fot. Jumbo-Visma

Lider klasyfikacji generalnej oraz punktowej trwającego Critérium du Dauphiné wycofał się przed ostatnim piątym etapem wyścigu. Powodem są kontuzje odniesione w kraksie podczas czwartego etapu. 

Od wczoraj start Primoža Rogliča do piątego i zarazem ostatniego etapu stał pod znakiem zapytania. Słoweniec uczestniczył bowiem w kraksie i przez chwilę siedział nawet w samochodzie swojej drużyny, co widać na zdjęciu do tego newsa. Po chwili wrócił jednak na rower i dojechał do mety w Megéve. W niedzielę przed południem drużyna Jumbo-Visma poinformowała, że lider opuszcza wyścig.

Z powodu wczorajszej kraksy Primož Roglič – lider klasyfikacji generalnej oraz punktowej – nie wystartuje dzisiaj do ostatniego etapu. To, jak dalej rozwiną się jego kontuzje zdeterminuje jego plany co do kolejnych wyścigów. Szybkiego powrotu do zdrowia, Rogla

– napisano na Twitterze.

Wycofanie Słoweńca oznacza, że maillot jaune założy Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), który zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 14 sekund.

Ostatniego dnia rywalizacji w Dauphiné kolarze pokonają 153,5 km górskiego etapu wokół Megéve. Na trasie znajduje się aż osiem górskich premii, w tym podjazd drugiej kategorii na metę.

Poprzedni artykułTom Dumoulin: „Ten zjazd to kompromitacja”
Następny artykułGosia Jasińska i Marta Lach wystartują w Giro dell’Emilia
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments