fot. Getty Images Sport

Pierre Latour może dokonać ważnej zmiany w swojej karierze. Jak podaje Le Dauphine Libere, Francuz może przejść z AG2R La Mondiale do Total Direct Energie.

Francuski kolarz jest związany z AG2R La Mondiale od samego początku swojej zawodowej kariery. W 2013 roku został stażystą w tej ekipie, a w 2015 roku podpisał kontrakt. Od tego czasu Latour nie opuścił francuskiego zespołu. Po tym sezonie kończy się jego umowa z AG2R La Mondiale i w rozmowie z Le Dauphine Libere przyznał, że może zmienić ekipę.

Rozmawiam z kilkoma zespołami, a jednym z nich jest Total Direct Energie. Rozważam także pozostanie w AG2R La Mondiale. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej edycji, ale zrobię to już przed Tour de France

– powiedział Pierre Latour.

Największym sukcesem w karierze 26-latka jest zwycięstwo etapowe na Vuelta a Espana 2016. Latour dwukrotnie został mistrzem kraju w jeździe na czas. W 2018 roku zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Catalunya, a przed rokiem był 6. na Tour de Pologne. W tym sezonie Pierre Latour ma w swoim kalendarzu: La Route d’Occitanie, Mont Ventoux Denivele Challenge, Tour de l’Ain, Criterium du Dauphine, Tour de France i Liege – Bastogne – Liege.

Ostatnio mówi się także o odejściu z AG2R La Mondiale Romaina Bardeta. Lider francuskiej grupy również jest w kręgu zainteresowań Total Direct Energie. Najwięcej mówi się jednak o przejściu francuskiego górala do Team Sunweb, gdzie miałby zostać liderem na wielkie toury.