fot. Casa Dorada

Małgorzata Jasińska (Casa Dorada) oraz Marta Lach (CCC-Liv) wystartują w tegorocznej edycji włoskiego wyścigu jednodniowego Giro dell’Emilia Internazionale Donne Elite (1. Pro), który zostanie rozegrany w najbliższy wtorek 18 sierpnia. 

Dla Małgorzaty Jasińskiej będzie to drugi start w barwach hiszpańskiej drużyny Casa Dorada. Poprzednio pojawiła się w baskijskim klasyku Clasica Femenina Navarra, gdzie zajęła 41. miejsce. Poniżej znajduje się pełny skład drużyny Casa Dorada.

Z kolei w drużynie CCC-Liv wystąpi znajdująca się w dobrej formie Marta Lach. 23-letnia zawodniczka po wznowieniu sezonu po przerwie związanej z pandemią koronawirusa bryluje na krajowym podwórku – wygrała Puchar Polski w Koziegłowach oraz świetnie radziła sobie w Sowiogórski Tour, ale w sezonie 2020 będzie to jej pierwszy start w pomarańczowym stroju.

– Giro dell’Emilia to stosunkowo krótki i płaski wyścig z wymagającym podjazdem San Luca w końcówce. To tradycyjna góra dla tego wyścigu, a w 2019 roku kończył się tam także etap wyścigu Giro d’Italia. Będziemy próbować zająć jak najlepsze pozycje w peletonie przed tym podjazdem, a także wyprowadzić Sorayę Paladin, Sabrinę Stultiens oraz Paulienę Rooijakkers, które są w stanie dobrze zaprezentować się w tego typu końcówce

– powiedział dyrektor sportowy w drużynie CCC-Liv Jeroen Blijlevens.

Poprzedni artykułDauphiné 2020: Primož Roglič wycofał się z wyścigu
Następny artykułPavel Sivakov: „Do Tour de France, jeszcze daleka droga”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments