21- letni zawodnik po raz drugi z rzędu nie miał sobie równych w mistrzostwach Norwegii w jeździe indywidualnej na czas.

Już jako junior Leknessund pokazywał, że jest dobrze zapowiadającym się kolarzem. Dobrze jeździł na czas i rozwijał się jako góral. W ubiegłym sezonie wygrał Wyścig Pokoju dla orlików, a podczas prestiżowego Ronde de l’Isard lepszy od Norwega okazał się tylko Andrea Bagioli.

Jego występy nie przeszły bez echa i od sezonu 2021 będzie on zawodnikiem Team Sunweb. W sobotę odbyły się mistrzostwa Norwegii w jeździe indywidualnej na czas. Kolarze rywalizowali na trasie o długości 35 kilometrów.

Podobnie jak w roku ubiegłym złoto wywalczył właśnie Andrea Leknessund. Srebrny medal dla Tobiasa Fossa, który od tego sezonu jest zawodnikiem Jumbo-Visma. Podium uzupełnił Søren Wærenskjold.

Wśród kobiet mistrzynią została Katrine Aalerud (Movistar Team). Pozostałe medale zdobyły Vita Heine (Hitec Products) i młodziutka Elise Marie Olsen (Drops).