fot. Team Sunweb/Twitter

Niemiecki zespół przystąpi do tegorocznej „Wielkiej Pętli” bez zdecydowanego lidera na klasyfikację generalną. Podopieczni Iwana Spekenbrinka skupią się na sprinterskich końcówkach oraz na walce w odjazdach.

Na finiszach płaskich etapów o etapowy skalp będzie walczyć Cees Bol. Rosły Holender będzie mieć mocne wsparcie w osobach Nikiasa Arndta oraz Caspera Pedersena. Duńczyk zastąpił wstępnie awizowanego w składzie Jashę Sütterlina, o czym w komunikacie prasowym drużyny poinformował trener ekipy Sunweb Matt Winston.

Mamy za sobą kilka wyścigów po wznowieniu sezonu i widzimy, że peleton o wiele bardziej kontroluje wyścigi, co oznacza, że szanse na skuteczną ucieczkę są nieco mniejsze. W teorii oznacza to, że nasze szanse w końcówkach sprinterskich rosną, a my chcemy się do tych okoliczności dostosować uzupełniając nasz skład odpowiednimi cechami. Wierzymy, że moc Caspera (Pedersena), który jest w tej chwili w świetnej formie zwiększa nasze szanse na dobry wynik w sprintach. Wciąż będziemy chcieli wykorzystać nasze szanse w ucieczkach z takimi zawodnikami jak Tiesj, Søren i Marc. Jesteśmy pewni, że zwiększy to nasze szanse etapowy triumf

– mówił Winston.

Tak jak wspomniał trener Sunwebu o swoje pierwsze zwycięstwo w karierze podczas Wielkiego Touru postarają się Tiesj Benoot, Søren Kragh Andersen oraz debiutujący w wyścigu trzytygodniowym Marc Hirschi. Na etapach górskich swoją klasę będzie chciał pokazać doświadczony, 36-letni Nicolas Roche. Skład niemieckiego zespołu uzupełni kolejny debiutant w Grand Tourze Joris Nieuwenhuis.

Skład Team Sunweb na Tour de France 2020:

Søren Kragh Andersen, Casper Pedersen (obaj Dania), Nikias Arndt (Niemcy), Tiesj Benoot (Belgia), Cees Bol, Joris Nieuwenhuis (obaj Niderlandy), Marc Hirschi (Szwajcaria) oraz Nicholas Roche (Irlandia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments