Foto: Trw'Organisation Officiel

Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną VOO-Tour de Wallonie. Klasyfikacja górska dla Michała Gołasia (Team Ineos).

200 kilometrów z Blegny do Erezée, siedem oznaczonych podjazdów – ostatni etap walońskiej “etapówki” zapowiadał się na ciekawą kolarską ucztę.

Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy zgarnął Greg van Avermaet (CCC Team). Dopiero po kilku nieudanych atakach utworzyła się ucieczka w składzie: Jens Reynders (Hagens Berman Axeon), Scott Thwaites (Alpecin-Fenix), Zdeněk Štybar (Deceuninck – Quick Step), Andreas Kron (Riwal Readynez Cycling Team), Stan Dewulf (Lotto Soudal), Tom Paquot i Lionel Taminiaux (obaj Wallonie-Bruxelles Development Team).

Na górskich premiach Paquot walczył wirtualnie o koszulkę lidera tej klasyfikacji z Michałem Gołasiem (Team Ineos). Z ucieczki 65 kilometrów przed metą odpadł Taminiaux, a prowadząca szóstka miała dwie minuty przewagi.

Przed przedostatnią górską premią mieliśmy mocne przyspieszenie w peletonie za sprawą kolarzy CCC Team i Arkéa Samsic. Niestety przez problemy z rowerem z ucieczki odpadł Reynders, a po chwili podobna sytuacja dopadła Grega van Avermaeta (CCC Team). Z peletonu odskoczył Michał Gołaś, który chciał zebrać punkty do klasyfikacji górskiej.

Na czele zostali tylko Stybar, Dewulf i Kron. 29 kilometrów przed metą 15 sekund tracili do nich Gołaś i Dylan Sunderland (NTT Pro Cycling). Mocna praca goniącej dwójki spowodowała, że obie grupki zjechały się 6 kilometrów dalej.

Tuż przed ostatnim podjazdem ucieczka została doścignięta. Peleton mocno się rozciągnął, a tuż przed szczytem kontakt z czołówką stracił lider wyścigu Arnaud Demare (Groupama-FDJ).

Solową akcję zapoczątkował Jhonatan Narváez (Team INEOS). 7 kilometrów przed metą miał 25 sekund przewagi nad grupą lidera wyścigu. Ekwadorczyk nie dawał za wygraną, choć z tyłu mocno pracowali kolarze Groupama-FDJ.

Narváez został doścignięty na 500 metrów przed metą. Na finiszu próbował swoich sił Philippe Gilbert (Lotto Soudal), ale moc pokazał Arnaud Démare (Groupama – FDJ) i zwyciężając na etapie wywalczył także triumf w generalce!

Trzeci finiszował Greg Van Avermaet (CCC Team).

Ostatecznie klasyfikację górską wygrał Michał Gołaś (Team Ineos)!

Wyniki ostatniego etapu:

1 DEMARE Arnaud GROUPAMA-FDJ les 198,1 km en 4h51’33” (moy. 40,77 km/h) (b : 10”)
2 GILBERT Philippe LOTTO SOUDAL 00:00 (b : 6”)
3 VAN AVERMAET Greg CCC TEAM 00:00 (b : 4”)
4 VENTURINI Clément AG2R LA MONDIALE 00:00
5 DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL 00:00
6 CAPIOT Amaury SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
7 SENECHAL Florian DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:00
8 VENDRAME Andrea AG2R LA MONDIALE 00:00
9 HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 00:04
10 COQUARD Bryan B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 00:04
11 BONNAMOUR Franck TEAM ARKEA-SAMSIC 00:05
12 BOL Jetse BURGOS-BH 00:05
13 VAN DER LIJKE Nick RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:05
14 PLANCKAERT Baptiste BINGOAL WB 00:05
15 AERTS Toon TELENET LIONS 00:05
16 LIETAER Eliot BINGOAL WB 00:05
17 MARCHAND Gianni TARTELETTO-ISOREX 00:05
18 HALLER Marco BAHRAIN-MCLAREN 00:05
19 VLIEGEN Loïc CIRCUS-WANTY GOBERT 00:05
20 INKELAAR Kevin BAHRAIN-MCLAREN 00:05
21 VERMAERKE Kevin HAGENS BERMAN AXEON 00:05
22 NARVAEZ PRADO Jhonatan TEAM INEOS 00:05
23 NAESEN Oliver AG2R LA MONDIALE 00:05
24 VANENDERT Jelle BINGOAL WB 00:05
25 VAN GESTEL Dries TOTAL DIRECT ENERGIE 00:05
26 DE GENDT Aime CIRCUS-WANTY GOBERT 00:05
27 VANTHOURENHOUT Michael PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 00:24
28 NAESEN Lawrence AG2R LA MONDIALE 00:27
29 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:31
30 VERGAERDE Otto ALPECIN-FENIX 00:38
31 VAN DEN BERG Lars GROUPAMA-FDJ 00:44
32 KOCH Jonas CCC TEAM 01:00
33 GENIETS Kévin GROUPAMA-FDJ 01:04
34 FOUCHE James HAGENS BERMAN AXEON 01:24
35 VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:24
36 KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA-FDJ 01:44
37 TEUGELS Lennert TARTELETTO-ISOREX 02:05
38 RELAES Jacob TARTELETTO-ISOREX 02:24
39 BARTHE Cyril B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 02:24
40 WIRTGEN Tom BINGOAL WB 02:24
41 JENSEN August RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 02:24
42 LIGTHART Pim TOTAL DIRECT ENERGIE 02:24
43 DEGENKOLB John LOTTO SOUDAL 02:24
44 KRIEGER Alexander ALPECIN-FENIX 02:24
45 RODRIGUES DE CARVALHO HAGENS BERMAN AXEON 02:24
46 MENTEN Milan SPORT VLAANDEREN-BALOISE 02:24
47 DEBUSSCHERE Jens B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 02:24
48 BIERMANS Jenthe ISRAEL START-UP NATION 02:24
49 HOLLENSTEIN Reto ISRAEL START-UP NATION 02:24
50 DRIZNERS Jarrad HAGENS BERMAN AXEON 02:24
51 ARASHIRO Yukiya BAHRAIN-MCLAREN 02:24
52 STEIMLE Jannik DECEUNINCK-QUICK-STEP 02:24
53 BACKAERT Frederik B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 02:24
54 CLEPPE Nicolas TELENET LIONS 02:24
55 DILLIER Silvan AG2R LA MONDIALE 02:24
56 BAUHAUS Phil BAHRAIN-MCLAREN 02:24
57 MØRKØV Michael DECEUNINCK-QUICK-STEP 02:24
58 BENNETT Sam DECEUNINCK-QUICK-STEP 02:24
59 SWEECK Laurens PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 02:50
60 TRENTIN Matteo CCC TEAM 03:01
61 EWAN Caleb LOTTO SOUDAL 03:22
62 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN-BALOISE 03:48
63 VAN DER HAAR Lars TELENET LIONS 03:48
64 ROWE Luke TEAM INEOS 03:48
65 JANSE VAN RENSBURG Rei NTT PRO CYCLING TEAM 03:48
66 MOLENAAR Alex BURGOS-BH 03:48
67 MANZIN Lorrenzo TOTAL DIRECT ENERGIE 03:48
68 KRON Andreas Lorentz RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 03:48
69 TILLER Rasmus NTT PRO CYCLING TEAM 03:48
70 KEISSE Iljo DECEUNINCK-QUICK-STEP 03:48
71 GOEMAN Andreas TELENET LIONS 04:05
72 THWAITES Scott ALPECIN-FENIX 04:08
73 RICHARDSON Alexandar ALPECIN-FENIX 04:08
74 ŠTYBAR Zdeněk DECEUNINCK-QUICK-STEP 04:43
75 KNEES Christian TEAM INEOS 05:19
76 WURF Cameron TEAM INEOS 05:19
77 FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH 05:19
78 PEÑALVER ANIORTE Manuel BURGOS-BH 05:19
79 KAMP Ryan PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 05:19
80 CANAL BLANCO Carlos BURGOS-BH 05:19
81 SUTHERLAND Rory ISRAEL START-UP NATION 05:19
82 DE BONDT Dries ALPECIN-FENIX 05:22
83 PLANCKAERT Edward SPORT VLAANDEREN-BALOISE 05:33
84 VAN KESSEL Corne CIRCUS-WANTY GOBERT 06:29
85 AERNOUTS Jim TELENET LIONS 06:29
86 SIEBERG Marcel BAHRAIN-MCLAREN 06:29
87 SVENDGAARD Michael Carb NTT PRO CYCLING TEAM 06:29
88 VAN MELSEN Kevin CIRCUS-WANTY GOBERT 06:29
89 DE BACKER Bert B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 06:29
90 SUNDERLAND Dylan NTT PRO CYCLING TEAM 06:29
91 VAN HOECKE Gijs CCC TEAM 06:29
92 VANSPEYBROUCK Pieter CIRCUS-WANTY GOBERT 06:29
93 LISSON Christoffer RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 06:29
94 SINKELDAM Ramon GROUPAMA-FDJ 06:29
95 DEWULF Stan LOTTO SOUDAL 06:29
96 MERLIER Tim ALPECIN-FENIX 06:29
97 STEELS Stijn DECEUNINCK-QUICK-STEP 06:29
98 JARRIER Benoit TEAM ARKEA-SAMSIC 06:29
99 LIENHARD Fabian GROUPAMA-FDJ 06:29
100 ČERNÝ Josef CCC TEAM 06:29
101 GUARNIERI Jacopo GROUPAMA-FDJ 06:29
102 GOŁAŚ Michał TEAM INEOS 06:29
103 NOPPE Christophe TEAM ARKEA-SAMSIC 06:29
104 VANDEBOSCH Toon PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 07:35
105 DAVIS Cole HAGENS BERMAN AXEON 07:51
106 VAN HOOYDONCK Nathan CCC TEAM 07:56
107 ROBEET Ludovic BINGOAL WB 09:40
108 TAMINIAUX Lionel BINGOAL WB 09:40
109 MCLAY Daniel TEAM ARKEA-SAMSIC 09:55
110 VAN GENECHTEN Jonas B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 09:55
111 VANDENBERGH Stijn AG2R LA MONDIALE 12:27
112 AERTS Thijs TELENET LIONS 12:27
113 PAQUOT Tom BINGOAL WB 12:27
114 VAN STAEYEN Michaël TARTELETTO-ISOREX 13:40
115 CAVENDISH Mark BAHRAIN-MCLAREN 13:40
116 WALSCHEID Maximilian Rich NTT PRO CYCLING TEAM 13:40
117 EINHORN Itamar ISRAEL START-UP NATION 13:40
118 DE WINTER Ludwig CIRCUS-WANTY GOBERT 13:40
119 VANTHOURENHOUT Dieter PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 13:40
120 TERPSTRA Niki TOTAL DIRECT ENERGIE 13:40
121 GAUDIN Damien TOTAL DIRECT ENERGIE 13:40
122 REYNDERS Jens HAGENS BERMAN AXEON 18:58
123 KLUGE Roger LOTTO SOUDAL 18:58

Nie wystartowali: 
SAGIV Guy ISRAEL START-UP NATION
ERIKSSON Lucas RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
BOUHANNI Nacer TEAM ARKEA-SAMSIC
BEKAERT Yentl TELENET LIONS

Wycofali się:
DUPONT Timothy CIRCUS-WANTY GOBERT
DUVAL Julien AG2R LA MONDIALE
VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC TEAM
RENARD Alexis ISRAEL START-UP NATION
FRISON Frederik LOTTO SOUDAL
NIZZOLO Giacomo NTT PRO CYCLING TEAM
JANS Roy ALPECIN-FENIX
REZA Kevin B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM
DE KLEIJN Arvid RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
VAN ROOY Kenneth SPORT VLAANDEREN-BALOISE
GRONDIN Donavan Vincent TEAM ARKEA-SAMSIC
PETIT Adrien TOTAL DIRECT ENERGIE
TURGIS Anthony TOTAL DIRECT ENERGIE
ISERBYT Eli PAUWELS SAUZEN-BINGOAL
WOUTERS Enzo TARTELETTO-ISOREX

Końcowa klasyfikacja generalna:
1 DEMARE Arnaud GROUPAMA-FDJ en 17h48’51”
2 VAN AVERMAET Greg CCC TEAM 00:20
3 CAPIOT Amaury SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:25
4 SENECHAL Florian DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:26
5 VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 00:27
6 VENDRAME Andrea AG2R LA MONDIALE 00:27
7 DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL 00:27
8 NARVAEZ PRADO Jhonatan TEAM INEOS 00:30
9 HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 00:31
10 NAESEN Oliver AG2R LA MONDIALE 00:32
11 VLIEGEN Loïc CIRCUS-WANTY GOBERT 00:32
12 VAN DER LIJKE Nick RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:32
13 LIETAER Eliot BINGOAL WB 00:32
14 VERMAERKE Kevin HAGENS BERMAN AXEON 00:32
15 BONNAMOUR Franck TEAM ARKEA-SAMSIC 00:32
16 HALLER Marco BAHRAIN-MCLAREN 00:32
17 VAN GESTEL Dries TOTAL DIRECT ENERGIE 00:32
18 BOL Jetse BURGOS-BH 00:32
19 DE GENDT Aime CIRCUS-WANTY GOBERT 00:32
20 PLANCKAERT Baptiste BINGOAL WB 00:32
21 INKELAAR Kevin BAHRAIN-MCLAREN 00:32
22 VANENDERT Jelle BINGOAL WB 00:32
23 GILBERT Philippe LOTTO SOUDAL 00:39
24 NAESEN Lawrence AG2R LA MONDIALE 00:54
25 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:58
26 VERGAERDE Otto ALPECIN-FENIX 01:05
27 KOCH Jonas CCC TEAM 01:27
28 GENIETS Kévin GROUPAMA-FDJ 01:31
29 FOUCHE James HAGENS BERMAN AXEON 01:50
30 VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:51
31 VAN DEN BERG Lars GROUPAMA-FDJ 02:11
32 KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA-FDJ 02:18
33 BIERMANS Jenthe ISRAEL START-UP NATION 02:51
34 KRIEGER Alexander ALPECIN-FENIX 02:51
35 TRENTIN Matteo CCC TEAM 03:26
36 COQUARD Bryan B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 03:30
37 DILLIER Silvan AG2R LA MONDIALE 03:55
38 RODRIGUES DE CARVALHO HAGENS BERMAN AXEON 03:55
39 DRIZNERS Jarrad HAGENS BERMAN AXEON 03:55
40 ARASHIRO Yukiya BAHRAIN-MCLAREN 03:55
41 DEGENKOLB John LOTTO SOUDAL 04:03
42 KRON Andreas Lorentz RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04:13
43 BARTHE Cyril B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 04:34
44 HOLLENSTEIN Reto ISRAEL START-UP NATION 04:57
45 MØRKØV Michael DECEUNINCK-QUICK-STEP 04:57
46 TEUGELS Lennert TARTELETTO-ISOREX 05:09
47 MOLENAAR Alex BURGOS-BH 05:19
48 ŠTYBAR Zdeněk DECEUNINCK-QUICK-STEP 05:24
49 MENTEN Milan SPORT VLAANDEREN-BALOISE 05:24
50 WIRTGEN Tom BINGOAL WB 05:25
51 THWAITES Scott ALPECIN-FENIX 05:38
52 JENSEN August RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 06:41
53 BACKAERT Frederik B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 06:41
54 JANSE VAN RENSBURG Rein NTT PRO CYCLING TEAM 06:56
55 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN-BALOISE 07:11
56 EWAN Caleb LOTTO SOUDAL 07:30
57 STEIMLE Jannik DECEUNINCK-QUICK-STEP 07:41
58 ROWE Luke TEAM INEOS 08:05
59 DE BONDT Dries ALPECIN-FENIX 09:25
60 WURF Cameron TEAM INEOS 09:36
61 DEBUSSCHERE Jens B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 09:45
62 CLEPPE Nicolas TELENET LIONS 09:45
63 PLANCKAERT Edward SPORT VLAANDEREN-BALOISE 09:50
64 MANZIN Lorrenzo TOTAL DIRECT ENERGIE 10:33
65 BENNETT Sam DECEUNINCK-QUICK-STEP 10:46
66 NOPPE Christophe TEAM ARKEA-SAMSIC 10:46
67 STEELS Stijn DECEUNINCK-QUICK-STEP 10:46
68 TAMINIAUX Lionel BINGOAL WB 11:11
69 MCLAY Daniel TEAM ARKEA-SAMSIC 11:22
70 SINKELDAM Ramon GROUPAMA-FDJ 11:39
71 JARRIER Benoit TEAM ARKEA-SAMSIC 11:41
72 VANDEBOSCH Toon PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 11:52
73 MARCHAND Gianni TARTELETTO-ISOREX 13:35
74 KNEES Christian TEAM INEOS 13:41
75 VAN HOECKE Gijs CCC TEAM 13:50
76 VAN HOOYDONCK Nathan CCC TEAM 14:42
77 RELAES Jacob TARTELETTO-ISOREX 15:48
78 VANTHOURENHOUT Michael PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 15:49
79 BAUHAUS Phil BAHRAIN-MCLAREN 15:57
80 VAN DER HAAR Lars TELENET LIONS 16:49
81 GOEMAN Andreas TELENET LIONS 17:00
82 RICHARDSON Alexandar ALPECIN-FENIX 17:09 352
83 PEÑALVER ANIORTE Manuel BURGOS-BH 18:20
84 KAMP Ryan PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 18:20
85 LIGTHART Pim TOTAL DIRECT ENERGIE 18:56
86 DEWULF Stan LOTTO SOUDAL 19:00
87 SWEECK Laurens PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 19:20
88 GOŁAŚ Michał TEAM INEOS 19:26  
89 VANSPEYBROUCK Pieter CIRCUS-WANTY GOBERT 19:30
90 GUARNIERI Jacopo GROUPAMA-FDJ 19:30
91 MERLIER Tim ALPECIN-FENIX 19:49
92 LIENHARD Fabian GROUPAMA-FDJ 20:09
93 ČERNÝ Josef CCC TEAM 20:31
94 DAVIS Cole HAGENS BERMAN AXEON 20:52
95 AERTS Toon TELENET LIONS 21:15
96 KEISSE Iljo DECEUNINCK-QUICK-STEP 18:11:07 22:16
97 AERNOUTS Jim TELENET LIONS 22:29
98 DE BACKER Bert B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 22:37
99 ROBEET Ludovic BINGOAL WB 22:41
100 VAN GENECHTEN Jonas B&B HOTELS-VITAL CONCEPT P / B KTM 22:56
101 FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH 23:38
102 SUTHERLAND Rory ISRAEL START-UP NATION 23:47
103 VAN MELSEN Kevin CIRCUS-WANTY GOBERT 24:48
104 TILLER Rasmus NTT PRO CYCLING TEAM 24:49
105 LISSON Christoffer RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 24:57
106 VANDENBERGH Stijn AG2R LA MONDIALE 25:28
107 SIEBERG Marcel BAHRAIN-MCLAREN 25:58
108 SVENDGAARD Michael Carbel NTT PRO CYCLING TEAM 26:05
109 CANAL BLANCO Carlos BURGOS-BH 26:30
110 EINHORN Itamar ISRAEL START-UP NATION 26:41
111 WALSCHEID Maximilian Richa NTT PRO CYCLING TEAM 26:41
112 AERTS Thijs TELENET LIONS 27:56
113 VAN KESSEL Corne CIRCUS-WANTY GOBERT 28:57
114 CAVENDISH Mark BAHRAIN-MCLAREN 29:40
115 REYNDERS Jens HAGENS BERMAN AXEON 31:52
116 VAN STAEYEN Michaël TARTELETTO-ISOREX 33:16
117 GAUDIN Damien TOTAL DIRECT ENERGIE 33:53
118 KLUGE Roger LOTTO SOUDAL 34:03
119 TERPSTRA Niki TOTAL DIRECT ENERGIE 34:27
120 SUNDERLAND Dylan NTT PRO CYCLING TEAM 35:26
121 PAQUOT Tom BINGOAL WB 36:49
122 DE WINTER Ludwig CIRCUS-WANTY GOBERT 42:42
123 VANTHOURENHOUT Dieter PAUWELS SAUZEN-BINGOAL 46:24

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments