Foto: Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi

Egan Bernal (Team Ineos) wygrał królewski etap francuskiego wyścigu i został nowym liderem.

Trzeci odcinek La Route d’Occitanie – La Dépêche du Midi z pewnością można było nazwać królewskim. Kolarze mieli do przejechania 163 kilometry, a po drodze czekały na nich Cap de la Serre, Port de Bales, a przede wszystkim Col de Peyresourde. Finałowy podjazd pod Col de Beyrède miał 10,9 km długości i średnie nachylenie 7,2 %.

Na jazdę przed peletonem zdecydowali się dziś: Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale), Harold Tejada (Astana Pro Team), Julien Bernard (Trek – Segafredo), Georg Zimmermann (CCC Team), Matthieu Ladagnous (Groupama – FDJ) i Lilian Calmejane (Team Total Direct Energie).

Dużą grupę prowadzili przede wszystkim kolarze Team Ineos. Na Col de Peyresourde (9,7 km długości; średnie nachylenie 7,6 %) ucieczka podzieliła się i na czele zostali Tejada, Bernard, Zimmermann i Calmejane.

W peletonie nie próżnowała nadal ekipa Ineos i ucieczka została złapana przed finałowym podjazdem pod Col de Beyrède (10,9 km długości; średnie nachylenie 7,2 %). Mocne tempo i selekcję w odpowiednim momencie wykorzystał nie kto inny, jak Egan Bernal.

Kolumbijczyk na metę dotarł samotnie. Drugi był jego kolega z ekipy Pavel Sivakow. Trzecie miejsce wywalczył Aleksandr Vlasov (Astana Pro Team).

Wyniki trzeciego etapu:

1 * BERNAL GOMEZ Egan Arley (COL) INS les 163,5 km en 4h36’44” (moy. 35,449 km/h) (b : 10”)
2 * SIVAKOV Pavel (RUS) INS à 10” (b : 6”)
3 * VLASOV Aleksandr (RUS) AST à 17” (b : 4”)
4 PINOT Thibaut (FRA) GFC à 31”
5 MOLLEMA Bauke (NED) TFS à 01’05”
6 BARGUIL Warren (FRA) ARK à 01’09”
7 PORTE Richie (AUS) TFS à 01’11”
8 BARDET Romain (FRA) ALM à 01’18”
9 REICHENBACH Sébastien (SUI) GFC à 01’39”
10 VALLS FERRI Rafael (ESP) TBM ”
11 * ROCHAS Rémy (FRA) NDP à 01’55”
12 * INKELAAR Kevin (NED) TBM à 01’59”
13 * MADOUAS Valentin (FRA) GFC à 02’05”
14 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM ”
15 ELISSONDE Kenny (FRA) TFS à 02’16”
16 GALLOPIN Tony (FRA) ALM à 02’23”
17 PERNSTEINER Hermann (AUT) TBM ”
18 * GARCIA SOSA Jhojan Orlando (COL) CJR ”
19 PETILLI Simone (ITA) CWG à 02’38”
20 KUDUS Merhawi (ERI) AST ”
21 AMEZQUETA MORENO Julen (ESP) CJR à 02’42”
22 MASNADA Fausto (ITA) CCC à 02’45”
23 * CARBONI Giovanni (ITA) BCF à 03’06”
24 GUILLONNET Adrien (FRA) AUB à 03’10”
25 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
26 * EG Niklas (DEN) TFS à 03’28”
27 * CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CJR à 03’56”
28 LOPEZ MORENO Miguel Angel (COL) AST à 03’59”
29 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) FOR à 04’04”
30 * GEOGHEGAN HART Tao (GBR) INS à 04’43”
31 SANCHEZ Luis León (ESP) AST ”
32 EIKING Odd Christian (NOR) CWG à 05’05”
33 ARMIRAIL Bruno (FRA) GFC à 05’11”
34 FROOME Chris (GBR) INS ”
35 * MARQUEZ ROMAN Marti (ESP) EKP à 05’17”
36 * RIES Michel (LUX) TFS ”
37 * PARRA CUERDA Jose Felix (ESP) EKP à 05’33”
38 FERASSE Thibault (FRA) NRL à 06’14”
39 * BERGSTRÖM FRISK Erik (SWE) BAI à 06’29”
40 * MORENO SANCHEZ Ivan (ESP) EKP ”
41 SENNI Manuel (ITA) BCF à 06’33”
42 BOUET Maxime (FRA) ARK à 07’00”
43 COMBAUD Romain (FRA) NDP ”
44 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (COL) AST ”
45 LEDANOIS Kevin (FRA) ARK ”
46 * ZANA Filippo (ITA) BCF à 07’12”
47 LATOUR Pierre (FRA) ALM à 07’42”
48 DE WITTE Mathias (BEL) NRL à 07’52”
49 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GFC à 08’52”
50 * DAVIES Scott (GBR) TBM ”
51 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) FOR ”
52 CABOT Jeremy (FRA) TDE ”
53 * EVANS Alexander (AUS) CWG à 09’39”
54 * MONACO Alessandro (ITA) BCF à 09’53”
55 * SWIFT Connor (GBR) ARK à 10’41”
56 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan (ESP) INS à 12’32”
57 FRAILE MATARRANZ Omar (ESP) AST ”
58 ROSSKOPF Joseph (USA) CCC ”
59 * ZIMMERMANN Georg (GER) CCC ”  (b : 3”)
60 GONÇALVES José (POR) NDP ”
61 * TEJADA CANACUE Harold Alfonso (COL) AST ”
62 * BELLICAUD Jeremy (FRA) CWG ”
63 * CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai (ESP) FOR ”
64 BERNARD Julien (FRA) TFS ”  (b : 1”)
65 COQUARD Bryan (FRA) BVC à 13’04”
66 CALMEJANE Lilian (FRA) TDE à 13’39” (b : 6”)
67 LADAGNOUS Matthieu (FRA) GFC à 14’55”
68 VAN BAARLE Dylan (NED) INS à 16’45”
69 * BOU COMPANY Joan (ESP) FOR ”
70 AMADOR Andrey (CRC) INS ”
71 ČERNÝ Josef (CZE) CCC à 17’14”
72 VAN DER LIJKE Nick (NED) RIW à 18’50”
73 * COSNEFROY Benoit (FRA) ALM à 19’24” (b : 2”)
74 * BARTHE Cyril (FRA) BVC à 21’27”
75 DOMBROWSKI Frederik (GER) BAI ”
76 DUCHESNE Antoine (CAN) GFC ”
77 * GONZALEZ LOPEZ David (ESP) CJR ”
78 * LOPEZ CARAVACA Jordi (ESP) EKP ”
79 SOUPE Geoffrey (FRA) TDE ”
80 * GUERNALEC Thibault (FRA) ARK ”
81 VAN ENGELEN Adne (NED) BAI ”
82 * RIOU Alan (FRA) ARK ”
83 BATTAGLIN Enrico (ITA) TBM ”
84 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
85 BAGÜES KALPARSORO Aritz (ESP) CJR ”
86 MALUCELLI Matteo (ITA) CJR ”
87 * RUIZ SEDANO Ibon (ESP) EKP ”
88 CLARKE William (AUS) TFS ”
89 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW ”
90 PASQUALON Andrea (ITA) CWG ”
91 VENTURINI Clement (FRA) ALM ”
92 ORSINI Umberto (ITA) BCF ”
93 COLBRELLI Sonny (ITA) TBM à 22’26”
94 ANGULO SAMPEDRO Antonio (ESP) FOR ”
95 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
96 DEBUSSCHERE Jens (BEL) BVC à 24’18”
97 BACKAERT Frederik (BEL) BVC ”
98 DE GENDT Aime (BEL) CWG ”
99 ANTOMARCHI Julien (FRA) NRL à 27’45”
100 LEROUX Samuel (FRA) NRL à 30’22”
101 HOLLER Nikodemus (GER) BAI à 31’56”
102 * PALUTA Michal (POL) CCC ”
103 * DELACROIX Théo (FRA) CWG à 34’23”
104 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) NRL ”
105 WISNIOWSKI Lukasz (POL) CCC ”
106 MORICE Julien (FRA) BVC ”
107 MATHIS Marco (GER) COF ”
108 HAVIK Piotr (NED) RIW ”
109 * AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai (ESP) FOR ”
110 VERMEULEN Emiel (BEL) NRL ”
111 * BOUZAS REY Martin (ESP) EKP ”
112 * ARAIZ MICHEL Sergio Nestor (ESP) EKP ”
113 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) NDP ”
114 TURGIS Anthony (FRA) TDE ”
115 VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL) CCC ”
116 * WELTEN Bram (NED) ARK ”
117 BONIFAZIO Niccolò (ITA) TDE ”
118 * LOUVET Louis (FRA) AUB ”
119 * LISSON Christoffer (DEN) RIW ”
120 * ZHYHUNOU Dzmitry (BLR) FOR ”
121 CONSONNI Simone (ITA) COF ”
122 VANBILSEN Kenneth (BEL) COF ”
123 CAM Maxime (FRA) BVC ”
124 REZA Kevin (FRA) BVC ”
125 TRARIEUX Julien (FRA) NDP ”
126 LAPORTE Christophe (FRA) COF ”
127 SAEZ BENITO Hector (ESP) CJR ”
128 DE KLEIJN Arvid (NED) RIW ”
129 PETIT Adrien (FRA) TDE ”
130 * VAN NIEKERK Morné (RSA) AUB ”
131 SABATINI Fabio (ITA) COF ”
132 LEMOINE Cyril (FRA) COF ”
133 VIVIANI Elia (ITA) COF ”
134 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
135 HUREL Tony (FRA) AUB ”
136 * LONARDI Giovanni (ITA) BCF ”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 * BERNAL GOMEZ Egan Arley (COL) INS les 535,5 km en 13h33’57” (moy. 39,474 km/h)
2 * SIVAKOV Pavel (RUS) INS à 14”
3 * VLASOV Aleksandr (RUS) AST à 23”
4 PINOT Thibaut (FRA) GFC à 41”
5 MOLLEMA Bauke (NED) TFS à 01’15”
6 BARGUIL Warren (FRA) ARK à 01’19”
7 PORTE Richie (AUS) TFS à 01’21”
8 BARDET Romain (FRA) ALM à 01’28”
9 VALLS FERRI Rafael (ESP) TBM à 01’49”
10 REICHENBACH Sébastien (SUI) GFC  ”
11 * ROCHAS Rémy (FRA) NDP à 02’05”
12 * INKELAAR Kevin (NED) TBM à 02’09”
13 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM à 02’15”
14 * MADOUAS Valentin (FRA) GFC  ”
15 ELISSONDE Kenny (FRA) TFS à 02’26”
16 * GARCIA SOSA Jhojan Orlando (COL) CJR à 02’33”
17 GALLOPIN Tony (FRA) ALM  ”
18 PERNSTEINER Hermann (AUT) TBM  ”
19 PETILLI Simone (ITA) CWG à 02’48”
20 KUDUS Merhawi (ERI) AST  ”
21 AMEZQUETA MORENO Julen (ESP) CJR à 02’52”
22 MASNADA Fausto (ITA) CCC à 02’55”
23 * CARBONI Giovanni (ITA) BCF à 03’16”
24 CHEREL Mikael (FRA) ALM à 03’20”
25 GUILLONNET Adrien (FRA) AUB  ”
26 * EG Niklas (DEN) TFS à 03’38”
27 * CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CJR à 04’06”
28 LOPEZ MORENO Miguel Angel (COL) AST à 04’09”
29 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) FOR à 04’14”
30 SANCHEZ Luis León (ESP) AST à 04’53”
31 EIKING Odd Christian (NOR) CWG à 05’15”
32 FROOME Chris (GBR) INS à 05’21”
33 * MARQUEZ ROMAN Marti (ESP) EKP à 05’27”
34 * RIES Michel (LUX) TFS  ”
35 * PARRA CUERDA Jose Felix (ESP) EKP à 05’43”
36 FERASSE Thibault (FRA) NRL à 06’24”
37 * MORENO SANCHEZ Ivan (ESP) EKP à 06’39”
38 * BERGSTRÖM FRISK Erik (SWE) BAI  ”
39 SENNI Manuel (ITA) BCF à 06’43”
40 BOUET Maxime (FRA) ARK à 07’10”
41 LEDANOIS Kevin (FRA) ARK  ”
42 COMBAUD Romain (FRA) NDP  ”
43 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (COL) AST  ”
44 ARMIRAIL Bruno (FRA) GFC à 07’17”
45 LATOUR Pierre (FRA) ALM à 07’52”
46 DE WITTE Mathias (BEL) NRL à 08’02”
47 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) FOR à 09’02”
48 * DAVIES Scott (GBR) TBM à 09’22”
49 * MONACO Alessandro (ITA) BCF à 10’03”
50 * GEOGHEGAN HART Tao (GBR) INS à 10’04”
51 * SWIFT Connor (GBR) ARK à 10’51”
52 * ZIMMERMANN Georg (GER) CCC à 12’39”
53 BERNARD Julien (FRA) TFS à 12’41”
54 GONÇALVES José (POR) NDP à 12’42”
55 ROSSKOPF Joseph (USA) CCC  ”
56 * TEJADA CANACUE Harold Alfonso (COL) AST  ”
57 * BELLICAUD Jeremy (FRA) CWG  ”
58 FRAILE MATARRANZ Omar (ESP) AST  ”
59 COQUARD Bryan (FRA) BVC à 12’58”
60 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan (ESP) INS à 13’25”
61 CALMEJANE Lilian (FRA) TDE à 13’38”
62 LADAGNOUS Matthieu (FRA) GFC à 15’48”
63 * BOU COMPANY Joan (ESP) FOR à 16’55”
64 ČERNÝ Josef (CZE) CCC à 17’24”
65 * ZANA Filippo (ITA) BCF à 17’34”
66 AMADOR Andrey (CRC) INS à 17’38”
67 VAN BAARLE Dylan (NED) INS  ”
68 VAN DER LIJKE Nick (NED) RIW à 19’00”
69 * COSNEFROY Benoit (FRA) ALM à 19’32”
70 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW à 21’33”
71 PASQUALON Andrea (ITA) CWG à 21’37”
72 VENTURINI Clement (FRA) ALM  ”
73 * LOPEZ CARAVACA Jordi (ESP) EKP  ”
74 * BARTHE Cyril (FRA) BVC  ”
75 MALUCELLI Matteo (ITA) CJR  ”
76 * GONZALEZ LOPEZ David (ESP) CJR  ”
77 * RUIZ SEDANO Ibon (ESP) EKP  ”
78 DOMBROWSKI Frederik (GER) BAI  ”
79 VAN ENGELEN Adne (NED) BAI  ”
80 BATTAGLIN Enrico (ITA) TBM  ”
81 BAGÜES KALPARSORO Aritz (ESP) CJR  ”
82 ORSINI Umberto (ITA) BCF  ”
83 COLBRELLI Sonny (ITA) TBM à 22’22”
84 MAURELET Flavien (FRA) AUB à 22’36”
85 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GFC à 23’24”
86 DEBUSSCHERE Jens (BEL) BVC à 25’11”
87 * EVANS Alexander (AUS) CWG à 25’12”
88 * CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai (ESP) FOR à 26’56”
89 BACKAERT Frederik (BEL) BVC à 27’17”
90 ANTOMARCHI Julien (FRA) NRL à 27’55”
91 DE GENDT Aime (BEL) CWG à 31’25”
92 PAILLOT Yoann (FRA) AUB à 31’49”
93 * PALUTA Michal (POL) CCC à 32’02”
94 * RIOU Alan (FRA) ARK à 32’09”
95 SOUPE Geoffrey (FRA) TDE à 32’32”
96 DUCHESNE Antoine (CAN) GFC  ”
97 ANGULO SAMPEDRO Antonio (ESP) FOR à 32’45”
98 VIVIANI Elia (ITA) COF à 34’27”
99 BONIFAZIO Niccolò (ITA) TDE à 34’29”
100 * AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai (ESP) FOR à 34’32”
101 MALDONADO Anthony (FRA) AUB à 34’33”
102 TRARIEUX Julien (FRA) NDP  ”
103 HAVIK Piotr (NED) RIW  ”
104 * WELTEN Bram (NED) ARK  ”
105 TURGIS Anthony (FRA) TDE à 34’49”
106 SABATINI Fabio (ITA) COF à 38’35”
107 * LISSON Christoffer (DEN) RIW  ”
108 CLARKE William (AUS) TFS à 38’51”
109 LAPORTE Christophe (FRA) COF à 38’59”
110 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) NRL à 39’44”
111 * BOUZAS REY Martin (ESP) EKP  ”
112 CONSONNI Simone (ITA) COF à 41’48”
113 CABOT Jeremy (FRA) TDE à 43’57”
114 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) NDP à 44’45”
115 HUREL Tony (FRA) AUB  ”
116 * LOUVET Louis (FRA) AUB  ”
117 SAEZ BENITO Hector (ESP) CJR  ”
118 VANBILSEN Kenneth (BEL) COF à 45’55”
119 HOLLER Nikodemus (GER) BAI à 47’29”
120 DE KLEIJN Arvid (NED) RIW à 47’56”
121 WISNIOWSKI Lukasz (POL) CCC  ”
122 * GUERNALEC Thibault (FRA) ARK à 48’31”
123 * DELACROIX Théo (FRA) CWG à 48’32”
124 * ARAIZ MICHEL Sergio Nestor (ESP) EKP à 48’47”
125 * ZHYHUNOU Dzmitry (BLR) FOR à 51’27”
126 * LONARDI Giovanni (ITA) BCF à 51’47”
127 REZA Kevin (FRA) BVC à 53’50”
128 LEROUX Samuel (FRA) NRL à 54’44”
129 MATHIS Marco (GER) COF à 54’45”
130 MORICE Julien (FRA) BVC  ”
131 LEMOINE Cyril (FRA) COF à 58’45”
132 CAM Maxime (FRA) BVC à 1h01’27”
133 PETIT Adrien (FRA) TDE à 1h01’40”
134 VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL) CCC à 1h04’28”
135 * VAN NIEKERK Morné (RSA) AUB à 1h04’38”
136 VERMEULEN Emiel (BEL) NRL à 1h04’39”