Foto: Giro Ciclistico d'Italia

Poznaliśmy skład reprezentacji Kolumbii na Tour de l’Avenir. Liderem ekipy z Ameryki Południowej będzie Andres Camilo Ardila.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny Tour de l’Avenir został skrócony o trzy dni i odbędzie się od 14 do 19 sierpnia. Kolumbijczycy w ostatnich latach są faworytami młodzieżowego Tour de France. Od 2010 lat kolarze z tego kraju wygrali 4 edycje. Byli to: Nairo Quintana, Esteban Chaves, Miguel Angel Lopez i Egan Bernal.

Liderem kolumbijskiej drużyny na 57. edycję “Wyścigu Przyszłości” będzie Andres Camilo Ardila. Po wygraniu ubiegłorocznego młodzieżowego Giro d’Italia został on kolarzem UAE Team Emirates. W barwach nowego zespołu zdołał zadebiutować na Tour Colombia, gdzie zajął 17. miejsce. W ramach przygotowań do Tour de l’Avenir wystartuje w Mont Ventoux Challenge.

Innym kolarzem z World Touru w kolumbijskiej ekipie będzie Santiago Buitrago. Zawodnik Bahrain-McLaren zajął 2. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej Santos Tour Down Under. Skład Kolumbii na Tour de l’Avenir uzupełniają: Jhojan Garcia, Diego Camargo, Jesus David Pena, Juan Fernando Calle.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments