Reprezentantka Niderlandów, 17-letnia Elise Uijen została mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek. Niestety w wyścigu nie startowała żadna z Polek.

Zawodniczki z najmłodszej kategorii wiekowej na tegorocznych Mistrzostwach Europy we Francji miały do pokonania 25,5 kilometrową trasę. Profil „czasówki” w Plouay był pagórkowaty.

Najlepszy czas wynoszący 37 minut i 24 sekundy zanotowała Elise Uijen. Holenderka na trasie osiągnęła średnią prędkość wynoszącą nieco ponad 41 km/h zdecydowanie pokonała swoje rywalki. Drugie miejsce zajęła Maeva Squiban. Francuzka do zwyciężczyni straciła minutę i jedną sekundę. Ostatnią lokatę na podium uzupełniła reprezentantka Squadra Azzurra Carlotta Cipressi, która była wolniejsza od nowej mistrzyni Europy o minutę i 28 sekund.

Pełne wyniki jazdy indywidualnej na czas juniorek.

Poprzedni artykuł„Profesor” Demare mistrzem Francji
Następny artykułMistrzostwa Europy 2020: Brązowy medal dla Marty Jaskulskiej! Hannah Ludwig najlepsza
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.