:00
26 ROSSKOPF Joseph (USA) CCC TEAM 0:00:00
27 LISSON Christoffer (DEN) RIWAL SECURITAS CYCLING TEAM 0:00:00
28 VAN HOECKE Gijs (BEL) CCC TEAM 0:00:00
29 HANSEN Lasse Norman (DEN) ALPECIN – FENIX 0:00:00
30 VAKOČ Petr (CZE) ALPECIN – FENIX 0:00:00
31 GUERNALEC Thibault (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:00:00
32 GIDICH Yevgeniy (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
33 VAN KESSEL Corne (NED) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:00:00
34 BARBIER Pierre (FRA) NIPPO DELKO PROVENCE 0:00:00
35 RESELL Erik Nordsaeter (NOR) UNO – X PRO CYCLING TEAM 0:00:00
36 VAN LERBERGHE Bert (BEL) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:00:00
37 DE TIER Floris (BEL) ALPECIN – FENIX 0:00:00
38 BACKAERT Frederik (BEL) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:00:00
39 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:00:00
40 ČERNÝ Josef (CZE) CCC TEAM 0:00:00
41 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIWAL SECURITAS CYCLING TEAM 0:00:00
42 ARASHIRO Yukiya (JPN) BAHRAIN – MCLAREN 0:00:00
43 BIDARD François (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
44 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (COL) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
45 MAZZUCCO Fabio (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:00:00
46 REINDERS Elmar (NED) RIWAL SECURITAS CYCLING TEAM 0:00:00
47 GARRISON Ian (USA) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:00:00
48 FILOSI Iuri (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:00:00
49 DE BACKER Bert (BEL) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:00:00
50 DEWULF Stan (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:00
51 PIBERNIK Luka (SLO) BAHRAIN – MCLAREN 0:00:00
52 PAILLOT Yoann (FRA) ST MICHEL – AUBER 93 0:00:00
53 JOHANSEN Julius (DEN) UNO – X PRO CYCLING TEAM 0:00:00
54 GAUDIN Damien (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:00:00
55 SCOTSON Miles (AUS) GROUPAMA – FDJ 0:00:00
56 GOUGEARD Alexis (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
57 BAGÜES KALPARSORO Aritz (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
58 DEGAND Thomas (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:00:00
59 JANSSENS Jimmy (BEL) ALPECIN – FENIX 0:00:00
60 LEVEAU Jérémy (FRA) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:00
61 THOMAS Benjamin (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:00:00
62 WÆRSTED Syver (NOR) UNO – X PRO CYCLING TEAM 0:00:00
63 NAVARDAUSKAS Ramunas (LTU) NIPPO DELKO PROVENCE 0:00:00
64 VAN GOETHEM Brian (NED) LOTTO SOUDAL 0:00:00
65 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
66 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
67 CENTRONE Ivan (LUX) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:00
68 BARTA William (USA) CCC TEAM 0:00:00
69 LEROUX Samuel (FRA) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:00
70 HAUSSLER Heinrich (AUS) BAHRAIN – MCLAREN 0:00:00
71 MARTIN GALAN Sergio Roman (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
72 GREGAARD WILSLY Jonas (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
73 GENIEZ Alexandre (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
74 SAUGSTAD Lars (NOR) UNO – X PRO CYCLING TEAM 0:00:00
75 IRISARRI RICON Jon (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
76 ROSSETTO Stéphane (FRA) COFIDIS 0:00:00
77 SELLIER Simon (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:00:00
78 PESSOT Alessandro (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:00:00
79 ANTOMARCHI Julien (FRA) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:00
80 DIBBEN Jonathan (GBR) LOTTO SOUDAL 0:00:00
81 ZANONCELLO Enrico (ITA) COFIDIS 0:00:00
82 LE ROUX Romain (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:00:00
83 MORICE Julien (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:00:00
84 MARTINELLI Davide (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
85 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) GROUPAMA – FDJ 0:00:00
86 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MCLAREN 0:00:00
87 GUARNIERI Jacopo (ITA) GROUPAMA – FDJ 0:00:12
88 ARCHBOLD Shane (NZL) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:00:22
89 SINKELDAM Ramon (NED) GROUPAMA – FDJ 0:00:28
90 WELTEN Bram (NED) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:00:34
91 ANGULO SAMPEDRO Antonio (ESP) EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:36
92 SHAW James (GBR) RIWAL SECURITAS CYCLING TEAM 0:00:43
93 STEELS Stijn (BEL) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:00:47
94 FOMINYKH Daniil (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:01:00
95 VANHOUCKE Harm (BEL) LOTTO SOUDAL 0:02:16
96 SAEZ BENITO Hector (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:03:37
97 KEISSE Iljo (BEL) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:04:10
98 ARMEE Sander (BEL) LOTTO SOUDAL 0:04:10
99 LECROQ Jérémy (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:04:10
100 MADSEN Frederik Rodenberg (DEN) UNO – X PRO CYCLING TEAM 0:04:10
101 MALDONADO Anthony (FRA) ST MICHEL – AUBER 93 0:04:39
102 ALAPHILIPPE Bryan (FRA) ST MICHEL – AUBER 93 0:04:39
103 PAGE Hugo (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:05:00
104 MATHIS Marco (GER) COFIDIS 0:05:00
105 LAFAY Victor (FRA) COFIDIS 0:05:00
106 VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL) CCC TEAM 0:05:00
107 LONARDI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:05:00
108 BARCELO ARAGON Fernando (ESP) COFIDIS 0:05:00
109 BLEIER Baptiste (FRA) ST MICHEL – AUBER 93 0:05:00
110 OWSIAN Lukasz (POL) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:05:00
111 GARCIA CORTINA Ivan (ESP) BAHRAIN – MCLAREN 0:05:00
112 TERPSTRA Niki (NED) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:05:00
113 ZHYHUNOU Dzmitry (BLR) EUSKALTEL – EUSKADI 0:05:00
114 BEPPU Fumiyuki (JPN) NIPPO DELKO PROVENCE 0:05:00
115 GAILLARD Marlon (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:05:00
116 DALLA VALLE Nicolas (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:05:00
117 JARRIER Benoit (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:05:00
118 PICOUX Maximilien (BEL) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:05:00
119 VERMEULEN Emiel (BEL) NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:05:00
120 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose (ESP) CCC TEAM 0:05:00
121 GONÇALVES José (POR) NIPPO DELKO PROVENCE 0:05:00
122 DE DECKER Alfdan (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:05:00
123 LOUVEL Matis (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:05:00
124 LEYSEN Senne (BEL) ALPECIN – FENIX 0:05:52
125 TANFIELD Harry (GBR) AG2R LA MONDIALE 0:08:52
126 IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) EUSKALTEL – EUSKADI 0:08:52
127 JUARISTI ARRIETA Txomin (ESP) EUSKALTEL – EUSKADI 0:08:52
128 OKA Atsushi (JPN) NIPPO DELKO PROVENCE 0:08:52
129 LOUVET Louis (FRA) ST MICHEL – AUBER 93 0:11:19
130 BELLICAUD Jeremy (FRA) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:12:57
131 VAN NIEKERK Morné (RSA) ST MICHEL – AUBER 93 0:12:57
132 LOPEZ FUENTES Diego (ESP) EUSKALTEL – EUSKADI 0:12:57
133 QUAADE Rasmus Christian (DEN) RIWAL SECURITAS CYCLING TEAM 0:12:57
134 IVERSEN Rasmus Byriel (DEN) LOTTO SOUDAL 0:16:18
135 MOTTIER Justin (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 0:16:18
136 PELUCCHI Matteo (ITA) BARDIANI CSF FAIZANE’ 0:16:18
137 DE WINTER Ludwig (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:19:16
DNF CABOT Jeremy (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE
DNF NICOLAU BELTRAN Joel (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF SKAARSETH Anders (NOR) UNO – X PRO CYCLING TEAM
DNS HOELGAARD Daniel (NOR) UNO – X PRO CYCLING TEAM
DNS BERHANE Natnael (ERI) COFIDIS

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments