fot. Tour de Yorkshire / SWPix.com

Przyszłość obecnego zespołu CCC Team jest niepewna. Prawdopodobne jest, że po tym sezonie szeregi “Pomarańczowych” opuści Greg van Avermaet. Lider CCC Team według L’Equipe może trafić do AG2R La Mondiale.

Ostatnio dużo mówi się o zespole AG2R La Mondiale w kontekście plotek transferowych. Nic w tym dziwnego. Blisko opuszczenia francuskiej grupy są jej dwaj czołowi kolarze, którzy rozpoczęli w niej swoje zawodowe kariery i nie opuścili jej od kilku lat. Chodzi o Romaina Bardeta i Pierre’a Latoura.

Pierwszy z nich łączony jest od jakiegoś czasu z Team Sunweb. Bardet miałby być zastępcą Toma Dumoulina jako lider na wielkie toury. Media podają także, że z niemieckiej grupy odejdą Wilco Kelderman i Sam Oomen. Pierre Latour łączony jest zaś z Total Direct Energie, o czym pisaliśmy kilka dni temu.

Z powodu przerwania sezonu przez pandemię koronawirusa, zespół CCC Team znalazł się w poważnych tarapatach. Firma CCC po tym sezonie ma przestać finansować grupę kolarską, która walczy o przetrwanie. Dlatego też kolarze rozglądają się za ofertami z innych ekip. Tak jest w przypadku lidera “Pomarańczowych”. Według L’Equipe Greg van Avermaet może zostać kolarzem AG2R La Mondiale, gdzie razem z Oliverem Naesenem ma stworzyć duet na klasyki.

Dodajmy, że w przyszłym sezonie van Avermaet w Tokio przystąpi do obrony tytułu mistrza olimpijskiego. Belg wznowi tegoroczny sezon na Strade Bianche. W jego planie startowym są także m.in. Mediolan – San Remo, Tour de France, Liege – Bastogne – Liege, Gent – Wevelgem, Ronde van Vlaanderen i Paryż – Roubaix.