fot, Sibiu Cycling Tour

Gregor Mühlberger (BORA-hansgrohe) odniósł zwycięstwo na trasie pierwszego etapu Sibiu Cycling Tour. Razem z nim na metę wpadł jego kolega z ekipy oraz mistrz Austrii Patrick Konrad. Oprócz tego Konrad został liderem klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Pierwszy odcinek rumuńskiej “etapówki” po wczorajszym prologu zaprowadził kolarzy na szczyt Balea Lac (23,2 km, śr. 6%), który znajduje się na wysokości 2029 m.n.p.m.  W sumie zawodnicy mieli dziś do pokonania 183 kilometry.

W odjeździe dnia znalazło się sześciu kolarzy. Wśród nich byli dwaj Polacy: Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) oraz Wojciech Sykała (Voster ATS Team). Ich współtowarzyszami ucieczki byli: Ivar Slik (À BLOC CT), Filippo Ferronato (Cycling Team Friuli ASD), Andrea Meucci (Amore & Vita – Prodir) oraz Valère Thiébaud (Akros – Excelsior – Thömus). Harcownicy przez pierwszą godzinę wyścigu pokonali 39,5 kilometra wypracowując sobie przewagę wynoszącą około 5 minut.

Peleton, jednak wraz z pokonywanym dystansem zmniejszał przewagę, jaką uciekinierzy sobie wypracowali. Dużą część pracy wykonywała ekipa BORA – hansgrohe i tym samym na 30 kilometrów do mety różnica pomiędzy grupami wynosiła około trzy i pół minuty. U progu podjazdu pod jezioro Balea, czyli na 25 kilometrów do mety przewaga harcowników wynosiła już jedynie 2:50 minuty.

Z uciekinierów najdłużej na czele pozostał popularny “Berni” oraz Szwajcar Thiébaud. Jednak grupa zasadnicza była dla nich bezlitosna i na 18 kilometrów do mety ucieczka była już historią. Chwile potem dotychczasowy lider Nikodemus Holler odpadł od peletonu, który został znacznie zredukowany do liczby około 20 kolarzy.

Następnie do ataku przeszli: Gregor Mühlberger (BORA-hansgrohe) oraz Rémy Rochas (NIPPO Delko One Provence). Chwile później dołączyli do nich Patrick Konrad (BORA-hansgrohe), Matteo Badilatti (Israel Start-Up Nation), Francesco Manuel Bongiorno (Vini Zabù – KTM) oraz zawodnik Voster ATS Team Piotr Brożyna.

Niestety Polak nieco później został za grupą liderów, a do niego na moment dołączył nawet sam niesamowity i niezmordowany Davide Rebellin (Meridiana Kamen Team). Chwile później Polak zostawił za sobą 48-letniego Włocha.

Z przodu natomiast zaatakował Rémy Rochas. Pomimo ataku Francuza Patrick Konrad bez problemu zredukował przewagę i następnie samotnie ruszył w stronę linii mety. Niespodziewanie, jednak Austriak nieco osłabł i dołączył do niego jego rodak i kolega z ekipy Mühlberger.

Kolarze BORY między sobą rozstrzygnęli zwycięstwo na dzisiejszym etapie. Pierwszy linię mety przeciął Gregor Mühlberger, drugi był Konrad.  Ostatnią lokatę na podium zajął Matteo Badilatti. Piotr Brożyna zakończył “królewski” etap na świetnym szóstym miejscu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe 14 20 4:52:11
2 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe 5 12 ,,
3 BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 3 7 0:16
4 ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 5 1:04
5 WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 4 1:41
6 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 3 3:20
7 REBELLIN Davide Meridiana Kamen Team 2 4:18
8 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid 1 4:22
9 COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega 4:26
10 HNÍK Karel Elkov – Kasper 4:30
11 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 5:12
12 KELEMEN Petr CCC Development Team ,,
13 FROIDEVAUX Robin Akros – Excelsior – Thömus 5:14
14 TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir ,,
15 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
16 DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO One Provence 5:34
17 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper 5:50
18 BONGIORNO Francesco Manuel Vini Zabù – KTM 6:03
19 PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski 6:21
20 DEBONS Antoine Akros – Excelsior – Thömus 6:24
21 BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD 6:29
22 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 7:01
23 BÁRTA Jan Elkov – Kasper 7:06
24 PEKALA Piotr CCC Development Team 7:26
25 RAGGIO Luca D’Amico – UM Tools 7:39
26 TORTOMASI Leonardo Vini Zabù – KTM 8:02
27 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski 8:22
28 ADAMIETZ Johannes Team SKS Sauerland NRW 8:34
29 BUSATO Matteo Vini Zabù – KTM 8:42
30 ZURLO Federico Giotti Victoria ,,
31 HOLLER Nikodemus Bike Aid 8:57
32 BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R 9:42
33 PUCCIONI Dario Work Service Dynatek Vega 9:45
34 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R ,,
35 PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski 10:06
36 DE JONG Jeen À BLOC CT 10:27
37 TRACZ Szymon CCC Development Team 10:40
38 ȚVETCOV Serghei Romania 11:18
39 ZULLO Antonio Amore & Vita – Prodir 11:22
40 KUKRLE Michael Elkov – Kasper 11:39
41 FILUTÁS Viktor Giotti Victoria 11:50
42 TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 12:28
43 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 13:17
44 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation 13:35
45 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 13:39
46 GORAK Dominik CCC Development Team 14:34
47 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD ,,
48 GIESSELMANN Michel Team SKS Sauerland NRW ,,
49 NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence 14:39
50 MARTINELLI Ivan D’Amico – UM Tools 15:13
51 WEULINK Meindert À BLOC CT 15:55
52 NESSLER Martin Cycling Team Friuli ASD ,,
53 TUREK Daniel Israel Start-Up Nation 16:16
54 WALKOWIAK Kacper CCC Development Team ,,
55 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper 16:18
56 DIMA Emil Giotti Victoria 16:50
57 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 17:02
58 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
59 PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD 17:14
60 APPEL Stijn À BLOC CT 18:26
61 NAKANE Hideto NIPPO DELKO One Provence 18:51
62 GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence ,,
63 STOSZ Patryk Voster ATS Team ,,
64 SANTORO Antonio Work Service Dynatek Vega ,,
65 MEUCCI Andrea Amore & Vita – Prodir 19:54
66 RINALDI Nicholas D’Amico – UM Tools 20:03
67 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 20:07
68 ONESTI Emanuele Giotti Victoria 20:22
69 FILOSI Iuri Bardiani-CSF-Faizanè 20:34
70 JANSSEN Adriaan À BLOC CT 22:58
71 GUARDINI Andrea Giotti Victoria 23:01
72 KRAWCZYK Szymon CCC Development Team ,,
73 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 23:11
74 MARCHESINI Riccardo Amore & Vita – Prodir 23:41
75 ROTONDI Matteo Work Service Dynatek Vega 23:43
76 SISR František Elkov – Kasper 23:52
77 SYKALA Wojciech Voster ATS Team 24:00
78 THIÉBAUD Valère Akros – Excelsior – Thömus ,,
79 DEVAUX Thomas Akros – Excelsior – Thömus ,,
80 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 25:08
81 SANÒ Simone Team Novak 26:16
82 VAN DER VEEKENS Mel À BLOC CT 26:42
83 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 28:44
84 BIDILICI Andrei Cosmin Romania ,,
85 LOJEN Matija Meridiana Kamen Team ,,
86 MARCU Adi Narcis Romania ,,
87 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
88 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
89 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW ,,
90 NESI Nicolas D’Amico – UM Tools ,,
91 KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW ,,
92 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
93 GHIGINO Valter D’Amico – UM Tools ,,
94 CRISTA Daniel Romania ,,
95 DEMENTYEV Yegor Team Novak ,,
96 KULBE Lars Team SKS Sauerland NRW ,,
97 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM ,,
98 RÓZSA Balázs Team Novak ,,
99 BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team ,,
100 KALABA Dušan Meridiana Kamen Team ,,
101 SZENTPETERI Andras Team Novak ,,
102 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
103 BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega ,,
104 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation ,,
105 TRARIEUX Julien NIPPO DELKO One Provence ,,
106 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM ,,
107 SLIK Ivar À BLOC CT ,,
108 ZOBRIST Manuel Akros – Excelsior – Thömus ,,
109 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
110 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 29:11
111 APPOLLONIO Davide Amore & Vita – Prodir 31:58
112 PETELIN Charly Amore & Vita – Prodir ,,
113 PLESEA Valentin Romania 32:38
114 JITARU Ciprian Giotti Victoria ,,
115 KUKLEWICZ Karol Wibatech Merx 7R 33:20
116 CAPRON Remi Akros – Excelsior – Thömus 34:05
117 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ASD 35:00
118 VAIDIAN Iustin-Ioan Romania 35:18
119 DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè 38:58
120 PELUCCHI Matteo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
121 SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R ,,
122 BRESCIANI Michael D’Amico – UM Tools 43:08
123 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 45:45
124 WOLF Justin Bike Aid ,,
125 SCHNAPKA Matthias Bike Aid 1:04:04
126 MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team 1:04:19
DNF NOVAK Carol Eduard Team Novak
DNS KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 10 ▲9 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe 3 4:55:54
2 25 ▲23 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe 0:03
3 77 ▲74 BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 0:53
4 32 ▲28 ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 1:20
5 108 ▲103 WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 2:40
6 35 ▲29 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 3:38
7 37 ▲30 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid 4:40
8 44 ▲36 REBELLIN Davide Meridiana Kamen Team ,,
9 29 ▲20 HNÍK Karel Elkov – Kasper 4:45
10 87 ▲77 COLOMBO Raul Work Service Dynatek Vega 5:10
11 18 ▲7 KELEMEN Petr CCC Development Team 5:21
12 27 ▲15 FROIDEVAUX Robin Akros – Excelsior – Thömus 5:28
13 52 ▲39 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 5:39
14 48 ▲34 TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir 5:40
15 55 ▲40 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 5:43
16 24 ▲8 DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO One Provence 5:46
17 17 PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski 6:30
18 84 ▲66 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper 6:32
19 65 ▲46 BONGIORNO Francesco Manuel Vini Zabù – KTM 6:37
20 22 ▲2 BAIS Davide Cycling Team Friuli ASD 6:41
21 79 ▲58 DEBONS Antoine Akros – Excelsior – Thömus 7:05
22 40 ▲18 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè 7:22
23 69 ▲46 BÁRTA Jan Elkov – Kasper 7:42
24 98 ▲74 PEKALA Piotr CCC Development Team 8:17
25 90 ▲65 RAGGIO Luca D’Amico – UM Tools 8:27
26 1 ▼25 HOLLER Nikodemus Bike Aid 8:48
27 89 ▲62 TORTOMASI Leonardo Vini Zabù – KTM 8:49
28 36 ▲8 ZURLO Federico Giotti Victoria 9:00
29 101 ▲72 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski 9:16
30 86 ▲56 ADAMIETZ Johannes Team SKS Sauerland NRW 9:18
31 73 ▲42 BUSATO Matteo Vini Zabù – KTM 9:19
32 57 ▲25 BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R 10:12
33 60 ▲27 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R 10:16
34 68 ▲34 PUCCIONI Dario Work Service Dynatek Vega 10:20
35 105 ▲70 PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski 11:01
36 72 ▲36 DE JONG Jeen À BLOC CT 11:03
37 97 ▲60 TRACZ Szymon CCC Development Team 11:31
38 31 ▼7 ȚVETCOV Serghei Romania 11:34
39 39 KUKRLE Michael Elkov – Kasper 11:59
40 94 ▲54 ZULLO Antonio Amore & Vita – Prodir 12:11
41 78 ▲37 TOTÒ Paolo Work Service Dynatek Vega 13:09
42 118 ▲76 FILUTÁS Viktor Giotti Victoria 13:14
43 82 ▲39 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 13:59
44 103 ▲59 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 14:33
45 38 ▼7 NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence 14:58
46 122 ▲76 SAGIV Guy Israel Start-Up Nation 15:25
47 102 ▲55 GORAK Dominik CCC Development Team 15:28
48 106 ▲58 GIESSELMANN Michel Team SKS Sauerland NRW 15:29
49 115 ▲66 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD 15:40
50 95 ▲45 MARTINELLI Ivan D’Amico – UM Tools 16:02
51 2 ▼49 WALKOWIAK Kacper CCC Development Team 16:09
52 4 ▼48 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper 16:14
53 41 ▼12 WEULINK Meindert À BLOC CT 16:16
54 100 ▲46 TUREK Daniel Israel Start-Up Nation 17:08
55 12 ▼43 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 17:09
56 119 ▲63 NESSLER Martin Cycling Team Friuli ASD 17:19
57 66 ▲9 DIMA Emil Giotti Victoria 17:24
58 71 ▲13 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 17:38
59 53 ▼6 PIETROBON Andrea Cycling Team Friuli ASD 17:41
60 49 ▼11 APPEL Stijn À BLOC CT 18:53
61 7 ▼54 STOSZ Patryk Voster ATS Team 18:54
62 19 ▼43 GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence 19:00
63 42 ▼21 NAKANE Hideto NIPPO DELKO One Provence 19:12
64 110 ▲46 SANTORO Antonio Work Service Dynatek Vega 19:54
65 33 ▼32 MEUCCI Andrea Amore & Vita – Prodir 20:12
66 85 ▲19 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 20:50
67 67 ONESTI Emanuele Giotti Victoria 20:57
68 50 ▼18 FILOSI Iuri Bardiani-CSF-Faizanè 21:01
69 111 ▲42 RINALDI Nicholas D’Amico – UM Tools 21:07
70 15 ▼55 KRAWCZYK Szymon CCC Development Team 23:09
71 34 ▼37 JANSSEN Adriaan À BLOC CT 23:16
72 5 ▼67 ROTONDI Matteo Work Service Dynatek Vega 23:43
73 91 ▲18 GUARDINI Andrea Giotti Victoria 23:49
74 3 ▼71 SYKALA Wojciech Voster ATS Team 23:54
75 43 ▼32 SISR František Elkov – Kasper 24:14
76 112 ▲36 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 24:15
77 96 ▲19 MARCHESINI Riccardo Amore & Vita – Prodir 24:30
78 74 ▼4 THIÉBAUD Valère Akros – Excelsior – Thömus 24:37
79 80 ▲1 DEVAUX Thomas Akros – Excelsior – Thömus 24:42
80 51 ▼29 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 25:28
81 46 ▼35 SANÒ Simone Team Novak 26:41
82 21 ▼61 VAN DER VEEKENS Mel À BLOC CT 26:53
83 6 ▼77 KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW 28:45
84 9 ▼75 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation 28:48
85 11 ▼74 ZOBRIST Manuel Akros – Excelsior – Thömus 28:51
86 16 ▼70 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù – KTM 28:52
87 20 ▼67 GHIGINO Valter D’Amico – UM Tools 28:53
88 26 ▼62 BEVILACQUA Simone Vini Zabù – KTM 28:58
89 45 ▼44 KALABA Dušan Meridiana Kamen Team 29:06
90 47 ▼43 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 29:09
91 54 ▼37 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW 29:12
92 59 ▼33 CRISTA Daniel Romania 29:14
93 61 ▼32 DEMENTYEV Yegor Team Novak 29:15
94 62 ▼32 KULBE Lars Team SKS Sauerland NRW 29:16
95 63 ▼32 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 29:17
96 13 ▼83 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 29:18
97 70 ▼27 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 29:20
98 75 ▼23 BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team 29:21
99 76 ▼23 MARCU Adi Narcis Romania 29:24
100 83 ▼17 NESI Nicolas D’Amico – UM Tools 29:26
101 81 ▼20 SZENTPETERI Andras Team Novak ,,
102 88 ▼14 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW 29:31
103 109 ▲6 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 29:47
104 113 ▲9 RÓZSA Balázs Team Novak 29:50
105 114 ▲9 BURCHIO Federico Work Service Dynatek Vega ,,
106 117 ▲11 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 30:03
107 121 ▲14 SLIK Ivar À BLOC CT 30:18
108 123 ▲15 LOJEN Matija Meridiana Kamen Team 30:37
109 124 ▲15 TRARIEUX Julien NIPPO DELKO One Provence 30:56
110 128 ▲18 BIDILICI Andrei Cosmin Romania 32:01
111 56 ▼55 APPOLLONIO Davide Amore & Vita – Prodir 32:28
112 64 ▼48 PETELIN Charly Amore & Vita – Prodir 32:32
113 58 ▼55 JITARU Ciprian Giotti Victoria 33:08
114 14 ▼100 KUKLEWICZ Karol Wibatech Merx 7R 33:27
115 99 ▼16 CAPRON Remi Akros – Excelsior – Thömus 34:56
116 125 ▲9 PLESEA Valentin Romania 35:01
117 8 ▼109 VAIDIAN Iustin-Ioan Romania 35:22
118 107 ▼11 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ASD 35:52
119 23 ▼96 DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè 39:10
120 30 ▼90 SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R 39:14
121 120 ▼1 PELUCCHI Matteo Bardiani-CSF-Faizanè 40:36
122 28 ▼94 WOLF Justin Bike Aid 46:00
123 127 ▲4 BRESCIANI Michael D’Amico – UM Tools 46:25
124 104 ▼20 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 46:40
125 92 ▼33 SCHNAPKA Matthias Bike Aid 1:04:52
126 93 ▼33 MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team 1:05:07