Po ogromnej awarii aplikacji Garmin Connect, która nastąpiła w nocy z ostatniej środy na czwartek sytuacja powoli wraca do normy. Te ogromne problemy były spowodowane prawdopodobnie atakiem hakerskim, który miał na celu wymusić tzw. „cyber-okup”. 

Już teraz wszyscy użytkownicy Garmina mogą korzystać w pełnej formie, między innymi z takich usług, jak:

– rejestracja urządzeń

– ekran główny

– raporty

– segmenty

– Garmin LiveTrack

– wykrywanie wypadków

– wyświetlanie i wysyłanie aktywności

Niestety wiele innych aktywności z których znaczna część kolarzy amatorów z pewnością korzysta na co dzień nie działa, jeszcze w tej formie do, której jesteśmy przyzwyczajeni. Jest to między innymi platforma Garmin Connect. Niestety, również kompatybilność ze Stravą, także ma ograniczoną funkcjonalność.

Według informacji BleepingComputer hakerzy z gangu znanego jako Evil Corp zażądali od kierownictwa Garmina aż 10 milionów dolarów. Nie wiemy, czy amerykański gigant elektroniczny opłacił tych hakerów. Już w najbliższą środę kierownictwo przedsiębiorstwa ma przedstawić sprawozdanie finansowe. Miejmy nadzieję, że do tego czasu wszystkie problemy techniczne ustąpią.

Pełną listę dostępnych obecnie usług, które działają w całości, bądź też częściowo można znaleźć pod tym linkiem na oficjalnej stronie internetowej Garmina.

Poprzedni artykułSezon 2020.5 – czego możemy się spodziewać?
Następny artykułMemoriał Królaka w nowej formule już 9 sierpnia w sercu Warszawy!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments