fot. Jumbo-Visma

Wout Van Aert będzie liderem drużyny Jumbo-Visma w inaugurującym sezon World Tour po przerwie związanej z pandemią wyścigu Strade Bianche. Ogłoszono również składy na Vuelta a Burgos oraz Heiste Pijl.

W ubiegłym roku Van Aert zajął trzecie miejsce w wyścigu Strade Bianche. Toskańskie białe drogi odpowiadają byłemu mistrzowi świata w kolarstwie przełajowym, a w związku z długą przerwą od ścigania, chce on tym bardziej rozpocząć na nowo sezon z przytupem.

– Od początku czerwca wykonuję treningi z myślą o restarcie sezonu. Podczas zgrupowania w Tignes, dopięliśmy ostatnie szczegóły. Moim celem jest zacząć się ścigać jak najlepiej w trybie natychmiastowym i postarać się jak najdłużej utrzymać wysoką formę. Strade Bianche to dobry wyścig na początek sezonu

– powiedział Wout Van Aert.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym wyścigu Tour de France Belg doznał bardzo poważnej kontuzji nogi (na etapie jazdy indywidualnej na czas wbił się w barierkę ochronną). Do końca sezonu 2019 nie startował. Wrócił dopiero w lutowym Omloop Het Nieuwsblad, gdzie finiszował jedenasty.

– W przeszłości dobrze prezentowałem się w wyścigach po wykonanym bloku treningowym i mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Po dwóch miejscach na podium [w Strade Bianche] po raz kolejny celuję w zwycięstwo

– dodał Van Aert.

Pełny skład drużyny Jumbo-Visma na Strade Bianche: Mike Teunissen, Amund Jansen, Paul Martens, Maarten Wynants, Antwan Tolhoek oraz Bert-Jan Lindeman.

Holendrzy wystawili także skład na wyścig Heiste Pijl, który de facto jest kermesem. Będzie on rozgrywany tego samego dnia, co Strade Bianche. Jego trasa to dziesięć okrążeń po 16 kilometrów. Tam swoją nogę sprawdzi Dylan Groenewegen, któremu będą towarzyszyć między innymi kolarze z młodzieżowego zaplecza Jumbo- Visma.

Pełny skład drużyny Jumbo-Visma na Heiste Pijl: Jos van Emden, Taco van der Hoorn, Koen Bouwman, Dylan Groenewegen, Rick Pluimers, Lars Boven, Olav Kooij, Owen Geleijn, Archie Ryan, Mick van Dijke, Tim van Dijke, Hidde van Veenendaal.

Z kolei w rozpoczynającym się w najbliższy wtorek wyścigu Vuelta a Burgos bezpośrednie przygotowania do Tour de France rozpoczną Sepp Kuss oraz George Bennett.

– Po tym dziwnym czasie obozach treningowych, jakie odbyliśmy nie możemy doczekać się początku sezonu. Ten hiszpański wyścig etapowy jest dobrą mieszanką ciężkich finiszy i etapów górskich. Z Seppem i Georgem, którzy są dobrymi góralami, będziemy walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej

– powiedział Arthur Van Dongen, dyrektor sportowy w drużynie Jumbo-Visma.

Pełny skład drużyny Jumbo-Visma na Vuelta a Burgos, w którym także znaleźli się kolarze z drużyny U-23: George Bennett, Sepp Kuss, Finn Fisher-Black, Pascal Eenkhoorn, Timo Roosen, Lennard Hofstede, Gijs Leemreize.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments