fot. UCI

Według najnowszego kalendarza UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej) mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym odbędą się od 20 do 27 września. Unia podała dzisiaj kwoty startowe dla poszczególnych reprezentacji.

Tegoroczne wrześniowe mistrzostwa świata mają się odbyć we szwajcarskim Aigle – Martigny. Ze względu na pandemię nie jest jeszcze pewne, czy dojdą do skutku. UCI ogłosiła, ile miejsc przysługuje każdej z reprezentacji w poszczególnych konkurencjach. W wyścigu elity mężczyzn 8 miejsc mają: Belgia, Włochy, Francja, Kolumbia, Holandia, Niemcy, Słowenia, Australia, Hiszpania i Dania (dodatkowe miejsce dla obrońcy tytułu, Madsa Pedersena). Polska znalazła się wśród państw, które otrzymały 6 kwot startowych. Oprócz naszego kraju są to także: Wielka Brytania, Norwegia, Szwajcaria, Rosja, Austria, Irlandia, Kazachstan, Ekwador i Słowacja.

Niestety, zabraknie polskich kolarzy w wyścigu do lat 23. Najwięcej, 6 miejsc ze względu na mistrza świata Samuele Battistellę przypadło Włochom. Pięć kwot mają m.in. Erytrea, Ekwador, Kostaryka, Chiny i Szwecja. Wśród juniorów jest lepiej – nasz związek, podobnie jak pozostałe, będzie mógł wystawić dwóch zawodników.

W wyścigu elity kobiet pojedzie 6 Polek. Najwyższą kwotę 7 miejsc otrzymały: Holandia (dodatkowe miejsce dla obrończyni tytułu, Annemiek van Vleuten), Włochy, Niemcy, Stany Zjednoczone i Australia. W kategorii juniorka po pięć miejsc dostały: Holandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja i Szwecja. Dla innych reprezentacji pozostały 4 kwoty startowe.

W jeździe indywidualnej na czas każdemu państwu przysługują dwa miejsca w każdej konkurencji. Według dzisiejszej listy UCI na w rywalizacji drużyn mieszanych wystartują: Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Holandia, Rosja, Hiszpania i Szwajcaria. Pełne kwoty startowe znajdują się na oficjalnej stronie UCI.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments