Jasper Philipsen (UAE-Team Emirates) wygrał przedostatni etap Tour du Limousin 2020. Liderem ponownie Luca Wackermann (Vini Zabù – KTM).

W przedostatnim dniu francuskiego wyścigu czekało 178 kilometrów ścigania z Ussac do Chamberet. Po raz kolejny kolarze musieli się zmierzyć z pagórkowatym odcinkiem, na którym usytuowano trzy górskie premie.

W dzisiejszą ucieczkę zabrali się: Delio FERNANDEZ CRUZ (Nippo Delko One Provence), Martin Alexander SALMON (Team Sunweb), Anthony DELAPLACE (Team Arkéa-Samsic), Danny VAN POPPEL (Circus-Wanty Gobert) oraz Ibon RUIZ SEDANO (Equipo Kern Pharma). Delaplace miał w generalce tylko 17 sekund straty, więc ten odjazd był bardzo niebezpieczny dla wielu kolarzy.

Po zdobyciu 6 sekund na lotnych premiach Delaplace wrócił do peletonu. Prowadząca piątka na 50 kilometrów przed metą miała ponad 5 minut przewagi. Peleton prowadziła głównie ekipa lidera, czyli Bingoal – Wallonie Bruxelles.

Kiedy w dużej grupie zaczęli tempo nadawać zawodnicy Ag2r La Mondiale, to przewaga ucieczki zaczęła gwałtownie spadać. Niestety na 26 kilometrów przed metą na jednym z zakrętów upadł Martin Salmon i na czele została tylko trójka kolarzy.

Wszystko zjechało się 16 kilometrów przed metą. Na podjeździe pod Côte de la Trassoudaine (1,7 km długości; średnie nachylenie 6,3 %) zaatakował Simon GUGLIELMI (Groupama-FDJ), co spowodowało mocne naciągnięcie grupy. Kontakt stracił lider wyścigu i kilku sprinterów.

Pomimo kilku ataków ostatecznie o zwycięstwo walczyło około 30 kolarzy. Najwięcej sił na sprinterski pojedynek zachował Jasper Philipsen (UAE-Team Emirates). Kolejne miejsca zajęli Jake Stewart (Groupama-FDJ) i Benjamin Declercq (Team Arkéa Samsic).

Liderem ponownie został Luca Wackermann (Vini Zabù – KTM).

Wyniki trzeciego etapu:

1 * PHILIPSEN Jasper UAE TEAM EMIRATES BEL les 177,9 km en 4h36’21” (moy. 38,625 km/h) (b : 10”)
2 * STEWART Jake GROUPAMA-FDJ GBR (b : 6”)
3 DECLERCQ Benjamin TEAMARKEA-SAMSIC BEL (b : 4”)
4 ALLEGAERT Piet COFIDIS BEL
5 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo CAJA RURAL-SEGUROS RG ESP
6 ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL-EUSKADI ESP
7 CHERNETSKII Sergei GAZPROM-RUSVELO RUS
8 COSTA Rui UAE TEAM EMIRATES POR
9 KRAGH ANDERSEN Asbjørn TEAM SUNWEB DEN
10 LEDANOIS Kevin TEAMARKEA-SAMSIC FRA
11 WACKERMANN Luca VINI ZABU` KTM ITA
12 * GALVAN FERNANDEZ Francisco EQUIPO KERN PHARMA ESP
13 DELAPLACE Anthony TEAMARKEA-SAMSIC FRA (b : 5”)
14 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE FRA
15 * MARQUEZ ROMAN Marti EQUIPO KERN PHARMA ESP
16 DE WITTE Mathias NATURA4EVER-ROUBAIX-L BEL 06”
17 * RIKUNOV Petr GAZPROM-RUSVELO RUS ‘
18 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE FRA ‘
19 * GUGLIELMI Simon GROUPAMA-FDJ FRA ‘
20 SWIFT Connor TEAMARKEA-SAMSIC GBR 09”
21 KUSZTOR Péter TEAM NOVO NORDISK HUN ‘
22 LASTRA MARTINEZ Jonathan CAJA RURAL-SEGUROS RG ESP ‘
23 BOUCHARD Geoffrey AG2R LA MONDIALE FRA ‘
24 * STORER Michael TEAM SUNWEB AUS ‘
25 GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE LUX ‘
26 CLAEYS Dimitri COFIDIS BEL 13”
27 VINCENT Léo GROUPAMA-FDJ FRA 15”
28 HAAS Nathan COFIDIS AUS 24”
29 CHEVRIER Clément AG2R LA MONDIALE FRA ‘
30 LE GAC Olivier GROUPAMA-FDJ FRA ‘
31 VERMOTE Julien COFIDIS BEL 42”
32 * GAUDU David GROUPAMA-FDJ FRA 59”
33 LUDVIGSSON Tobias GROUPAMA-FDJ SWE 01’18”
34 MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES ITA 01’39”
35 KUZNETSOV Viacheslav GAZPROM-RUSVELO RUS 01’51”
36 * SUTER Joel BINGOAL WB SUI 02’07”
37 * MOBACH Jarno TEAM SUNWEB NED ‘
38 DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE FRA ‘
39 CARDIS Romain TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ‘
40 * BELLICAUD Jérémy CIRCUS-WANTY GOBERT FRA ‘
41 * DAINESE Alberto TEAM SUNWEB ITA ‘
42 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER-ROUBAIX-L FRA ‘
43 VAN POPPEL Boy CIRCUS-WANTY GOBERT NED ‘
44 * MOZZATO Luca B&B HOTELS-VITAL CONCE ITA ‘
45 * KANTER Max TEAM SUNWEB GER ‘
46 MORIN Emmanuel COFIDIS FRA ‘
47 MALUCELLI Matteo CAJA RURAL-SEGUROS RG ITA ‘
48 TONELLI Alessandro BARDIANI CSF FAIZANE` ITA ‘
49 * ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF FAIZANE` ITA ‘
50 MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 FRA ‘
51 ABERASTURI IZAGA Jon CAJA RURAL-SEGUROS RG ESP ‘
52 VANBILSEN Kenneth COFIDIS BEL ‘
53 * RIOU Alan TEAMARKEA-SAMSIC FRA ‘
54 * OSORIO CARVAJAL Alejandro CAJA RURAL-SEGUROS RG COL 02’47”
55 PEYSKENS Dimitri BINGOAL WB BEL ‘
56 * BALLARIN MANSO Iker EUSKALTEL-EUSKADI ESP 04’17”
57 * LOUVET Louis ST MICHEL-AUBER 93 FRA 06’33”
58 * FEDELI Alessandro NIPPO DELKO PROVENCE ITA ‘
59 * MCNULTY Brandon UAE TEAM EMIRATES USA 06’54”
60 * FINE EDDY COFIDIS FRA ‘
61 GUILLONNET Adrien ST MICHEL-AUBER 93 FRA 07’49”
62 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK FRA ‘
63 GONZÁLEZ Roberto VINI ZABU` KTM PAN 09’03”
64 GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE FRA ‘
65 HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 FRA ‘
66 IRIZAR LASKURAIN Julen EUSKALTEL-EUSKADI ESP 09’10”
67 STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO RUS 09’45”
68 SHALUNOV Evgeny GAZPROM-RUSVELO RUS ‘
69 PICHON Laurent TEAMARKEA-SAMSIC FRA ‘
70 BOUDAT Thomas TEAMARKEA-SAMSIC FRA ‘
71 BIDARD François AG2R LA MONDIALE FRA ‘
72 GAVIRIA RENDON Fernando UAE TEAM EMIRATES COL ‘
73 LOBATO DEL VALLE Juan Jose EUSKALTEL-EUSKADI ESP ‘
74 RICHEZE Maximiliano Ariel UAE TEAM EMIRATES ARG ‘
75 * AULAR Orluis CAJA RURAL-SEGUROS RG VEN ‘
76 FERNANDEZ CRUZ Delio NIPPO DELKO PROVENCE ESP 09’52” (b : 6”)
77 ISTA Kevyn BINGOAL WB BEL 11’15”
78 * OLIVEIRA Rui UAE TEAM EMIRATES POR 11’55”
79 BOEV Igor GAZPROM-RUSVELO RUS 15’10”
80 * ARAIZ MICHEL Sergio EQUIPO KERN PHARMA ESP ‘
81 VAN POPPEL Danny CIRCUS-WANTY GOBERT NED 15’11” (b : 2”)
82 * RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA ESP ‘ (b : 1”)
83 BRAND Sam TEAM NOVO NORDISK GBR 15’22”
84 KAMSTRA Brian TEAM NOVO NORDISK NED ‘
85 MOTTIER Justin B&B HOTELS-VITAL CONCE FRA ‘
86 CAM Maxime B&B HOTELS-VITAL CONCE FRA ‘
87 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK ITA ‘
88 DENZ Nico TEAM SUNWEB GER ‘
89 * SALMON Martin Alexander TEAM SUNWEB GER ‘ (b : 4”)
90 GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO PROVENCE ROU ‘
91 FINETTO Mauro NIPPO DELKO PROVENCE ITA ‘
92 TORTOMASI Leonardo VINI ZABU` KTM ITA ‘
93 * FERRON Valentin TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ‘
94 CONSTANTIN Baptiste ST MICHEL-AUBER 93 FRA 17’55”
95 MORICE Julien B&B HOTELS-VITAL CONCE FRA ‘
96 * CIMA Imerio GAZPROM-RUSVELO ITA ‘
97 * RAJOVIC Dusan NIPPO DELKO PROVENCE SRB ‘
98 * BEHRINGER Oliver TEAM NOVO NORDISK SUI ‘
99 STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU` KTM ITA ‘
100 GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI ESP ‘
101 BONIFAZIO Leonardo TOTAL DIRECT ENERGIE ITA ‘
102 * POLI Umberto TEAM NOVO NORDISK ITA ‘
103 BONNET William GROUPAMA-FDJ FRA ‘
104 SANZ UNZUE Enrique EQUIPO KERN PHARMA ESP ‘
105 LECROQ Jérémy B&B HOTELS-VITAL CONCE FRA ‘
106 ARISTI GARDOKI Mikel EUSKALTEL-EUSKADI ESP ‘
107 * GAREL Adrien B&B HOTELS-VITAL CONCE FRA ‘
108 * MAZZUCCO Fabio BARDIANI CSF FAIZANE` ITA ‘
109 KREDER Wesley CIRCUS-WANTY GOBERT NED ‘
110 VAN EMPEL Etienne VINI ZABU` KTM NED ‘
111 * GAILLARD Marlon TOTAL DIRECT ENERGIE FRA ‘
112 * REX Laurenz BINGOAL WB BEL ‘
113 * SIX Franklin BINGOAL WB BEL ‘
114 * SAVINI Daniel BARDIANI CSF FAIZANE` ITA ‘
115 FIORELLI Filippo BARDIANI CSF FAIZANE` ITA ‘
116 VAN NIEKERK Morné ST MICHEL-AUBER 93 RSA ‘
117 FERASSE Thibault NATURA4EVER-ROUBAIX-L FRA ‘
118 LEVASSEUR Jordan NATURA4EVER-ROUBAIX-L FRA ‘
119 * BARTOLOZZI Andrea VINI ZABU` KTM ITA ‘
120 * PAASSCHENS Mathijs BINGOAL WB NED ‘
121 * DE DECKER Alfdan CIRCUS-WANTY GOBERT BEL 19’10”
122 * IDJOUADIENE Pierre NATURA4EVER-ROUBAIX-L FRA ‘
123 DE BIE Sean BINGOAL WB BEL ‘
124 * LONARDI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE` ITA ‘
125 PICOUX MAXIMILIEN NATURA4EVER-ROUBAIX-L BEL ‘
126 DEVRIENDT Tom CIRCUS-WANTY GOBERT BEL ‘
127 BOECKMANS Kris B&B HOTELS-VITAL CONCE BEL ‘

Wycofali się:
DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO PROVENCE
HIVERT Jonathan TOTAL DIRECT ENERGIE
DALLA VALLE Nicolas BARDIANI CSF FAIZANE`
MENDEZ NOREÑA Daniel EQUIPO KERN PHARMA

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:
1 WACKERMANN Luca VINI ZABU` KTM ITA les 535,3 km en 13h20’06” (moy. 40,141 km/h)
2 * STEWART Jake GROUPAMA-FDJ GBR 05”
3 LEDANOIS Kevin TEAMARKEA-SAMSIC FRA 07”
4 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE FRA 11”
5 DELAPLACE Anthony TEAMARKEA-SAMSIC FRA 12”
6 CHERNETSKII Sergei GAZPROM-RUSVELO RUS 13”
7 DECLERCQ Benjamin TEAMARKEA-SAMSIC BEL ‘
8 COSTA Rui UAE TEAM EMIRATES POR 16”
9 * GALVAN FERNANDEZ Francisco EQUIPO KERN PHARMA ESP 17”
10 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE FRA ‘
11 ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL-EUSKADI ESP ‘
12 * MARQUEZ ROMAN Marti EQUIPO KERN PHARMA ESP ‘
13 BOUCHARD Geoffrey AG2R LA MONDIALE FRA 20”
14 DE WITTE Mathias NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE BEL 23”
15 * GUGLIELMI Simon GROUPAMA-FDJ FRA ‘
16 SWIFT Connor TEAMARKEA-SAMSIC GBR 26”
17 LASTRA MARTINEZ Jonathan CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP ‘
18 CLAEYS Dimitri COFIDIS BEL 30”
19 LE GAC Olivier GROUPAMA-FDJ FRA 39”
20 * STORER Michael TEAM SUNWEB AUS 50”
21 KUSZTOR Péter TEAM NOVO NORDISK HUN 01’13”
22 * SUTER Joel BINGOAL WB SUI 02’07”
23 * RIKUNOV Petr GAZPROM-RUSVELO RUS 02’16”
24 GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE LUX 02’19”
25 ABERASTURI IZAGA Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP 02’20”
26 MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 FRA 02’37”
27 * KANTER Max TEAM SUNWEB GER 02’52”
28 VERMOTE Julien COFIDIS BEL ‘
29 CHEVRIER Clément AG2R LA MONDIALE FRA 03’15”
30 PEYSKENS Dimitri BINGOAL WB BEL 03’32”
31 * ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF FAIZANE` ITA 03’54”
32 TONELLI Alessandro BARDIANI CSF FAIZANE` ITA 04’04”
33 MALUCELLI Matteo CAJA RURAL-SEGUROS RGA ITA 04’17”
34 DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE FRA ‘
35 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE FRA 04’58”
36 * GAUDU David GROUPAMA-FDJ FRA 05’07”
37 LUDVIGSSON Tobias GROUPAMA-FDJ SWE 05’08”
38 * DAINESE Alberto TEAM SUNWEB ITA 05’31”
39 ALLEGAERT Piet COFIDIS BEL 06’24”
40 * RIOU Alan TEAMARKEA-SAMSIC FRA 07’24”
41 * BELLICAUD Jérémy CIRCUS-WANTY GOBERT FRA 09’17”
42 * PHILIPSEN Jasper UAE TEAM EMIRATES BEL 10’37”
43 VINCENT Léo GROUPAMA-FDJ FRA 11’46”
44 * MOZZATO Luca B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P ITA 11’51”
45 KRAGH ANDERSEN Asbjørn TEAM SUNWEB DEN 12’01”
46 BIDARD François AG2R LA MONDIALE FRA 12’22”
47 GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE FRA 13’09”
48 * OSORIO CARVAJAL Alejandro CAJA RURAL-SEGUROS RGA COL 13’34”
49 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK FRA 13’42”
50 * FEDELI Alessandro NIPPO DELKO PROVENCE ITA 14’03”
51 MORIN Emmanuel COFIDIS FRA 15’21”
52 HAAS Nathan COFIDIS AUS 15’28”
53 FINETTO Mauro NIPPO DELKO PROVENCE ITA 15’39”
54 STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO RUS 15’48”
55 DENZ Nico TEAM SUNWEB GER 16’17”
56 MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES ITA 16’34”
57 VAN POPPEL Boy CIRCUS-WANTY GOBERT NED 17’11”
58 * FINE EDDY COFIDIS FRA 17’16”
59 FIORELLI Filippo BARDIANI CSF FAIZANE` ITA 18’12”
60 FERASSE Thibault NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE FRA ‘
61 GAVIRIA RENDON Fernando UAE TEAM EMIRATES COL 18’24”
62 GUILLONNET Adrien ST MICHEL-AUBER 93 FRA 18’36”
63 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP 18’39”
64 GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO PROVENCE ROU 19’05”
65 IRIZAR LASKURAIN Julen EUSKALTEL-EUSKADI ESP 19’32”
66 BOUDAT Thomas TEAMARKEA-SAMSIC FRA 19’47”
67 * MOBACH Jarno TEAM SUNWEB NED 20’15”
68 FERNANDEZ CRUZ Delio NIPPO DELKO PROVENCE ESP 20’43”
69 * GAILLARD Marlon TOTAL DIRECT ENERGIE FRA 20’46”
70 * FERRON Valentin TOTAL DIRECT ENERGIE FRA 21’06”
71 CARDIS Romain TOTAL DIRECT ENERGIE FRA 21’12”
72 * BALLARIN MANSO Iker EUSKALTEL-EUSKADI ESP ‘
73 * MCNULTY Brandon UAE TEAM EMIRATES USA 21’34”
74 VANBILSEN Kenneth COFIDIS BEL ‘
75 * SAVINI Daniel BARDIANI CSF FAIZANE` ITA 21’44”
76 ISTA Kevyn BINGOAL WB BEL 22’01”
77 * AULAR Orluis CAJA RURAL-SEGUROS RGA VEN 22’39”
78 KUZNETSOV Viacheslav GAZPROM-RUSVELO RUS 23’13”
79 PICHON Laurent TEAMARKEA-SAMSIC FRA 23’45”
80 * GAREL Adrien B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P FRA 24’04”
81 LOBATO DEL VALLE Juan Jose EUSKALTEL-EUSKADI ESP 24’49”
82 * LOUVET Louis ST MICHEL-AUBER 93 FRA 26’02”
83 VAN POPPEL Danny CIRCUS-WANTY GOBERT NED 26’40”
84 RICHEZE Maximiliano Ariel UAE TEAM EMIRATES ARG 27’13”
85 ARISTI GARDOKI Mikel EUSKALTEL-EUSKADI ESP 28’42”
86 GONZÁLEZ Roberto VINI ZABU` KTM PAN 28’59”
87 BOEV Igor GAZPROM-RUSVELO RUS 30’14”
88 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK ITA 30’26”
89 SHALUNOV Evgeny GAZPROM-RUSVELO RUS ‘
90 * SALMON Martin Alexander TEAM SUNWEB GER 30’36”
91 * MAZZUCCO Fabio BARDIANI CSF FAIZANE` ITA 31’30”
92 * OLIVEIRA Rui UAE TEAM EMIRATES POR 32’36”
93 KREDER Wesley CIRCUS-WANTY GOBERT NED 32’59”
94 * PAASSCHENS Mathijs BINGOAL WB NED ‘
95 TORTOMASI Leonardo VINI ZABU` KTM ITA 33’31”
96 LECROQ Jérémy B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P FRA 34’06”
97 KAMSTRA Brian TEAM NOVO NORDISK NED 36’03”
98 CAM Maxime B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P FRA 37’12”
99 STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU` KTM ITA 37’22”
100 MORICE Julien B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P FRA 38’36”
101 BONIFAZIO Leonardo TOTAL DIRECT ENERGIE ITA ‘
102 BONNET William GROUPAMA-FDJ FRA ‘
103 LEVASSEUR Jordan NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE FRA ‘
104 * DE DECKER Alfdan CIRCUS-WANTY GOBERT BEL 38’37”
105 * IDJOUADIENE Pierre NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE FRA ‘
106 HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 FRA 39’14”
107 BRAND Sam TEAM NOVO NORDISK GBR 39’48”
108 * LONARDI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE` ITA 39’51”
109 CONSTANTIN Baptiste ST MICHEL-AUBER 93 FRA 40’22”
110 MOTTIER Justin B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P FRA 40’25”
111 * CIMA Imerio GAZPROM-RUSVELO ITA 41’31”
112 GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI ESP ‘
113 DEVRIENDT Tom CIRCUS-WANTY GOBERT BEL 43’59”
114 * ARAIZ MICHEL Sergio EQUIPO KERN PHARMA ESP 45’26”
115 * RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA ESP ‘
116 * REX Laurenz BINGOAL WB BEL 45’57”
117 * SIX Franklin BINGOAL WB BEL 46’56”
118 * RAJOVIC Dusan NIPPO DELKO PROVENCE SRB 48’03”
119 PICOUX MAXIMILIEN NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE BEL 49’26”
120 * POLI Umberto TEAM NOVO NORDISK ITA 50’12”
121 VAN EMPEL Etienne VINI ZABU` KTM NED ‘
122 DE BIE Sean BINGOAL WB BEL 51’27”
123 SANZ UNZUE Enrique EQUIPO KERN PHARMA ESP 51’59”
124 * BEHRINGER Oliver TEAM NOVO NORDISK SUI 57’09”
125 * BARTOLOZZI Andrea VINI ZABU` KTM ITA 59’37”
126 BOECKMANS Kris B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P BEL 01h00’52”
127 VAN NIEKERK Morné ST MICHEL-AUBER 93 RSA 01h10’10”