Reprezentantka Niemiec, 20-letnia Hannah Ludwig zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas dla zawodniczek poniżej 23 roku życia. Fantastyczny wynik zanotowała reprezentantka Polski Marta Jaskulska, która wywalczyła brąz.

Podobnie jak wszystkie inne kategorie wiekowe zawodniczki poniżej 23 roku życia zmagały się z 25,5 kilometrową, pagórkowatą trasą wokół Plouay. W stawce 21 startujących kolarek znalazły się dwie reprezentantki Polski: Aurela Nerlo oraz Marta Jaskulska (obie CCC-Liv Team).

Na mecie najlepszy rezultat zanotowała zawodniczka Canyon SRAM Racing Hannah Ludwig. Drugi najlepszy czas miała koleżanka Ludwig z reprezentacji Niemiec Franziska Koch. Zawodniczka reprezentująca na co dzień barwy Team Sunweb była wolniejsza o 24 sekundy od swojej rodaczki. Na najniższym stopniu podium znalazła się Marta Jaskulska. 20-letnia Polka miała minutę i 16 sekund starty do zwyciężczyni dzisiejszej “czasówki” na Mistrzostwach Europy w Plouay. Kolejna z zawodniczek ekipy CCC-Liv Aurela Nerlo zajęła dwunastą lokatę.

Pełne wyniki jazdy indywidualnej na czas orliczek.