Foto: DkpCycling&Life

Estończyk Madis Mikhels wygrał juniorski wyścig „Złote Koło” Dobczyce. Czwarty w klasyfikacji generalnej był Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski).

38. edycja wyścigu „Złote Koło Dobczyce” w kategorii juniorów została rozegrana w miniony weekend. Młodzi adepci kolarstwa mieli do przejechania ponad 266 kilometrów na czterech etapach.

Pierwszy etap to tradycyjne ściganie wokół Szczyrzyc. Po 80 kilometrach walki zwyciężył Łotysz Matiss Kalverss, który pokonał Łukasza Rykowskiego (UKS Copernicus Toruń).

Wyniki pierwszego etapu.

W drugim dniu na kolarzy czekały dwa etapy. Najpierw czasówka w Droginii o długości 4200 metrów, w której najlepszy okazał się Estończyk Madis Mikhels, który został nowym liderem. Na drugie miejsce awansował Kacper Smreczek (WLKS Krakus BBC Czaja).

Wyniki drugiego etapu.

Etap numer trzy to sprinterski odcinek wokół Łapanowa. Tam swoją dominację potwierdził lider wyścigu, Madis Mikhels. Na czwartym miejscu finiszował Łukasz Mróz (MKS Lewart AGS Lubartów).

Wyniki trzeciego etapu.

W ostatnim dniu wyścigu juniorzy mieli do pokonania 110 kilometrów. Najlepszy na trudnym odcinku okazał się Holender Jaap Roelen, a drugi był Madis Mikhels. Estończyk tym samym został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wyniki czwartego etapu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments