Kamil Gradek (CCC Team) wygrał mistrzostwa Polski w elicie mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas. Wśród kolarzy do lat 23 najlepszy okazał się kolarz CCC Development Team Szymon Krawczyk.

Wyścig orlików oraz elity mężczyzn liczył sobie nieco ponad 46 kilometrów. Zawodnicy startowali ze słynnego miasta uzdrowiskowego Busko-Zdrój i zmierzali na południe do Wiślicy, gdzie był nawrót do miejsca startu. Kolarze z dwóch najstarszych kategorii wiekowych mieli do pokonania dwie takie rundy.

Pierwszy na linii mety zameldował się Marcin Zarębski (TC Chrobry Scott Głogów) z czasem 56 minut i 10 sekund. Wynik 20-latka szybko został pobity przez innych kolarzy. Wojciech Sykała (Voster ATS Team) był pierwszym kolarzem, który złamał granicę 54 minut i zanotował rezultat 53:42. Kolejnym liderem został Przemysław Kasperkiewicz (UC Nantes Atlantique). Kolarz francuskiej drużyny pokonał ponad 46-kilometrową trasę z czasem 52:17. Kasperkiewicz nieco później musiał uznać wyższość zawodnika CCC Development Team. Szymon Krawczyk na linii zameldował się z czasem 52 minut i 9 sekund. 22-latek był najlepszy z pierwszej grupy startujących dziś zawodników w „czasówce” o Mistrzostwo Polski.

Gdy na linię mety zaczęli przyjeżdżać kolarze startujący w drugiej grupie to liderem został Piotr Brożyna z czasem 50 minut i 52 sekundy. Jednak zawodnik Voster ATS Team krótko cieszył się z prowadzenia, ponieważ o 8 sekund szybszy od niego był Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling). 26-latek został chwilę później wyprzedzony przez kolarza CCC Team Łukasza Wiśniowskiego, który trasę pokonał w czasie 50:05. Wiśniowski równie szybko został zluzowany przez kolegę z zespołu Kamila Gradka, który jako pierwszy z kolarzy pojechał „czasówkę” poniżej 50 minut z czasem 49:06. Ostatni na linii mety zameldował się Maciej Bodnar, który niespodziewanie był 28 sekund wolniejszy od Kamila Gradka i musiał zadowolić się srebrnym medalem. Brąz wywalczył Łukasz Wiśniowski. Najlepszy z orlików był Szymon Krawczyk, który był szósty w elicie.

Pełne wyniki wyścigu elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas.

Wyniki wyścigu orlików w jeździe indywidualnej na czas.

Poprzedni artykułTour du Limousin 2020: Philipsen wygrywa z małej grupy
Następny artykułGeraint Thomas: „Z Giro d’Italia mam wciąż niewyrównane rachunki”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.