fot. ASO / Alex Broadway

Jak informuje Le Telegramme, ASO zwróciło się do władz regionu Bretania w sprawie organizacji Grand Depart 2021. Przyszłoroczne Tour de France ma wystartować w Kopenhadze.

Do startu tegorocznego Tour de France został miesiąc, ale teraz więcej mówi się o przyszłorocznej edycji. Tour de France 2021 ma się na ten moment odbyć w terminie od 2 do 25 lipca. Dużym problemem jest nałożenie się terminu z datą wyścigu olimpijskiego w Tokio, który zaplanowany jest na 24 lipca.

Rozmowy ASO z władzami Kopenhagi, gdzie planowany jest Grand Depart, nie przynoszą skutków, o czym pisaliśmy już w czerwcu. 28 czerwca w stolicy Danii odbędzie się mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Tym samym władze Kopenhagi nie zgadzają się na przyspieszenie rozpoczęcia Tour de France.

Możliwe, że z tego powodu start Wielkiej Pętli zostanie przeniesiony z Danii. Le Telegramme podaje, że ASO zwróciło się z pomocą do Bretanii, skąd 25 czerwca mógłby ruszyć francuski wielki tour. Wówczas Tour skończyłby się przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich. Bretania stara się o organizację Grand Depart w 2024 roku (70. rocznica urodzin Bernarda Hinaulta) albo 2025 roku (40 lat po ostatnim zwycięstwie Hinaulta).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments