fot. Fabryka Rowerów

11 lipca, w ramach akcji #StrongRittAndKate odbędzie się licząca sobie pół tysiąca kilometrów wyprawa rowerowa. W przedsięwzięcie zaangażowani są m.in Vincenzo Nibali i Peter Sagan.

#StrongRitaAndKate to akcja, która ma na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację i leczenie Rity Malinkiewicz oraz Kasi Konwy. Miesiąc temu – 1 czerwca w Wilkowicach niedaleko Bielska-Białej obie kolarki zostały potrącone przez samochód. W wyniku wypadku odniosły ciężkie obrażenia, które wymagają długiej i kosztownej rehabilitacji.

Aby pomóc dziewczynom w walce o powrót do pełnej sprawności na 11 lipca zaplanowano rowerowy przejazd z Częstochowy do Gdańska, po trasie liczącej sobie 500 kilometrów. Jego ideą jest zamiana tej odległości na pieniądze dla Kasi i Rity. 

O przejeździe informowaliśmy Was już dwa tygodnie temu, ale teraz wiadomo o nim dużo więcej. Oprócz zespołu szosowego Fabryka Rowerów, Przemysława Niemca i Kasia Solus-Miśkowicz w kolumnie kolarzy pojadą Jakub Krzyżak (X-Trainer), Adam Giza (dziennikarz telewizyjny TVP), Michał Bogdziewicz (trener Rity Malinkiewicz), a także kolarze zawodowi – Michał Gołaś (Team Ineos) i cały zespół Mazowsze Serce Polski.

W samochodzie technicznym pod dowództwem Wojciecha Kluka – właściciela  FabrykaRowerów.pl pojadą m.in. Irek Bieleninik i legenda polskiego kolarstwa Zenon Jaskuła.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowa, Zdzisław Wolski – Poseł na sejm RP, Zbyszek Niesmaczy – Przewodnicy Miasta Częstochowy, Michał Lewandowski – Radny miasta Częstochowy

Wyprawa wspierana jest także m.in przez kolarzy, którzy z różnych względów nie mogli być obecni na trasie. Wśród nich są Polacy, jak Anna Plichta (Trek-Segafredo), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) czy Dariusz Baranowski (były zawodnik m.in Banesto i US Postal), ale też zagraniczne gwiazdy  – Peter Sagan, Vincenzo Nibali i Mads Pedersen. Poza nimi wydarzenie wspierają również polscy pracownicy zespołów worldtourowych, komentatorzy Eurosportu i wielu, wielu innych.

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji, której patronem medialnym jest nasz portal!

Pieniądze na leczenie dziewczyn możecie wpłacać tu: www.pomagam.pl/kasia_rita

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments