Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) wygrał drugi etap Tour Bitwa Warszawska. Przez neutralizację klasyfikacja generalna nie uległa zmianie.

Drugi etap Tour Bitwa Warszawska 1920 został bardzo zmodyfikowany. Po starcie w Legionowie po 3,5 km została rozegrana lotna premia (bez bonifikat). Po kolejnej premii (w Wieliszewie) wyścig został zneutralizowany.

Dopiero „normalną” mieliśmy na rundach w Serocku (20 okrążeń po 1500 metrów). Taka sytuacja miała miejsce na skutek „niezadowolenia” dyrektorów sportowych zagranicznych ekip, a dotyczyło to nawierzchni szutrowej na wyścigu. Pytanie tylko brzmi: „Czy naprawdę było aż tak niebezpiecznie?” Bardzo dziwne jest to, że głównymi przeciwnikami trasy byli przedstawiciele Jumbo-Visma Development…

Na kolejnych rundach dublowani kolarze wycofywali się z rywalizacji, ale nie miało to wpływu na ich walkę w klasyfikacji generalnej.

Po kilku rundach na samotny atak zdecydował się Harry Sweeny (Lotto – Soudal U23). Dojechał do niego Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team). Ci dwaj kolarze wypracowali sobie taką przewagę, aby między sobą rozegrać walkę o zwycięstwo na tym dziwnym etapie.

Szybszy okazał się kolarz z Erytrei, Natnael Tesfatsion.

Poprzedni artykułCriterium du Dauphine 2020: Formolo poprawia nastroje szefów UAE!
Następny artykułMocne składy Trek-Segafredo i UAE Team na Il Lombardia
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments