Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym Peter Sagan w krótkim video nagranym podczas zgrupowania zespołu BORA-hansgrohe w Austrii, zachęca wszystkich do dołączenia do akcji zbierania pieniędzy dla kolarek Rity i Kasi, które uległy niedawno bardzo poważnemu wypadkowi podczas treningu. 

Przypomnijmy, że 1 czerwca w Wilkowicach niedaleko Bielska-Białej doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem dwóch kolarek – Rity Malinkiewicz oraz Kasi Konwy. Kasia i Rita zostały praktycznie zmiecione z drogi przez samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Aby pomóc zbierać pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację dziewczyn zainicjowano akcję #StrongRitaAndKate, do której namawia teraz Peter Sagan we własnej osobie. Nagranie video opublikował na Instagramie Michał Bogdziewicz, trener Rity.

Cześć, chciałbym was zaprosić do wzięcia udziału w akcji #StrongRitaandKite. Możecie pomóc wpłacając chociażby złotówkę na leczenie dziewczyn albo po prostu rozpowszechnić informację. Bezpieczeństwo na drogach jest najważniejsze dla kolarzy. Życzę Ricie i Kasi, aby jak najszybciej wróciły do zdrowia

– powiedział Peter Sagan.

Pieniądze można wpłacać wchodząc na tę stronę internetową > https://pomagam.pl/kasia_rita. To jednak jedna z wielu akcji, które podejmowane są, aby pomóc Ricie i Kasi. 11 lipca o godz. 5 rano wyruszy wyprawa rowerowa z Częstochowy do Gdańska. Weźmie w niej udział zamknięta grupa 15 osób, w tym między innymi były polski zawodowy kolarz Przemysław Niemiec, ale organizatorzy zapraszają do wspierania i kibicowania przy trasie.

Poprzedni artykułTour de France i monumenty w kalendarzu Philippe’a Gilberta
Następny artykułDrużyna Deceuninck-Quick Step jedzie na zgrupowanie do Val di Fassa
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments