Stiehl Photography/ BORA hansgrohe

Kolarze drużyny BORA-hansgrohe potwierdzili podczas etapu jazdy indywidualnej na czas, że są najmocniejsi w wyścigu Sibiu Cycling Tour. Gregor Mühlberger uzyskał najlepszy czas i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Ponownie bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Brożyna (Voster ATS Team). 

W niedzielę przed południem rozegrano etap 3a wyścigu Sibiu Cycling Tour. Była to 12-kilometrowa jazda indywidualna na czas, która rozgrywana była na podjeździe Arena Platoș, Păltiniș o średnim nachyleniu 5,3%.

Jeden z najlepszych czasów w pierwszej części rywalizacji (28:16) uzyskał Adam Stachowiak z drużyny Voster ATS Team. Kolarzem, który poprawił czas Stachowiaka był reprezentant Rumunii Sergei Tsvetkov (28:01).

Czas Rumuna pokonał bardzo dobrze prezentujący się od początku wyścigu Sibiu Cycling Tour Piotr Brożyna, który pokonał trasę w czasie poniżej 28 minut (dokładnie 27:58). Świetnie pojechał również kolarz NIPPO Delko Marseille Rémy Rochas (27:41), ale tym, który frunął po trasie był Mühlberger. Austriak złamał granicę 27 minut, a jego zwycięski czas wynosi 26:11.

Warto również odnotować, że solidny wynik Stachowiaka dał mu dziewiąte miejsce na etapie, zatem dwóch polskich kolarzy uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Ponadto Brożyna dzięki temu wynikowi w “czasówce” awansował w “generalce” o jedną pozycję – z szóstej na piątą.

Według informacji podawanych przez oficjalne konto na Twitterze kłopoty na trasie miał Szymon Tracz (CCC Development), który przesadził z wysiłkiem włożonym w jazdę i musiał otrzymać pomoc medyczną. Po wszystkim wrócił na rower, ukończył etap z czasem 29:48 i za metą raz jeszcze zajęli się nim medycy.

Wieczorem zostanie rozegrany etap 3b ze startu wspólnego wokół miasta Sibiu, który zakończy zmagania w tegorocznej edycji wyścigu. Kolarze będą mieli do pokonania 109 km.

Wyniki etapu 3a:

1 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe 14 20 28.644 26:11
2 BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 5 12 27.557 1:02
3 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe 3 7 27.523 1:04
4 ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 5 27.092 1:30
5 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 4 26.818 1:47
6 ȚVETCOV Serghei Romania 3 26.770 1:50
7 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 2 26.596 2:01
8 DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO One Provence 1 26.533 2:05
9 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 26.533 ,,
10 KUKRLE Michael Elkov – Kasper 26.300 2:20
11 TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir 26.270 2:22
12 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 26.178 2:28
13 DIMA Emil Giotti Victoria 26.148 2:30
14 ADAMIETZ Johannes Team SKS Sauerland NRW 26.072 2:35
15 CAPRON Remi Akros – Excelsior – Thömus 26.072 ,,
16 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid 25.982 2:41
17 NESSLER Martin Cycling Team Friuli ASD 25.967 2:42
18 STOSZ Patryk Voster ATS Team 25.937 2:44
19 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 25.907 2:46
20 KELEMEN Petr CCC Development Team 25.729 2:58
21 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 25.729 ,,
22 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R 25.685 3:01
23 ZURLO Federico Giotti Victoria 25.641 3:04
24 TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 25.597 3:07
25 PEKALA Piotr CCC Development Team 25.597 ,,
26 REBELLIN Davide Meridiana Kamen Team 25.554 3:10
27 PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski 25.525 3:12
28 WALKOWIAK Kacper CCC Development Team 25.452 3:17
29 WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 25.452 ,,
30 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD 25.438 3:18
31 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper 25.409 3:20
32 BÁRTA Jan Elkov – Kasper 25.409 ,,
33 BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD 25.366 3:23
34 KRAWCZYK Szymon CCC Development Team 25.366 ,,
35 FROIDEVAUX Robin Akros – Excelsior – Thömus 25.338 3:25
36 MARTINELLI Ivan D’Amico – UM Tools 25.309 3:27
37 PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD 25.267 3:30
38 DEVAUX Thomas Akros – Excelsior – Thömus 25.267 ,,
39 MARCHESINI Riccardo Amore & Vita – Prodir 25.253 3:31
40 WEULINK Meindert À BLOC CT 25.253 ,,
41 VAN DER VEEKENS Mel À BLOC CT 25.238 3:32
42 ZULLO Antonio Amore & Vita – Prodir 25.168 3:37
43 TRACZ Szymon CCC Development Team 25.168 ,,
44 CRISTA Daniel Romania 25.154 3:38
45 GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence 25.126 3:40
46 HNÍK Karel Elkov – Kasper 25.084 3:43
47 BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R 25.070 3:44
48 JANSSEN Adriaan À BLOC CT 25.014 3:48
49 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM 25.000 3:49
50 APPEL Stijn À BLOC CT 25.000 ,,
51 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 24.972 3:51
52 TORTOMASI Leonardo Vini Zabù – KTM 24.972 ,,
53 DEBONS Antoine Akros – Excelsior – Thömus 24.945 3:53
54 BUSATO Matteo Vini Zabù – KTM 24.931 3:54
55 TRARIEUX Julien NIPPO DELKO One Provence 24.917 3:55
56 NAKANE Hideto NIPPO DELKO One Provence 24.903 3:56
57 FILUTÁS Viktor Giotti Victoria 24.876 3:58
58 KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW 24.752 4:07
59 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 24.739 4:08
60 BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega 24.739 ,,
61 PUCCIONI Dario Work Service Dynatek Vega 24.725 4:09
62 MEUCCI Andrea Amore & Vita – Prodir 24.671 4:13
63 PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski 24.671 ,,
64 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski 24.563 4:21
65 BONGIORNO Francesco Manuel Vini Zabù – KTM 24.550 4:22
66 COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega 24.550 ,,
67 RAGGIO Luca D’Amico – UM Tools 24.550 ,,
68 GORAK Dominik CCC Development Team 24.483 4:27
69 BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team 24.470 4:28
70 PETELIN Charly Amore & Vita – Prodir 24.443 4:30
71 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 24.390 4:34
72 DE JONG Jeen À BLOC CT 24.377 4:35
73 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 24.298 4:41
74 THIÉBAUD Valère Akros – Excelsior – Thömus 24.272 4:43
75 FILOSI Iuri Bardiani-CSF-Faizanè 24.246 4:45
76 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 24.246 ,,
77 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation 24.220 4:47
78 SANÒ Simone Team Novak 24.207 4:48
79 ROTONDI Matteo Work Service Dynatek Vega 24.155 4:52
80 GHIGINO Valter D’Amico – UM Tools 24.077 4:58
81 SANTORO Antonio Work Service Dynatek Vega 24.064 4:59
82 SYKALA Wojciech Voster ATS Team 24.013 5:03
83 WOLF Justin Bike Aid 24.013 ,,
84 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper 23.974 5:06
85 NESI Nicolas D’Amico – UM Tools 23.911 5:11
86 VAIDIAN Iustin-Ioan Romania 23.885 5:13
87 ONESTI Emanuele Giotti Victoria 23.810 5:19
88 HOLLER Nikodemus Bike Aid 23.747 5:24
89 DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè 23.634 5:33
90 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 23.634 ,,
91 NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence 23.610 5:35
92 TUREK Daniel Israel Start-Up Nation 23.610 ,,
93 LOJEN Matija Meridiana Kamen Team 23.597 5:36
94 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM 23.462 5:47
95 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 23.462 ,,
96 APPOLLONIO Davide Amore & Vita – Prodir 23.425 5:50
97 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 23.364 5:55
98 GIESSELMANN Michel Team SKS Sauerland NRW 23.340 5:57
99 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW 23.280 6:02
100 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW 23.268 6:03
101 SZENTPETERI Andras Team Novak 23.184 6:10
102 KULBE Lars Team SKS Sauerland NRW 23.077 6:19
103 ZOBRIST Manuel Akros – Excelsior – Thömus 23.065 6:20
104 MARCU Adi Narcis Romania 23.006 6:25
OTL BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 0.022
OTL BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation 0.021
OTL SLIK Ivar À BLOC CT 0.023
OTL DEMENTYEV Yegor Team Novak 0.022
OTL PLESEA Valentin Romania 0.023
OTL JITARU Ciprian Giotti Victoria 0.021
OTL PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 0.023
OTL SCHNAPKA Matthias Bike Aid 0.022
OTL CARSTENSEN Lucas Bike Aid 0.023
OTL KUKLEWICZ Karol Wibatech Merx 7R 0.021
OTL KALABA Dušan Meridiana Kamen Team 0.020
OTL RÓZSA Balázs Team Novak 0.022
OTL FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ASD 0.023
OTL BIDILICI Andrei Cosmin Romania 0.022
OTL SISR František Elkov – Kasper 0.022
OTL MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team 0.020
OTL GUARDINI Andrea Giotti Victoria 0.023
OTL PELUCCHI Matteo Bardiani-CSF-Faizanè 0.022

Klasyfikacja generalna po etapie 3a: 

1 2 ▲1 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe 3 9:21:06
2 1 ▼1 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe 1:01
3 3 BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 1:52
4 4 ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 2:47
5 6 ▲1 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 5:22
6 5 ▼1 WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 5:54
7 14 ▲7 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 7:41
8 7 ▼1 REBELLIN Davide Meridiana Kamen Team 7:47
9 13 ▲4 TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir 7:59
10 12 ▲2 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 8:04
11 11 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid 8:13
12 9 ▼3 KELEMEN Petr CCC Development Team 8:16
13 8 ▼5 HNÍK Karel Elkov – Kasper 8:25
14 10 ▼4 FROIDEVAUX Robin Akros – Excelsior – Thömus 8:50
15 16 ▲1 PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski 9:39
16 17 ▲1 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper 9:49
17 15 ▼2 COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega 10:24
18 19 ▲1 BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD 10:56
19 21 ▲2 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 11:00
20 22 ▲2 PEKALA Piotr CCC Development Team 11:21
21 25 ▲4 ADAMIETZ Johannes Team SKS Sauerland NRW 11:50
22 20 ▼2 DEBONS Antoine Akros – Excelsior – Thömus ,,
23 18 ▼5 BONGIORNO Francesco Manuel Vini Zabù – KTM 11:51
24 23 ▼1 BÁRTA Jan Elkov – Kasper 11:54
25 24 ▼1 TORTOMASI Leonardo Vini Zabù – KTM 12:37
26 29 ▲3 ZURLO Federico Giotti Victoria 12:56
27 31 ▲4 DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO One Provence 12:58
28 37 ▲9 ȚVETCOV Serghei Romania 13:21
29 26 ▼3 BUSATO Matteo Vini Zabù – KTM 13:25
30 28 ▼2 RAGGIO Luca D’Amico – UM Tools 14:05
31 32 ▲1 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R 14:09
32 30 ▼2 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski 14:29
33 27 ▼6 HOLLER Nikodemus Bike Aid 15:04
34 35 ▲1 TRACZ Szymon CCC Development Team 15:05
35 39 ▲4 KUKRLE Michael Elkov – Kasper 15:11
36 36 BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R 15:12
37 34 ▼3 PUCCIONI Dario Work Service Dynatek Vega 15:21
38 33 ▼5 PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski ,,
39 38 ▼1 DE JONG Jeen À BLOC CT 16:30
40 40 ZULLO Antonio Amore & Vita – Prodir 16:40
41 42 ▲1 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD 18:55
42 41 ▼1 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation 20:09
43 47 ▲4 WALKOWIAK Kacper CCC Development Team 20:18
44 46 ▲2 MARTINELLI Ivan D’Amico – UM Tools 20:21
45 48 ▲3 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 20:33
46 44 ▼2 GORAK Dominik CCC Development Team 20:47
47 50 ▲3 NESSLER Martin Cycling Team Friuli ASD 20:53
48 43 ▼5 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper 21:17
49 51 ▲2 TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 21:23
50 55 ▲5 STOSZ Patryk Voster ATS Team 21:35
51 49 ▼2 FILUTÁS Viktor Giotti Victoria 21:38
52 58 ▲6 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 21:45
53 53 PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD 22:03
54 56 ▲2 GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence 22:37
55 45 ▼10 GIESSELMANN Michel Team SKS Sauerland NRW 22:42
56 59 ▲3 APPEL Stijn À BLOC CT 23:34
57 57 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 23:47
58 52 ▼6 TUREK Daniel Israel Start-Up Nation 23:59
59 62 ▲3 WEULINK Meindert À BLOC CT 24:48
60 60 NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence 25:40
61 61 SANTORO Antonio Work Service Dynatek Vega 25:45
62 63 ▲1 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 26:16
63 66 ▲3 KRAWCZYK Szymon CCC Development Team 26:29
64 67 ▲3 JANSSEN Adriaan À BLOC CT 27:01
65 64 ▼1 ONESTI Emanuele Giotti Victoria 27:08
66 65 ▼1 FILOSI Iuri Bardiani-CSF-Faizanè 27:20
67 68 ▲1 NAKANE Hideto NIPPO DELKO One Provence 28:15
68 74 ▲6 MARCHESINI Riccardo Amore & Vita – Prodir 28:53
69 69 ROTONDI Matteo Work Service Dynatek Vega 29:27
70 73 ▲3 MEUCCI Andrea Amore & Vita – Prodir 29:32
71 77 ▲6 DIMA Emil Giotti Victoria 29:57
72 75 ▲3 THIÉBAUD Valère Akros – Excelsior – Thömus 30:12
73 71 ▼2 SYKALA Wojciech Voster ATS Team 30:13
74 72 ▼2 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 30:52
75 78 ▲3 VAN DER VEEKENS Mel À BLOC CT 31:17
76 81 ▲5 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM 32:44
77 84 ▲7 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 33:16
78 87 ▲9 DEVAUX Thomas Akros – Excelsior – Thömus 33:19
79 86 ▲7 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 33:52
80 89 ▲9 KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW 34:08
81 80 ▼1 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM 34:32
82 88 ▲6 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 34:35
83 97 ▲14 TRARIEUX Julien NIPPO DELKO One Provence 34:48
84 96 ▲12 BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega 34:50
85 90 ▲5 GHIGINO Valter D’Amico – UM Tools 35:07
86 92 ▲6 NESI Nicolas D’Amico – UM Tools 35:29
87 82 ▼5 KULBE Lars Team SKS Sauerland NRW 35:32
88 91 ▲3 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 35:56
89 85 ▼4 ZOBRIST Manuel Akros – Excelsior – Thömus 36:03
90 94 ▲4 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW 36:26
91 95 ▲4 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW 36:30
92 99 ▲7 SANÒ Simone Team Novak 36:36
93 104 ▲11 CRISTA Daniel Romania 37:59
94 101 ▲7 PETELIN Charly Amore & Vita – Prodir 38:18
95 105 ▲10 BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team 38:56
96 100 ▲4 APPOLLONIO Davide Amore & Vita – Prodir 39:10
97 111 ▲14 CAPRON Remi Akros – Excelsior – Thömus 42:38
98 109 ▲11 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 45:29
99 110 ▲11 DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè 45:35
100 112 ▲12 VAIDIAN Iustin-Ioan Romania 45:42
101 108 ▲7 MARCU Adi Narcis Romania 45:54
102 113 ▲11 LOJEN Matija Meridiana Kamen Team 46:18
103 115 ▲12 WOLF Justin Bike Aid 52:19
104 116 ▲12 SZENTPETERI Andras Team Novak 53:31