fot. Ola Andrzejewska / Mazovia Team

Michael Kukrle z Elkov-Author wygrał 3. etap wyścigu Dookoła Mazowsza i został nowym liderem wyścigu. Bliski zwycięstwa był Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

Trzeci etap Dookoła Mazowsza prowadził po około 20-kilometrowych rundach z metą w Grodzisku Mazowieckim. Kolarze mieli do przejechania łącznie 167 kilometrów po trasie, która co prawda na profilu wyglądała na dość pagórkowatą, ale średnie nachylenie “wzniesienia” umiejscowionego w pierwszej części okrążenia oscylowało między 1, a 2%.

Tempo było wysokie już od pierwszych kilometrów. Średnia prędkość osiągnięta przez kolarzy w ciągu pierwszych 60 minut ścigania wyniosła ponad 50 kilometrów na godzinę. Nic więc dziwnego, że pomimo licznych prób ucieczek, peleton długo jechał jedną, zwartą grupą, dzięki czemu pierwszą dziś lotną premię mógł wygrać lider wyścigu – Felix Gross, który w ten sposób powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej o 3 sekundy.

W końcu jednak od peletonu oderwała się duża, 17-osobowa grupa. W jej skład weszli m.in wicelider wyścigu – Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski), Szymon Tracz z CCC Development Team i Freddy Ovett (Israel Cycling Academy), który podczas przerwy spowodowanej pandemią wygrał etap prestiżowego wirtualnego wyścigu Zwift Tour for All.

Przygoda uciekinierów zakończyła się dość szybko, bo już na 40 kilometrów przed metą. Swoich sił próbowali więc inni, aż w końcu około 10 kilometrów później od głównej grupy oderwała się trzyosobowa grupka złożona z: Daniela Turka (ICA), Michaela Kukrlego (Elkov) i Pawła Bernasa (Mazowsze Serce Polski).

Ich przewaga szybko wzrosła do minuty, a peletonowi gonitwa za nimi szła bardzo topornie. Na pięć kilometrów przed metą ich przewaga nad peletonem wynosiła już 50 sekund, co oznaczało, że któryś z nich niemal na pewno sięgnie dziś po etapowy skalp. Ostatecznie na mecie ręce w geście zwycięstwa mógł podnieść Kukrle. Drugie miejsce przypadło Turkowi, a jako trzeci kreskę przekroczył Bernas.

Top 10:

01 Michael Kukrle Leader jersey Elkov – Kasper 03:25:30 7
02 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 00 3
03 Pawel Bernas Sprint jersey Mazowsze – Serce Polski + 00 1
04 Felix Gross Youth jerseyPoint jersey Germany + 33
05 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 33
06 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 33
07 Filippo Fortin Felbermayr – Simplon Wels + 33
08 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 33
09 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 33
10 Rait Ärm Tartu 2024 – BCD + 33

PEŁNE WYNIKI > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments