fot. Tour de l'Avenir

Kolarski kalendarz stał się uboższy o kolejne wydarzenie. Tour de l’Avenir 2020 nie odbędzie się.

Pierwotnie wyścig miał odbyć się między 14, a 19 lipca. W przeciwieństwie do ostatniej edycji, tym razem miała wziąć w nim udział reprezentacja Polski. Niestety organizatorzy “Wyścigu Przyszłości” postanowili zmienić plany.

Decyzja została podjęta, ponieważ chcemy być odpowiedzialni. Całkowite zapewnienie bezpieczeństwa i dopilnowanie, by każdy z zawodników przestrzegał restrykcji jest bardzo trudne. Zwłaszcza że przyjadą do nas 23 zespoły, a większość z nich to reprezentacje narodowe z całego świata – Afryki, Ameryki, Azji i Europy. Kadry pochodzą z regionów, w których świadomość w kwestiach pandemicznych bardzo mocno się różni. Dla nas zdrowie zawodników jest absolutnym priorytetem, dlatego, po konsultacjach z naszymi partnerami postanowiliśmy odwołać wyścig

– czytamy w oficjalnym komunikacie.

Francuska impreza niemal od zawsze jest uważana za fabrykę gwiazd. Wygrywali ją m.in Felice Gimondi, Joop Zoetemelk, Greg LeMond, a w ostatnich latach dołączyli do nich David Gaudu, Egan Bernal, Tadej Pogacar i Tobias Foss. Szkoda, że w tym roku lista ta nie powiększy się o kolejne nazwisko.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments